SIM800L hakkında

aren01

Üye
Merhabalar çoğunlukla yaptığım projelerde haberleşme için gsm modulleri kullanıyorum ama piyasada gsm modulu bulmak çok zor çipleri satılıyor ama modul halinde satılmıyor kendi sim800l modulumu yapmak için yardıma ihtiyacım var bende şuan şu modulden 1 adet var multi metre ile hangi pin nerede bularak çizebilrim ama çip pinleri altta olduğu için devreyi çözemedim 10 tane pcb yaptırıp sim800 taksam daha ucuza gelmiş oluyor modul 500-800tl çip 270tl

1706719951669.png
1706720076547.png

Merhabalar çoğunlukla yaptığım projelerde haberleşme için gsm modulleri kullanıyorum ama piyasada gsm modulu bulmak çok zor çipleri satılıyor ama modul halinde satılmıyor kendi sim800l modulumu yapmak için yardıma ihtiyacım var bende şuan şu modulden 1 adet var multi metre ile hangi pin nerede bularak çizebilrim ama çip pinleri altta olduğu için devreyi çözemedim 10 tane pcb yaptırıp sim800 taksam daha ucuza gelmiş oluyor modul 500-800tl çip 270tl

29801 eklentisine bak29802 eklentisine bak
Bahsettiğiniz modül aşağıdaki sitelerde satılıyor.

IMEI Kayıtsız:

IMEI Kayıtlı:

benim sorum bu modulden yapmak stok bulmak zor biraz şuan stok olabilir ama ilerde olmayabilir

Çipe ait hardware design dosyasını aşağıya ekledim. Burada tasarımınız için ayrıntılı bilgiye erişebilirsiniz.

Screenshot from 2024-01-31 21-02-55.png

Ekler

• Datasheet_SIM800L.pdf
    2.7 MB · Görüntüleme: 43
ben devre tasarımında daha yeniyim denebilir bu yüzden kristal kullanmalımıyım direnç yada o tarz devre elemanları kullanmalımıyım bilmiyorum

Ucuzlamis :)

hocam sanırım anlamak istemiyorsunuz bu hazır devrelerin imei kayıtlı olanları stokta çok nadir bulunuyor zaten benim amacım bu modülden yapmak ama gerekli ekipmanlarım olmadığı için tersine mühendislik yapıp devre elemanlarını yerleştiremiyorum benim amacım bu çipten ve gerekli kompanentleri alıp pcb sipariş edip kendi sim modulumu yapmak istiyorum tek eksiğim hangi bacaklara hangi kompanentler kullanmalıyım bu konuda yardım istiyorum
1707157254886.png

sorduğun tüm soruların cevapları sim800 hardware design guide içinde zaten var.

bunu anlamakla uğraşamam diyorsan açık kaynaklı bir sim800 modulun şemasını inceleyip devresini kullanabilirsin, örn:

aslında en kolayı piyasada modul olarak satın aldığın o kırmızı pcb'nin tasarım dosyaları githubda bir yerde açık kaynaklı mutlaka vardır. onu bulup aynısını üretebilirsin. gene de alttan bacaklı bi modulu lehimlemek epey zor olacaktır.

sorduğun tüm soruların cevapları sim800 hardware design guide içinde zaten var.

bunu anlamakla uğraşamam diyorsan açık kaynaklı bir sim800 modulun şemasını inceleyip devresini kullanabilirsin, örn:

aslında en kolayı piyasada modul olarak satın aldığın o kırmızı pcb'nin tasarım dosyaları githubda bir yerde açık kaynaklı mutlaka vardır. onu bulup aynısını üretebilirsin. gene de alttan bacaklı bi modulu lehimlemek epey zor olacaktır.
çok teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
5,917
Üyeler
2,502
Son üye
FURKAN1

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back