Teyp entegre isinma sorunu

holiserhat

Üye
Selamin aleykum grupta yeniyim teybim sifir sayılır ilk sahibiyim anakartta oynama yok teybin entegresi isiniyor son seslerde arka sogutucu blogu komple degistim eskiden 40larda sorun yasiyordum aleminyum blok degisince 50 lerde sorun yasiyorum son ses 63 e kadar çıkıyor son seste 40 saniye sonra hoporlerden citlama sesi geliyor
20221101_153048.jpg
20221101_153043.jpg
20221101_153038.jpg
20221101_152334.jpg

Isınan entegre hangisi resimde işaretlersen ve ismini yazarsan sorun daha anlaşılır hale gelir.

!!trafikte bu kadar yüksek sesli müzik dinlemek doğru değil!!

üstünden akım geçen her yarıiletken ısınır.
bu soğutmayı pasif yerine aktif soğutma ile değiştirmeyi deneyin mesela 1 fan ve soğtucu blok takımı alın fan montajı civata somun ile yapılabilen basit soğutucular var zaten teyibe giren 12 volttan alırsınız fan beslemesini.

ama teyp dandikse o fanın gürültüsünü aynen hoperleörlerden duyarsınız bu durumda filtre bobini eklemeniz gerekir.

bir önceki aracımızda gaza bastıkça gaz sesi hoperlöerlerden geliyordu :katil2: 1 bobin ile çözmüştüm

Isinan parca bu arkadaslar isinmasi normal ama el degmeyecek kadar isinmasi normalmi

Ekler

• 20221101_152422.jpg
    20221101_152422.jpg
    434.3 KB · Görüntüleme: 210
Entegreyi soğutucuya vidalayın. Vida takılmamış, yeterli derecede ısı aktarımı yapılmıyor olabilir

Ses çıkış entegrelerinin çalıştıkça, güç tükettikce, ısınması normaldir.
Örnek 60 derece sıcaklık elimizi yakar, fakat elektronik komponentler için normal sıcaklıktır.

Ses çıkış entegrelerinin ön kısmına kelepçe gibi etli bir soğutucu da ekleyerek arka soğutucuya vidalaya bilirsiniz.
Bu pasif soğutma ile entegre daha az ısınır
Kolay gelsin.

Peki baska teyplerde kucuk bi alemiyum blok varken sorun olmuyoda buna ben 2mm kalınlığında 20 cm uzunlugunda takmama ragmen hala yanmasi icerde bi ariza oldugunu düşünüyorum ariza varsa ses cikmaz diyor arkadas

Yada otomatik kapanıyorsa teybinin kablo bağlantısı o akımları taşıyacak kadar kalın değildir.Tesisatı kontrol edin.
Kaliteli termal macunla ve daha geniş başlı vidalarla düzgün şekilde "orjinal yerine" monte edin.

Yada otomatik kapanıyorsa teybinin kablo bağlantısı o akımları taşıyacak kadar kalın değildir.Tesisatı kontrol edin.
Kaliteli termal macunla ve daha geniş başlı vidalarla düzgün şekilde "orjinal yerine" monte edin.
Teypde kapanma olmuyor kaliteli termal surdum icerdende aleminyum blok takacam deneyecem

Ses çıkış entegresinin bulunduğu alanı ölçün, resimdeki soğutuculara benzer parçayı entegrenin ön kısmından arka soğutucuya birlikte vidalayın sorun çözülür.
Fanı da kaldırın ses yapar kullanmayın.
aliminyum-jpg.13903
Onu iptal ettim en basta oyle yapmistim suan bundan boydan boya taktim
20221104_215847.jpg

Cihaz gercekten de Nakamishi ise sogutucu hatasi yapmazlar.

Hoparlorler vardi daha sonra mi teybi aldin. Yoksa takim olarak mi aldin?

Teybin kitapciginda takilacak hoparlorlerin empedansi ve gucu hakkinda bilgi vardir.

Cipin termal korumasi var. Bir sure sonra cit diye ses duyman normal. Cikis kati korumaya gecip sesi kapiyordur.

Tüm bu soğutucular teypin içinemi giriyor yoksa evde bi kutunun içindemi kullanıyorsunuz?

Cihaz gercekten de Nakamishi ise sogutucu hatasi yapmazlar.

Hoparlorler vardi daha sonra mi teybi aldin. Yoksa takim olarak mi aldin?

Teybin kitapciginda takilacak hoparlorlerin empedansi ve gucu hakkinda bilgi vardir.

Cipin termal korumasi var. Bir sure sonra cit diye ses duyman normal. Cikis kati korumaya gecip sesi kapiyordur.
Onceden ses sistemli kullaniyodum teybin ses cikisini kullanmiyodum problem yokdu araba degistim 2 farkli hopor denedim ayni. Muzik calarken cit cit ediyor teyp ve hoporler uyumlu isininca ses kapanmiyor

Forum istatistikleri

Konular
5,900
Üyeler
2,498
Son üye
TaKo

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back