Teknis Servisler için özel el temizleme sabunu

Şuan arap sabunu ile würt ağır basıyor zaten. Önce arap sabununu deneyeceğim. Bildiğim kadarıyla doğal sabun o. Bir zararının olmaması lazım.
Talaşlı satılan arap sabunu varmış. Fiyatı da uygun gibi. Yalnız katkılı mı diye bakmak lazım.

Sanat okullarinda atelyelerde (ozellikle de metal isleri bolumlerinde) paydos oldugunda ogrenciler ellerini arapsabunu talas karisimi ile yikarlardi. Bunu da okul temin ederdi.

Gerci o tarihlerde cok fazla secenek yoktu.

Bir de sanayide mintaks kullanilirdi ancak o elleri bayagi tahris ederdi.

Arap sabunu talas karisimindan memnun kalacagini dusunuyorum.

Arap sabunu en guvenilir sabunlardandir. Bitkilerdeki zararlilari oldurmak icin hazirlanan karisimlarda arap sabunu baglayici olarak kullanilir. Bocekler olurken bitki hayatta kalir. Cocuklarin uzerinde debelendigi halilarda da arap sabunu ile yikanir.

Son düzenleme:
Sanat okullarinda atelyelerde (ozellikle de metal isleri bolumlerinde) paydos oldugunda ogrenciler ellerini arapsabunu talas karisimi ile yikarlardi. Bunu da okul temin ederdi.

Gerci o tarihlerde cok fazla secenek yoktu.

Bir de sanayide mintaks kullanilirdi ancak o elleri bayagi tahris ederdi.

Arap sabunu talas karisimindan memnun kalacagini dusunuyorum.

Arap sabunu en guvenilir sabunlardandir. Bitkilerdeki zararlilari oldurmak icin hazirlanan karisimlarda arap sabunu baglayici olarak kullanilir. Bocekler olurken bitki hayatta kalir. Cocuklarin uzerinde debelendigi halilarda da arap sabunu ile yikanir.
Talaş dediğimiz toz talaş dimi? Hani şu un gibi olanlardan.

bulaşık süngeri veya bi bez parçası kullanmak oldukça yararlı. hem kir-yağların hızlı çözülmesini sağlıyor hem de deterjan-sabundan tasarruf sağlıyor.

@Ahmet yine olaya noktayı koymuş. :D
Yav bu sefer yazmayayım bir şey dedim ama sen duramadın. :katil2:
Valla Ahşap demese Timur abiden aldığımız Alüminyum tozunu arap sabununa karıştırıp ovalayacaktım ellerimi. Yine kullanamadık şu Alüminyum tozunu :katil1:

Yav bu sefer yazmayayım bir şey dedim ama sen duramadın. :katil2:
Valla Ahşap demese Timur abiden aldığımız Alüminyum tozunu arap sabununa karıştırıp ovalayacaktım ellerimi. Yine kullanamadık şu Alüminyum tozunu :katil1:

Eller nasırlaştığı için çatlaklara giren kir çıkmıyor. Onu oradan çıkarmak için talaş araya girip kiri çıkartıyor. Hiç bir şey bulamadın toprak bile işe yarar. Eller nasırlaştığı içinde içinde kimyasal kullanımında tahriş olmuyor.

Eller nasırlaştığı için çatlaklara giren kir çıkmıyor. Onu oradan çıkarmak için talaş araya girip kiri çıkartıyor. Hiç bir şey bulamadın toprak bile işe yarar. Eller nasırlaştığı içinde içinde kimyasal kullanımında tahriş olmuyor.
Son kullandığım üründe granül ile bir madde daha var. Onlar araya giremiyor galiba. Yıkarken avucumda toprak hissi verse de sonuçta işe yaramıyor.

Ben sanayiden daha önce Rexon marka el temizleme sabunu almıştım. İçinde kum taneleri var :) Elim ne kadar yağlı da olsa bir yıkamada temizliyor.

WD40 bir miktar elinize sıkıp bir süre ellerinizi ovalayın tertemiz olacaktır.

İşin sırrı pisletmemek.
Bizim mahale yolunda kanalizasyon değişen adamlar, gün içinde arasıra telefonlarına bakıyorladı. Öyle kanalizasyonu kesme, su dökme filan yok. Yönlendire yönlendire, parça parça kırarak yapıyorlardı. Haliyle bildiğiniz lağım çizmelerinin yanından akıyor. Ellerde kazma vs..

Bu adamlar akşam olduğu zaman bana bahçenin suyunu açtıyorlardı. hem de en kısık halde.. Az bir suyla ellerini yıkıyor ve giyiniyorlardı. Üstelerinde ne bir parça çamur, ne bir pislik oluyordu. Kullandıkları telefonlar bile tertemizdi. Biz o işi yapıyor olsa gözümüzün içine kadar lağım girerdi herhalde.

Dikkat ettiğim nokta eldiveni ve çizmeyi kesin kullanıyorlar. Kazma ile kazacak kişi eldiveni giyiyor. O yorulunca eldiveni çıkarıyor diğerine veriyor. O temiz elleri ile cebindeki telefonla oynuyodu.

Sanırım böyle çalışmayı öğrenmek lazım.
Kazma tutarken eldivenin bir zararı olmaz. Sonuçta avuç dolusu sıkıyorsun sapını.
Şahsen benim işim daha ufak tefek işler. Genelde ellerimi değil parmaklarımı kullanıyorum. Eldiven tam bu noktada sıkıntı oluyor.
en kullanışlı olan doktor eldivenleri ya yırtılıyor yada bir kaç dakika içinde eldiven içi sırılsıklam oluyor terden.
İlla eldiven kullanılacaksa çok para harcayıp deneme yanılma yoluyla en kullanışlı eldiveni seçmek lazım.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,789
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back