TS101 kalem havya alacağım Uç hangisini seçmemi tavsiye edersiniz

tturcica

Üye
Elektroniğe yeni başlıyorum bir yandan lehimleme antrenmanı yapayım diyorum,JCB lehim istasyonları vs aldım (modelleri aklımda değil T245 T110 vs gibisinden) fakat onları başlangıçta kullanmak istemiyorum.TS101 ile öğreneyim diyorum Aliekspresten gelen TS101 lere el konulduğunu duydum Türkiye'den alacağım.Uçları ise aliekspresten sipariş vermeyi düşünüyorum.Bana acaba başlangıçta en çok hangileri gerekir.Yönlendirirseniz sevinirim

Ekler

• IMG_20231103_081811.jpg
    IMG_20231103_081811.jpg
    68.3 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_20231103_081755.jpg
    IMG_20231103_081755.jpg
    229.7 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_20231103_081738.jpg
    IMG_20231103_081738.jpg
    228.7 KB · Görüntüleme: 42
Elektroniğe yeni başlıyorum bir yandan lehimleme antrenmanı yapayım diyorum,JCB lehim istasyonları vs aldım (modelleri aklımda değil T245 T110 vs gibisinden) fakat onları başlangıçta kullanmak istemiyorum.TS101 ile öğreneyim diyorum Aliekspresten gelen TS101 lere el konulduğunu duydum Türkiye'den alacağım.Uçları ise aliekspresten sipariş vermeyi düşünüyorum.Bana acaba başlangıçta en çok hangileri gerekir.Yönlendirirseniz sevinirim
JCB'yi neden kullanmıyorsun? En fazla ucu eskitirsin, gerekirse de değiştirirsin. Çok bir şey değil lehim işi, kahvaltı bıçağını kızdırıp bile yapılabilir... Şu aletleri kutusundan çıkarıp bir masaya koy hele :) .

D24 ilk aşamada sana yeterli olur. Benim de neredeyse her zaman kullandığım uç çeşidi. Sadece gerekli olduğunda iğne ucu takıyorum. Veya yüksek ısıl güç gerekiyorsa weller'in 200 W lık kalemine geçiyorum.

JCB'yi neden kullanmıyorsun? En fazla ucu eskitirsin, gerekirse de değiştirirsin. Çok bir şey değil lehim işi, kahvaltı bıçağını kızdırıp bile yapılabilir... Şu aletleri kutusundan çıkarıp bir masaya koy hele :) .
çekiniyorum,hiç havya kullanmadım.Telafisi olmayan bir zarar oluşturmak istemiyorum cihazda

çekiniyorum,hiç havya kullanmadım.Telafisi olmayan bir zarar oluşturmak istemiyorum cihazda
Elinde JBC varken TS101'e gerek yok bence. Elektrik tesisatında problem olmadığı sürece JBC'ye birşey olacağını sanmıyorum. @semih_s 'nin dediği gibi en fazla ucu eskitirsin. tr'den TS101 alacağın paraya kaç tane C245 uç alırsın.

hocam öncelikle beni sakın yanlış anlamayın ama
Belki de onları 'dijital emeklilik' hakkında düşünmeye teşvik etmelisiniz :D

Gerekli olmasından bağımsız olarak;

Aliexpress ile gümrüğe takılacağını sanmıyorum. Tutarı 60-80 USD civarında.

Ancak risk almak istemezseniz Amazon.com.tr'den alabilirsiniz. Gümrük problemi oluşursa paranızı iade ederler.

Quick 706 mı öyle bir şey aldım TS101 almaktan vazgeçtim.Daha ucuz birde masaüstü lehim makinesine alış dediler bu işi yapan kişiler başlangıçta masa üstü lehim makinesi kullanmak daha iyi olurmuş.Bilmiyprum artık sebebini.O yüzden Quick 706 plusmu öyle bir şey aldım bir set uçta aliden sipariş ettim toplamda TS101 den daha ucuza geliyor zaten

Elinde JBC varken TS101'e gerek yok bence. Elektrik tesisatında problem olmadığı sürece JBC'ye birşey olacağını sanmıyorum. @semih_s 'nin dediği gibi en fazla ucu eskitirsin. tr'den TS101 alacağın paraya kaç tane C245 uç alırsın.
Bilmiyorum alalı 2 yıl filan oldu makineyi daha kolide duruyor Marka JBC kesinde modelini unuttum.4-5 liraya aldığım şey 15-20 lira olmuş.JBC kalemleride ucuz değil yani

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,850
Üyeler
2,482
Son üye
ilker29

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back