silent bat

Arkadaşlar konuya hakim biri varsa cevaplasın. En azından bizde öğrenelim neymiş bu snappy driver silent bat.

Yav arkadaşlar foruma yeni gelen birine, alışık olmadığınız şekilde davrandı diye hemen aşırı tepki göstermeyin lütfen. Herkesin forum kültürü olmayabilir. Bilmiyorsanız veya cevap vermek istemiyorsanız bunu kırıcı olmadan belirtseniz daha iyi olmaz mı?

Yav arkadaşlar foruma yeni gelen birine, alışık olmadığınız şekilde davrandı diye hemen aşırı tepki göstermeyin lütfen. Herkesin forum kültürü olmayabilir. Bilmiyorsanız veya cevap vermek istemiyorsanız bunu kırıcı olmadan belirtseniz daha iyi olmaz mı?
Abi doğru söylüyorsun ama biz birine benzettik ondan böyle oldu

Kirici olmak mi? "Benden para istiyorsunuz" diyor, gosterilen tavir bence cok cok yumusak. Iftira kanunen suctur. Bunu bu yasta ogrenmez ise ileri yaslarda cok sorun yasar. Kayitli yasini bilmiyorum ama zeka yasi 18'den kucuk olmali. Neyse, ailesinin ogretmedigi temel bilgileri baskasi vermek zorunda degil. Bir sekilde ogrenir zaten toplum icinde yasamayi.

Buradan önce başka forumda para istemiş olabilirler, forumları karıştırmış olabilir veye bu forumda özelden para talep etmiş olabilirler.

Sonuçta özdür dilemek de bir erdemdir ve özürünü diledi. Toplumu oluşturan bizleriz. Sensin, benim, Ahmet, Timur abi ve aklına gelebilecek herkes. O halde özürünüde dilediğine göre ön yargılı olmadan diğer bütün ihtimalleride düşünerek incitmeden yapıcı olarak cevaplarımızı yazabiliriz. Veya cevap yazmamakta bir cevaptır.

Sizi anlıyorum. Forumdaki önceki bir olaydan esinlenerek aynı kişi olduğunu düşündünüz ama değildi. Önceki olaydaki kişide bir hastalık sonucu öyle davranmıştı ve kendisi özür dileme erdemini gösteremeyecek durumda olduğu için ailesi tarafından özür dilenmişti. O konun muhatabı olan ben ve özkarah bu özürden sonra konuyu maziye gömmüştük. Şimdi en ufak bir şeyde konuyu hortlatmanın manası yok. O kişi tekrar gelip konu açsa bile, ilk defa geliyormuş gibi muamele edip konunun gidişatına göre ya aynı tepkileri göstereceğiz yada durumunu göz önünde bulundurup ona göre davranacağız. Zaten forum genelinin huzurunu hakarete vardıracak derecede bozanları direk uzaklaştırıyoruz.

Buradan önce başka forumda para istemiş olabilirler, forumları karıştırmış olabilir veye bu forumda özelden para talep etmiş olabilirler.

Sonuçta özdür dilemek de bir erdemdir ve özürünü diledi. Toplumu oluşturan bizleriz. Sensin, benim, Ahmet, Timur abi ve aklına gelebilecek herkes. O halde özürünüde dilediğine göre ön yargılı olmadan diğer bütün ihtimalleride düşünerek incitmeden yapıcı olarak cevaplarımızı yazabiliriz. Veya cevap yazmamakta bir cevaptır.

Sizi anlıyorum. Forumdaki önceki bir olaydan esinlenerek aynı kişi olduğunu düşündünüz ama değildi. Önceki olaydaki kişide bir hastalık sonucu öyle davranmıştı ve kendisi özür dileme erdemini gösteremeyecek durumda olduğu için ailesi tarafından özür dilenmişti. O konun muhatabı olan ben ve özkarah bu özürden sonra konuyu maziye gömmüştük. Şimdi en ufak bir şeyde konuyu hortlatmanın manası yok. O kişi tekrar gelip konu açsa bile, ilk defa geliyormuş gibi muamele edip konunun gidişatına göre ya aynı tepkileri göstereceğiz yada durumunu göz önünde bulundurup ona göre davranacağız. Zaten forum genelinin huzurunu hakarete vardıracak derecede bozanları direk uzaklaştırıyoruz.
Forumlari karistirmis olmasi mumkun deigl. Once benden para istediniz demis. Sonra @Ahmet uyarmis kimse para istemedi, neden boyle yazdin diye. Ben baloncuk verirsen yaparim diye sakayla karisik uyardim. Bu yazdigimi @Ahmet'e bak para istedi diye tekrar yazmis. Tamam, toplum biziz de bazi insanlari islah etmek imkansiza yakin. Tamam, hepimiz insaniz, sinirlenip kirici seyler yazabiliriz ama bunu anlamak icin saatler suren onlarca mesajlasma gerekiyorsa ben o insandan umidimi keserim. Ben adama yazdiginin yanis oldugunu gostermek icn bana baloncuk verirsen yaparim diyorum. Orada bana internetten buldugu bir balon resmi atsa is tatliya baglanacak, istedigini de alacak. Hala bak benden para istiyorlar diyor. Tum insanlari kazanmak zorunda degil toplum. Maalesef bazilari islah edilemiyor.

Konudan bağımsız olarak;
Timur abi, Sertaç abi, Sen, Semih abi, Volta, Serkan abi, ve anlık olarak aklıma gelmeyenler.
Bu isimler benim nezlimde forum kullanıcısı değil forumun kendisi.

5 bin mesajım olmuş bu 5bin mesajımın tahminim 3500'ü teknik olarak(elektrik,elektronik ve biraz yazılım) yazdıklarımdır her türden insana bildiğim kadarıyla yardım da ediyorum özellikle bu dönem vize dönemi öğrenciler hobici kılığına giriyor veya birinin ödevini ben yaparım diyip forumlarda yaptırıp para kazanıyorlar o yüzden bu ara aşşağı yukarı 1 hafta daha tanımadığıma pek yardım etmiyorum biliyorum ki mutlaka birinin veya kendinin ödevi bir nevi sosyal sorumluluk yürütüyorum kendimce.

Discorda ne sıkıkla bakıyorsunuz bilmiyorum ama bu soruyu ilk discordda gördüm yine aynı arkadaş sormuş görüp araştırdığımda hiçbirşey anlamadım ne işe yarar amacı nedir. Acelesi var gibi art-arda mesajlar atınca kendimce ödev kanaatine vardım o yüzden bu tavrım var daha önce denk gelmişssinizdir ödevini soranlara anlamsızca cevaplar veriyorum.

Yaslandik artik, 48 olacagim 15 gun sonra. Bu konuya yazacak baska bir mesajimda yok. @Ahmet guzel ozetlemis zaten son mesajinda. Yarim asirlik hayatimdaki gozlemim insan yedisinde neyse yetmisinde odur sozunun cok dogru oldugu. Hic sekmez.
Benden 9 yaş büyükmüşsün :)
Bu konudaki arkadaş yanılmıyorsam 12-13 yaşlarındadır. Belki daha küçüktür.
Beni onun yaşındayken bakkala gönderiyorlardı, para üstünü almadan çıkıyordum. Eğer o bu yaşta birilerinin ödevini para karşılığı yapıyorsa ve hatta aracı gibi davranıp bana yaptırarak başkasına satıyorsa, her ne kadar doğru olmasa da birşeyler başarabiliyor demektir. Bu aşamada toplumun ona davranışı ileriki yaşlarındaki davranışlarına doğrudan etki edecektir. Benim şahsi görüşüm. Bu yaşta kötü davranırsan ileride kötü olacaktır, iyi davranırsan o da başkalarına daha iyi davranacaktır. Bir insana kötülük yapıp iyilik bekleyemezsin, ama iyilik yaparsan en azından iyilik beklentin olur. Ha sen iyilik yaparsın o kötü olur. Buda mümkün tabi. Ama on kişi içinden bir kişiyi bu yolla iyi biri yaparsan herşeyden önce sen mutlu olursun.

Benden 9 yaş büyükmüşsün :)
Bu konudaki arkadaş yanılmıyorsam 12-13 yaşlarındadır. Belki daha küçüktür.
Beni onun yaşındayken bakkala gönderiyorlardı, para üstünü almadan çıkıyordum. Eğer o bu yaşta birilerinin ödevini para karşılığı yapıyorsa ve hatta aracı gibi davranıp bana yaptırarak başkasına satıyorsa, her ne kadar doğru olmasa da birşeyler başarabiliyor demektir. Bu aşamada toplumun ona davranışı ileriki yaşlarındaki davranışlarına doğrudan etki edecektir. Benim şahsi görüşüm. Bu yaşta kötü davranırsan ileride kötü olacaktır, iyi davranırsan o da başkalarına daha iyi davranacaktır. Bir insana kötülük yapıp iyilik bekleyemezsin, ama iyilik yaparsan en azından iyilik beklentin olur. Ha sen iyilik yaparsın o kötü olur. Buda mümkün tabi. Ama on kişi içinden bir kişiyi bu yolla iyi biri yaparsan herşeyden önce sen mutlu olursun.
Cok yanlis. Senin basari gordugun dolandiricilik. Ticaret boyle bir sey degil. Sonra Riza Zarrap gibi tipler Amerika'ya gidip Turkler soyle dolandirici deyince sasirmayin. Adama kotu davranmadik zaten. Bu tip insanlara yaptigin iyilik onlarin gozunde enayilik, gosterdigin tevazu acizlik ve zayiflik. Bu insanlarin kisiliklerini degistiremzsin. 13 yasinda boyle dusunuyorsa 30 yasina gelince Jet Fadil, Tosun ya da Theodex oluyor bu tipler. Bunlar iyilikten anlamiyor ne yazik ki. Davranislarina yapilacak her iyi niyetli yaklasim onlarin daha cok ozguven kazanmasina neden oluyor. Tam tersine yaptiginin sonuclari oldugunu ogrenmeli ki davranisinin hatali oldugunu farketsin. Hukukta ceza kavraminin amaci gecmiste yaptiklarina karsilik degil gelecekte yapilacaklara karsi onlem almaktir. Gecmis zaten gecmistir ama bir sonucu olmazsa gelecekte ayni davranis KESINLIKLE tekrar eder.

Yanlış yorumluyorsun yazdıklarımı. Yaptığının doğru olmadığını söylüyorum zaten (ki öyle birşey yaptığı yok, biz sadece örnek olarak konuşuyoruz.) Yaptığı "yanlış" olsada bir şeyleri başarabilme potansiyeli var. Yaşıda küçük. Toplum tarafından, ailesi tarafından, öğretmenleri tarafından vs. eğitilirse neden doğru biri olmasın? Mesela benim zamanımda öğretmenlerden azrail gibi korkardık. Sonuca baktığımızda atılan tokatlar, avucumuza vurulan cetveller işe yaramamış gibi görünüyor. Belkide benim meslek lisesini 32 yaşımda açıköğretimden iyi bir derece ile bitirmem 10-15 yaşımdaki bu korkularımdan kaynaklanıyordu. 32 yaşına gelince pek korkulacak bir şey kalmıyor. Okula ne için gidiyorsan onu yapmanın bilincindesin. "Ulan bu gün tarihçi var, yine dayak yiyeceğiz" diye kara kara düşünerek okula gitmiyorsun çünkü 32 yaşında. Neyse bizim görüşlerimiz belli ki farklı. Sabaha kadar konuşsak bir ortak noktada buluşamayacağız. Son mesajıma cevap yazabilirsin tabiki ama ben devamını getirmeyeceğim.

@eskehacettepe sen neden otomatik driver kurdurmak istiyorsun ki? Windows zaten driverları kendisi kuruyor.

ya ben elle uğraşamam bunu istiyorum sürekli interneti eziyet çektiremem
Tamamda sen zaten windowsu kurduğunda istesende istemesende bunu otomatik yapıyor.
Şimdi sen windows iso'sunun içine btün güncellemeleri, driverları gömsen bile en fazla 1 ay sonra yeni güncellemeler çıkıyor. Ve bu sürekli oluyor. Ben her formatta yeniden iso indirip flaşa atıyorum. Web sitesinden anlık indirmeme rağmen kurulumdan sonra yine güncelleme yapıyor. Bundan kaçış yok gibi bir şey. Eskidendi o windows dosyaları ile oynamalar, katılımsız programlar ekleyip çıkarmalar. Artık pek kalmadı. Herkes orjinal, temiz bir windows tercih ediyor.

Otomatik (batch) kurulum yapınca, sistemin güncelleme almamasını da yapılandırabiliyorsun. Mesela benim Keysight osiloskopta Windows 7 var ( :facepalm1: ) Osiloskop ağa da bağlı. Ama kesinlikle güncelleme almıyor. İyi ki de almıyor, yoksa Microşoft bir güncelleme atar, benim osiloskop çalışmayı bırakır ve ayvayı yerim ...

Forum istatistikleri

Konular
5,897
Üyeler
2,496
Son üye
can12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back