SIFIR 18000 BTU KLİMA SOĞUTMUYOR

Bizim klimaların odadaki yerleşimi böyle.
1719299618405.png

Şuanda fotoğraftaki gibi depomdan bir masa bulup dış ünitenin bakır borularına zarar vermeden fanı dışarı döndürdüm. Balkonun sıcaklığında büyük bir düşüş var. Klimayı denemeye başlayacağım eğer sorun düzelirse servise dış üniteyi bu şekilde montaj ettirteceğim. Komşumun dış ünitesi kendisi tatilde olduğu için şuan çalışmıyor bu arada.

Ekler

• 07e307fe-3585-45eb-b382-2567c0b48397.jpg
    07e307fe-3585-45eb-b382-2567c0b48397.jpg
    455.4 KB · Görüntüleme: 66
Şuanda fotoğraftaki gibi depomdan bir masa bulup dış ünitenin bakır borularına zarar vermeden fanı dışarı döndürdüm. Balkonun sıcaklığında büyük bir düşüş var. Klimayı denemeye başlayacağım eğer sorun düzelirse servise dış üniteyi bu şekilde montaj ettirteceğim. Komşumun dış ünitesi kendisi tatilde olduğu için şuan çalışmıyor bu arada.

Daha iyi olmuş. Ortam daha serin ise sıcaklık düştü ise verim artacaktır.

Yer neresi hangi il?

bu şekilde çok daha verimli çalışır. aslında temel mantık olarak dış ünite o alanı ısıtabiliyorsa içeriden dışarıya ısı pompalama işini başarıyla yapıyor demektir. sadece dış üniteden ısıyı uzaklaştıramadığı için içeriyi soğutamıyor.

Daha iyi olmuş. Ortam daha serin ise sıcaklık düştü ise verim artacaktır.

Yer neresi hangi il?
İstanbul'da yaşıyorum. Masanın yüksekliği fanın tamamen dışarı üflemesini sağlamıyor şuanda ama yine de balkondaki o sauna sıcağı gitti. Bir buçuk saattir klimayı en yüksek fan ayarında çalıştırıyorum evin ısısı 27 dereceden 24 dereceye düşmüş. İç ünite buz gibi soğuk üflemiyor ama soğuk üflüyor şuanda. Klima 18000 BTU gücünde ve salonum 25m2. Performans yeterli mi sizce?

masa fikri iyi olmuş. çalışırken titredigi için düşebilir, ara ara hareket edip etmediğini kontrol edin. Servise monte ettirirken pencerenin tam ortasına monte etmesinler, diğer klima da aynı şekilde monte edilecekmiş gibi düşünsünler. çünkü sizinle beraber aynı sorunu komşunuzda yaşıyor.

İstanbul'da yaşıyorum. Masanın yüksekliği fanın tamamen dışarı üflemesini sağlamıyor şuanda ama yine de balkondaki o sauna sıcağı gitti. Bir buçuk saattir klimayı en yüksek fan ayarında çalıştırıyorum evin ısısı 27 dereceden 24 dereceye düşmüş. İç ünite buz gibi soğuk üflemiyor ama soğuk üflüyor şuanda. Klima 18000 BTU gücünde ve salonum 25m2. Performans yeterli mi sizce?
klima zaten en yüksek fan ayarında buz gibi üfleyemez, kısık ayarda çok daha soğuk üfler ama toplam soğutma kapasitesi değişmez. klima performansını uzaktan değerlendirmek çok güç çünkü takılı olduğu odanın izolasyonu, hava akımları, gün içinde ne kadar güneş aldığı gibi faktörler var. klima içeriyi serin 24-25 derecede tutabiliyorsa ve bu arada içeriden bol miktarda nem atabiliyorsa yeterlidir.

Klimanın kapasitesi oda için büyük. Ancak inilen sıcaklık değeri güzel. Sağlıklı iklimlendirme için tavsiyem dış ortam sıcaklığı ile oda sıcaklığı farkını maksimum 6 - 8°C gibi düşünün. Dışarısı 34 °C ise oda sıcaklığını 26 - 28 °C de tutmanızı tavsiye ederim.

Klima kullanıcıları olarak bazı kullanıcılar bu farkı yüksek tuttuğunda hastalanmalarına sebep veriyor.

Klimadaki amaç soğutma olsa da bir miktar nem alma ile birlikte kişinin içeride terlememesi yeterli olacaktır. Daha fazlası rahatsız eder.

Eve taşındığımdan beri ilk defa içerde üşüdüm ve klimayı kapattım. Masayı ortadan kaldırıp servise dış üniteyi güzel bir şekilde montaj ettireceğim ve sorunum çözülecek umarım. Teşekkür ederim herkese değerli fikirleri ve yönlendirmeleri için.

Forum istatistikleri

Konular
6,567
Üyeler
2,693
Son üye
korfez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back