Televizyon ekrani tamiri yardim

mehmets

Yeni Üye
Iyi günler,

Televizyonun ekranina bagli flexlerin birinde pcb den ayrilma oldu. Ekranin tam ortasinda 5 cm siyah çizgi var.
Anlatmasi olduka zor bir problemim var fotografini atiyorum.
Arastirmama göre bu flexler fabrikada ozel bir iletken yapiskanla pcb ye yapistiriyorlarmis ( ACF yapistirici). Tabi bunun tamiri yok ozel bir makina lazim.
Flex i guzelce pcb ye yapistirmama ragmen cok hassas (sinek konsa bozulacak), birazda üzerine baskiyla ekran goruntu veriyor ama bazi renklerde sorun var
Sizin bir fikriniz varmi ? Nasil tamir edebilirim

Kontakt spreyi , pcb-flex arasinda akima yardimi olurmu sizce .

Bütün fikirlere açigim , simdiden cok tesekkur ederim .

Ekler

• 20230408_143317.jpg
    20230408_143317.jpg
    260.9 KB · Görüntüleme: 64
  • 20200416-164205-resized.jpg
    20200416-164205-resized.jpg
    72 KB · Görüntüleme: 67
Evde yapılabilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bunları tv tamircileri bile yeni yeni yapıştırmaya başladı. Öyle her önüne gelen yapamıyor. Antalyada isen bildiğim bir yer var. Oraya yaptırabilirsin. Ben geçen pc monitörü cof larını yaptırdım. Sonuç gayet başarılıydı.

Yurt disindayim, turkiyedeki gibi ileri tamir yok buralarda , iletken gümüş yapistirici varmis ama kisa devre yapmaktan korkuyorum, yapistirinca temizlemeside imkansizlasir . Benimkisi son çare arayişlari tamire deger buyuk televizyon kiyamadim atmaya

Facebook'ta Cof bonding yaptigini soyleyen bir firma var, isterseniz gorusun.

Edit : Ben mesaj girerken siz yurtdisinda oldugunuzu yazmissiniz. Istanbul Elektronik isimli bir firma da bu hizmeti veriyormus. Turkiye'de olup ihtiyaci olan olursa diye konuya ekliyorum.

Youtube'a bir kisi elle yaptigina dair bir videoda paylasmis ama cok cok zor bir is.

Son düzenleme:
Facebook'ta Cof bonding yaptigini soyleyen bir firma var, isterseniz gorusun.

Edit : Ben mesaj girerken siz yurtdisinda oldugunuzu yazmissiniz. Istanbul Elektronik isimli bir firma da bu hizmeti veriyormus. Turkiye'de olup ihtiyaci olan olursa diye konuya ekliyorum.

Youtube'a bir kisi elle yaptigina dair bir videoda paylasmis ama cok cok zor bir is.

Viedo'nun yorumuna bu iş manual olarak yapmak imkansız sakın denemeyin zamanınızı boşa harcarsınız demiş. Youtube videolarını izledikten sonra 5 kez denemiş yapmayı 5inde de başarısız olmuş. Yani anlaşılan bu evde yapılabilecek birşey değil.

Bant yapistiriciyla pcb ye yapistirdiktan sonra , uzerine duzenli baski saglamak icin hamur yapistirici kullandim ( ne sert ne yumusak her sekle giriyor) , televizyon çalisiyor ama yinede eskisi gibi şoklara dayanikli degil ama sirtimiza alip salonda dolaştiracakta degiliz dimi .

Forum istatistikleri

Konular
5,891
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back