Tanımlanamayan Eleman

Kartta bu ayarlı bobinden (Muayyen) 4 adet olduğuna göre muhtemelen hedefin, sağ,sol yukarı,aşağı, ayarları için olabilir.
Eğer ,karttaki 3 muayyenin pinleri arasında aynı endüktans değerleri okunursa sonuncununda o değere akord edilmesi gerektiği ortaya çıkabilir.(Muayyenin 2 yada 4 pini gövdeye bağlı olabilir sadece kartta sabit durmasını ve ekranlamasına yardımcı olur)
Ayarlarken @posta nın dediği gibi plastik tornavida kullanmak gerekir.
Ayrıca silahın ayarlama sırasında mengene gibi bir sabit tutucuya bağlaması iyi olur veya sistem açılışta default ekranının tam ortasında başlıyor olabilir bu sırada cross u oraya getirmek de işe yarayabilir

Hiç gerek yoktu ama çizdim.

tornavida.png

Pipet kalınlığı olsa yeter.
uç kısmına 1 mm kalınlığında küçük bir parça sac/teneke eklediniz mi tamamdır
muayyeni çevirebilecek kalınlık ve genişlikte

kolay gelsin.

Pipet kalınlığı olsa yeter.
uç kısmına 1 mm kalınlığında küçük bir parça sac/teneke eklediniz mi tamamdır
muayyeni çevirebilecek kalınlık ve genişlikte

kolay gelsin.
Resimde büyük ve kalın görünüyor, baskısı bittiğinde elimde paylaşacağım. Boyutu o zaman net anlaşılır.
Ucunu plastik yaptım. Yarın bir deneme yapıp gerekirse teneke bir parça eklerim.

abi düz tornavida gibi yapta universal olsun hep karşına yıldız trimer çıkmaz

Resimde büyük ve kalın görünüyor, baskısı bittiğinde elimde paylaşacağım. Boyutu o zaman net anlaşılır.
Ucunu plastik yaptım. Yarın bir deneme yapıp gerekirse teneke bir parça eklerim.
Aklıma geldi.
Plastik tükenmez kalemlerin içini çıkartıp sap kısmı kullanılabilir veya sulu boya fırçasının sapının
Uç kısmına 1 mm kalınlıkta teneke/sac japon yapıştırıcı ile tutturularak ta kullanılabilir.

Bu tür bir aleti elektronikle uğraşanların yapıp atölyesinde aletliklerin içinde bulundurması gerekir
Yalıtkan tornavida lazım oluyor.

Tahmin ettiğim üzere uçdaki + çok küçük olduğundan 0.4 nozzle ile basamadı. Ucuna birşey uyduracağım yarın.

20221130_005200.jpg

20221130_005222.jpg

Sivri ucu kesip kalın yeri eğe ile tornavida haline getirsen olur herhalde.

@Gokrtl Resimdekinden de hazırlayabilirsiniz

SPUDGER CRT-838
3d yazıcı için hazır ölçüler olabilir
TOOLS_OPENING_TOOL_SPUDGER_CRT_838_BATANGAN_HIJAU_.jpg.webp

TOOLS_OPENING_TOOL_SPUDGER_CRT_838_BATANGAN_HIJAU_.jpg
51XotSMcp1L.jpg
med_res_ec940a8b-cb88-4e49-8e36-c4bb9bd2557f_grande.jpg
product-image-1016235450_1000x.jpg

Son düzenleme:
Bu tip tornavidalar zamaninda bolca vardi.

Ayrica hurda bit cihazin plastik aksamindan 5cm lik bir cubuk bile kesseniz ege ile hemen yapilabilecek bir sey.

O tornavidayı dik olarak mı bastın? Yav bu senin Ender'de ne lineer yatak var ne bilyalı araba, ama dümdüz basmış :oops:
Evet dik bastım. Bazı şeyler insan faktörüne dayanıyor. O kadar çok kurcaladım ki zamanında artık neyin nasıl yapılacağını öğrendim. Bilgi birikimi önemli. Makine eskimiş olmasına rağmen artık bana sorun çıkartamıyor.

@Gokrtl şu freecad çizim işini bi öğretsen bize. Tinkercadde canım çıkıyor bişeyi revize ederken.

Bi arkadaş da kicad ele alacaktı ama ...

@Gokrtl şu freecad çizim işini bi öğretsen bize. Tinkercadde canım çıkıyor bişeyi revize ederken.

Bi arkadaş da kicad ele alacaktı ama ...
Ben Fusion360 Ücretsiz (Kısıtlı) sürümünü kullanıyorum. Şimdilik bana yetiyor ama git gide daha çok kısıtlıyorlar.
Bu beladan kurtulmak için aylar önce FreeCad de denmeler yapmıştım ama Fusion360 dan FreeCad'e geçmek gerçek anlamda attan inip eşeğe binmeye benziyor. O yüzden sabır gösterip öğrenemedim FreeCad'i.

Gökhan hocam, bir şey sorayım. Hep merak ederdim Bu atarilerde ki tabanca nasıl çalışıyor diye :) Ördeği vuramazdım ama arada vurduğum da olurdu. CRT TV lerde scart giriş ile nasıl çalışıyordu bu zıkkım ?

Gökhan hocam, bir şey sorayım. Hep merak ederdim Bu atarilerde ki tabanca nasıl çalışıyor diye :) Ördeği vuramazdım ama arada vurduğum da olurdu. CRT TV lerde scart giriş ile nasıl çalışıyordu bu zıkkım ?
Hiç bir fikrim yok. Sektöre gireli daha ancak 1 ay oldu :) Zamanla öğrenirim ve anlatırım.

Forum istatistikleri

Konular
5,659
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back