Yeni Google Search Araması Eklendi

Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
Değerli forum sakinleri,

Uzun zamandır Timur abinin istediği bir forum içi arama yöntemini @Omega abinin bir sorunu çözmek için araştırma yaparken bulmuş durumdayız.
Bu bağlamda Forumun sağ üst tarafında "Çevirimiçi Üyeler" Kutusunun hemen üzerine sizin için Google Arama Kutusu koydum.
Buraya yazacağınız kelime Google tarafından bizim forumumuzun içinde aranarak size gösterilecektir.
Arama ekranı da yine forum içinde açılacaktır. İstediğiniz linke tıkladığınızda forum içinde kalarak o linke gideceksiniz.
Eğer aradığınızı bulamazsanız sayfayı (X) çarpıdan kapatarak yine forum içine dönebileceksiniz.

Keyfini Çıkarmanız Dileğiyle...

Ekran görüntüsü 2024-01-10 005235.png

Ekran görüntüsü 2024-01-10 005326.png

Koyu temayı kullanırken burası beyaz görünüyor. Bunu güncellemek mümkün mü?

1704839041400.png

Sorun bundan mı bilmiyorum, birkaç gündür okunmamış ilk mesaja gitmede sıkıntı oluyor. Her zaman olmuyor, olduğunda geri gidip tekrar başlığa tıklayınca bu sefer gidiyor.

Sol üstte "Yeni mesajlar"ı kullanıyorum, görünen adres https://mekatronik.org/forum/whats-new/posts/

Tıklama sonrası açılan sayfanın adresi: https://mekatronik.org/forum/whats-new/posts/xxxxxxx/#gsc.tab=0 (xxxxxxx değişiyor)

Okunmamış son mesaja gitmek için, ilgili konu başlığına tıklıyorum.

Vivaldi6.5.3206.39 (Stable channel) (64-bit)
Revision2e2a3967703f21a5a00e54e909f44f9c914f7be9
OSWindows 10 Version 22H2 (Build 19045.3930)

Lİnk sonundaki "gsc.tab=0" son eklediğimiz google search'ün getirdiği bir şey. Ondan kaynaklanıyor olabilir. Bir bakalım.

Lİnk sonundaki "gsc.tab=0" son eklediğimiz google search'ün getirdiği bir şey. Ondan kaynaklanıyor olabilir. Bir bakalım.

Aslında bir .htaccess sihirlazlığı ile kaldırılabilir o ifade, ama apache2 dokümanı karıştırmak lazım. URL rewrite modülü var, tam böyle işler için.

Benim bakmam biraz zaman alabilir. İki gündür yoğun çalışıyorum. Daha koyu temaya da bakamadım.

ben normal arama yapmak istediğimde google araması açılıyor sanırım bir hata var
Bir süre böyle aksaklıklar olabilir. Sorunu tamamen çözünce bilgilendiririz.

Koyu temayı kullanırken burası beyaz görünüyor. Bunu güncellemek mümkün mü?

28759 eklentisine bak
Senin koyu tema işini çözdüm ama bu sefer de bizim açık tema patladı :katil2:
Bir de senin koyu temada bizim logo yok. özellikle mi böyle tercih ettin yoksa orada da bir sıkıntı mı var?

Açık temadaki logoyu yaparken dikkat etmemiştim. Fakat koyu temada özellikle böyle tercih ettim.

Böylece yükseklikten dolayı çok daha az boşluk oluyor. Açık temada üst tarafta atıl alan çok daha fazla.

Belki standart temadaki logoyu da koyu temadaki gibi tek satır yapmak lazım. Bilemiyorum Altan. :D

Belki standart temadaki logoyu da koyu temadaki gibi tek satır yapmak lazım. Bilemiyorum Altan. :D

Yoh ya. Böyle çift satır iyi bence. Alan kazanacağız diye görsellikten feragat etmeyelim. Sonuçta cep telefonunda ikisi de aynı. Sadece pc de fark ediyor. Pc de de tek satır olması anlamsız çünkü ekran yeterince geniş.

Adres satırının sonuna eklenen kısmı kaldırmışsınız sanırım. Bugün okunmayan mesajlara gitti, sorun yok şu anda.

Adres satırının sonuna eklenen kısmı kaldırmışsınız sanırım. Bugün okunmayan mesajlara gitti, sorun yok şu anda.
Evet dün akşam hallettik o sorunu.
Senden de geri dönüş aldığımıza göre sıkıntı yok demektir. :)

Aslında forumun kendi aramasını artık hiç kullanmaya gerek yok. Zaten adı üstünde, "ARA". Yani saatlerce ara dur. Google butonunu kullan ve istediğini bul :)

Yandaki sütunu kapatma şansımız yok mu? Önceden konuya girince görünmüyordu sanki.

Yeni mi değişti bu rahatsız olmaya başladım.

Konudaki mesajlar bölümünü daraltıyor. Cevap gönderirken çıkan önizleme, taslak kaydet, ileri, geri.. butonları alt satıra geçmiş.

mekatronik.png

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,875
Üyeler
2,487
Son üye
camandar

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back