Yakitsiz motor haberleri

Status
Yeni mesajlara kapalıdır.

serkan_48

Kıdemli Üye
Bir cok video sitelerinde ve haber kaynaklarinda gecen yakitsiz yadw manyetik motor projelerini gormussunuzdur.

Sizlerin yorumu nedir.

Yeni bir haberde Antalyadan. Bir grup arastirmaci manyetik motor imal ettigini iddia edip patent almışlar. Sonrasinda destek bekliyorlar. Motorun uretilmesi icin.

Bir ara Muammer YILDIZ bey baya iddiali videolari yayildi. Hatta web sitesi bile var.

Son düzenleme:
Hiç birşey tüketmeyecekse devlet nereden vergi alacak? Ayrıca mıknatısların zamanla özelliğini yitirdiği biliniyor. Zaman zaman bu mıknatısların değişmesi gerekecek. Bu süre ne kadar zaman içinde gerçekleşecek? Ayrıca kaça mal olacak. Tüm cevapların açıklanması lazım.

Bu tip haberler arada bir dolaşıma sokuluyor, hiçbir basın mensubu da "yav şunu bir akademisyene sorayım da one göre yayınlayayım" demiyor, körü körüne yayınlıyor. Belki de gençlere gaz vermek istiyorlar birşeylerle uğraşmaları için.

Motorun termodinamik prensiplere göre çalıştığı belirtiliyor, ama termodinamiğin BİRİNCİ yasasını ihlal ediyor. Bir de resmin sol köşesine Atatürk resmi koymuş olaya daha fazla kredibilite katmak için. Doğu'daki uyuşturucu tarlalarının ve kaçak elektrik/su kullanılan tarım arazilerinin de hep bir köşesinde Türk bayrağı direkleri vardı :katil2:

Muammer YILDIZ ile tanışma fırsatım oldu. Motoru gerçektir ve litaritüre girmesi için epey emek sarfetmiştir. Yerli yabancı bir çok kuruluş tarafından gerçekliği onaylanmıştır. Ama neden üretime geçilmiyor orası muamma...

Muammer YILDIZ ile tanışma fırsatım oldu. Motoru gerçektir ve litaritüre girmesi için epey emek sarfetmiştir. Yerli yabancı bir çok kuruluş tarafından gerçekliği onaylanmıştır. Ama neden üretime geçilmiyor orası muamma...

Yani dışarıdan hiç enerji almadan motorun enerji ürettiğini gördün öyle mi?

Abi ,

Bildigim kadariyla motor kendi kendine dönüyor ama yüke binmiyor diye okudum. Motorun önünde bir fan var. Cikis milini bir yuk mekanik bir aksam yada alternatore baglandiginda motor yavaslayip duruyor diye yorumlarda okudum resmen bir bilgim yok.

Yalnız ilk mesajdaki başka birisi sanki. Kişiler birbirine benzemiyor.

İlk mesajdaki Antalya'dan motor teknikeri Birol Yılmaz. Diğeri Muammer Yıldız.

Videoyu izledim, gene ilk mesajdaki gibi hiç enerji girmeden enerji alınıyor. Yani devir daim makinası :)

Evet iki mesaj farkli kisiler.

Konunun hasi evet manyetik motor ve bunda enerji girisi yok. Hareket aliniyor.

Aslinda cok bilgim yok ama miknatislar ve manyetik ozellikleri nasildir burada miknatisin manyetik ozelligini kullanarak hareket enerjisi uretiyor ise ? Bu miknatislar acaba bir sure sonra manyetiklik ozelligini mi kaybediyor?

Miknatislar manyetiklik ozelligini mi hareket enerjisine ceviriyor.

Dc motorlar uzun zaman uzerindeki sabit miknatisla calisiyor. Ozelligini kaybettigini gormedim yada olcumlemedim.

Neomidyum mıknatısların manyetik gücü zamanla azalıyor. Ama sürekli çalışmasın da 5 yıl çalışsın, gene neticede bir devir daim makinası ortaya çıkmış oluyor.

Bence bir hile ile o motor şaftı döndürülüyor. İçeride çok iyi gizlenmiş piller olabilir, veya masanın altında bulunan sargılarla, manyetik kuplajla güç aktarımı yapılıyor. Zaten videonun bir noktasında oradaki kız diyor ki "şafta dokunmayın, sıcak!" yani şunu demek istiyor, şafta dokunup yükü artırırsanız pilden çok büyük bir akım çekilecek ve neticede pilin kapasitesi azalacağı için devir düşebilir.

Veya şu olabilir: Masanın altında sargı grupları vardır ve bunlar, milden geri besleme alarak senkronize bir şekilde manyetik alan yaratıyordur. Yani DC motordaki komütasyon gibi.

Çünkü gerçek değil ve çalışmıyor.

Fiziksel olarak imkansız olduğunu fizikçilerin yüzlerce yıldır söylediği şeyleri hala ısrarla sıfır fizik bilgisi olan kişilerin yaptığını iddia etmesinden daha üzücü olan tek şey bu "girişim"lerin haber değeri taşıması ve insanların inanmasıdır.

Enerji üretiminde fiziğin, teknolojinin son noktasını görmek istiyorsanız ITER projesine bakın. Bir de bizim hala uğraştığımız şeylere bakın...

Aslında bu hileyi yapmak da baya bir mühendislik ve teknoloji bilgisi gerektiriyor. Ama işte bizlerin kafa hep işin üçkağıdına çalışıyor.

Çok çalışıp alın teri ile para kazanmak cazip gelmiyor bize. "Ohooo, çok çalıştıktan sonra ben de para kazanırım, ne olacak. Önemli olan ÇALIŞMADAN para kazanmak".

Evet gördüm, iç yapısını, teknik çizimlerini gördüm. mıknatıstan başka birşey yok içinde..

Bu konu spekülasyona çok müsait bir konu. Şöyle makina yaptım böyle makina yaptım diyen bir sürü şarlatan olduğu gibi bu işe kesinlikle olmaz gözü ile ön yargı ile bakan bir sürü insanda var. Muammer Yıldız emekli polis memurudur. Akedmisyen değildir. Aslında bu işi başarmasının nedeni de bu... Çünkü bize öğretilen şey kesinlikle olmaz bilgisidir... Durum böyle olunca denemiyoruz, kafa yormuyoruz... Dediğim gibi tartışmaya açık bir konu Bu nedenle bu konu hakkındaki son mesajımdır.

Evet gördüm, iç yapısını, teknik çizimlerini gördüm. mıknatıstan başka birşey yok içinde..

Bu konu spekülasyona çok müsait bir konu. Şöyle makina yaptım böyle makina yaptım diyen bir sürü şarlatan olduğu gibi bu işe kesinlikle olmaz gözü ile ön yargı ile bakan bir sürü insanda var. Muammer Yıldız emekli polis memurudur. Akedmisyen değildir. Aslında bu işi başarmasının nedeni de bu... Çünkü bize öğretilen şey kesinlikle olmaz bilgisidir... Durum böyle olunca denemiyoruz, kafa yormuyoruz... Dediğim gibi tartışmaya açık bir konu Bu nedenle bu konu hakkındaki son mesajımdır.

Tartışılabilecek çok şey varsa tartışalım yav :) Bence seviyeli gidiyor, kimseye de önyargılı davranılmadı gördüğüm kadarıyla.

@Endorfin35+ hocam fizikte sizinde bildiğiniz bazı kanunlar var.Bunu geçemez ,bunun dışına çıkamazsınız
Mesela bir sisteme verilen enerji asla çıkan enerjiden yüksek olamaz.
Enerjinin sakınımı kanunu ,maddenin korunu kanunu bu tip kanunlardan .Bunların tersini kimse ispatlayamadı

@Endorfin35+ hocam fizikte sizinde bildiğiniz bazı kanunlar var.Bunu geçemez ,bunun dışına çıkamazsınız
Mesela bir sisteme verilen enerji asla çıkan enerjiden yüksek olamaz.
Enerjinin sakınımı kanunu ,maddenin korunu kanunu bu tip kanunlardan .Bunların tersini kimse ispatlayamadı

O kanun bir sistemden cikan enerji giren enerjiden buyuk olamaz degilmiydi.

Evet sy ana kadar yazilan cizilen kanunlar mantik cercevesinde kabul goren kanunlar.

Eskiden en kucuk maddenin yapi tasi atom olarak biliniyor kabul ediliyordu. Sonra atom elektron proton notrondan olustugu goruldu. Daha sonra bunlarinda altinda örnek bozon, mezon, fermiyon, baryon, graviton gibi.

Kanunlar degisebilir.

O kanun bir sistemden cikan enerji giren enerjiden buyuk olamaz degilmiydi.
Kanunlar degisebilir.
Yani enerji dönüşümleri eşittir harcananlar la
Verim (efficiency) denilen şey asla %100 olamaz sonuçta elektron harcanıyor Eğer elektron yapabiliyorsan (Yoktan) olur

Bazı kanunlar asla değişemez .Ha deniyorsa Quantum kanunlarına ne demeli? Onlar ise ayrı sistemler Makro evrendeki kanunlar bu ,onlar kuantum evrenindeki kanunlar.
Evrenin büyüklüğü ve quantumun küçüklüğü hakkında bir video

@serkan_48 enerji korunumu ile ilgili şu videoyu izleyebilirsiniz
(Anlatan ayhan tarakçı bir akademisyendir )

Son düzenleme:

Bu isi basarmasi demissiniz fakat adam bir seyi basarmisa benzemiyor. Sonucta kapali bir sistem.
Enerjinin korunumu yasasini bilmek gerekir. hic bir sey yoktan var olmaz, vardan da yok olmaz. sadece sekil degistirir (enerji de dahil)
Giren enerji hicbir zaman cikan enerjiden kucuk olamaz verililim soz konusu. O mil donsede ne kadar verimli donuyor bu onemli.
Ben konunun free energy, sonsuz enerji kismina yorum yapiyorum. adamlar verimli bir motor tasarimi yaptiysa bu ayri bir sey.

Bunlar fizik bilmeyen insanlarin safsatalari. Sacmalik ve bilim disi. Bu tarz "sonsuz enerji" konularinin forumda yer almasi bile uzucu bence.

Status
Yeni mesajlara kapalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
5,659
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back