Traş makinası sorunu

Aynen bahsettiğim gibi üstteki hareketli bıçağa paralel ve sıfır ayarlıyorum. Acı farki olursa bıçağın sagi ile solu arasında kesim olcu farki oluyor.

Cok belli olmuyor ama birde alt sabit bicak usttekinden az önde olmali. Yoksa hareketli parca cilde temas ederse hareketli olduğu için cildi kesebilir.

Dediğin gibi paralel yaptım. Sabit bıçağı da biraz önde olacak şekilde sıktım. Biraz dinlensin, tekrar deneyeceğim. Eğer ilk açılmada keserse bu iş tamamdır.

Peki alt diş ile üst dişleri nasıl hizalayacağız? Üst dişler, alt dişlerin arasına gelecek şekilde mi olacak? Yoksa bunun bir önemi yok mu?

Evet şimdi tekrar denedim ve ilk açıldığında bile kesti sakalı. Soruna ilave değişken katmamak için daha yağlamamıştım. O zaman bir şekilde yerine iyi monte edilmemiş, sorun buydu herhalde.

Çok faydalı bir kullanım keşfettim bu makina ile ilgili. Kaşlar fazla uzayıp gözümün önüne geliyor, veya kıvrılıp yüzüme temas ediyor ve rahatsız ediyor. Daha önce minyatür makas ve tarak ile baya uzun zaman ayna karşısında uğraşıyordum. Şimdi makinaya ayarlı ucu taktım, ayarı da minimum yaptım (4 numara). Sonra da kaşların üzerinden değişik açılarla geçtim. 1 dakikada sonuç süper :)

Bakıyım :katil1:

Bir nevi çim biçme makinası oldu, ama kaş için :cheeky2:

Valla iyi cesaret. Bende makas kullanıyorum. Olmazsa bir denemede ben yapayım makineyle.

Bir nevi çim biçme makinası oldu, ama kaş için :cheeky2:
Oyle guclu bir makine ile bu tur bir islem yapmak riskli bence. Olurda sorun cikar yuzu gozu mahfeder. Su makinenin varyantlari ile o tip isleri yapmak lazim. Kas yaralanmalarinda, acilmalarinda kani durdurmak cok zor. Bu yuzden boks maclarini iptal ediyorlar, gormussunuzdur. Adamin yuzu gozu dagilmis, mac devam ediyor ama kasi acildigi anda maci bitiriyorlar.

Ben de pandemiden beri kendi saçımı kendim kesiyorum. Kesmeye ilk başladığım zamanlar kafayı ful 3e vuruyordum. Sonra zamanla modelli kesmeyi öğrendim. Baktım hic guzel kesememisim vur tekrar 3e sorun yok taktiği uyguluyordum. Karantina zamanından beri 1 kere bile berbere gitmedim. Benim makina moser 1400 çakması. Ön üstleri makasla alıyorum arka tepe ve yanlar makinayla. Ense çizgisini de anneme yaptırıyorum.

Ben de pandemiden beri kendi saçımı kendim kesiyorum. Kesmeye ilk başladığım zamanlar kafayı ful 3e vuruyordum. Sonra zamanla modelli kesmeyi öğrendim. Baktım hic guzel kesememisim vur tekrar 3e sorun yok taktiği uyguluyordum. Karantina zamanından beri 1 kere bile berbere gitmedim. Benim makina moser 1400 çakması. Ön üstleri makasla alıyorum arka tepe ve yanlar makinayla. Ense çizgisini de anneme yaptırıyorum.
Bende oyle yapiyorum. Ilk denemelerimde yanlar 3, ustler 6 numero mantar kafaydim. Sonra zamanla ogreniyor insan. Su an yanlar 6 no, ustleri makasla kesiyorum artik. Su aparattan alirsaniz yanlari ve arkalari sekillendirmeyi oldukca kolaylastiriyor.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,885
Üyeler
2,493
Son üye
cym247

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back