Zorla Microsoft Edge tarayıcısı

taydin

Timur Aydın
Staff member
Geçenlerde windows 10 makinamı açtım ve bir mavi kurulum ekranı çıktı. Ekranda Microsoft Edge tarayıcısının yeni sürümünün ne kadar iyi olduğu, bütün dertlerime deva olduğunu anlatıyordu. Ve tek bir buton vardı, KURULUMA DEVAM ET! Ulan ne Edge'i yav? İstemiyorum. Değişik şekillerde bu pencereyi kapatmaya çalıştım ve her seferinde dönüp dolaşıp KURULUMA DEVAM ET butonuna geliyor :mad:

Ctrl-Alt-Del kombinasyonuna basıp görev yöneticisine girdim, sonra da ön planda çalışan herşeyi öldürmeye başladım. Baktım olmuyor, arka planda çalışan servisleri de seçici bir şekilde öldürmeye başladım. Sonunda gitti ...

Windows'u tekrar başlattım ve o Edge kurma teklifi artık gelmedi bereket. Ulan, şu mecbur kullanmak zorunda olduğun bir iki tane windows program olmasa çoktan Linux kurmuştum bu makinaya, ama şimdilik mecbur bu windows 10 u barındırıyorum ...

Edge mükemmel, acayip işe yarıyor. Yeni Windows kurulumu yaptığında, ilk yaptığın işlem olan tarayıcıyı ayarlama sürecinini vazgeçilmezi, hangisini kullanıyorsan o tarayıcıyı kurmak için bulunmaz nimet... Windows 10 ilk çıktığında varsayılan tüm programları değiştiriyorsun tarayıcı için emin misin diye iki kere onay alıyordu. Şimdi gene iyi. :D

Ben chrome dan kurtulmak istediğim halde kurtulamıyorum. Bir bıraksam mail ayarları, site ayarları, adres, kart, telefon ayarları, kayıtlı şifreler. Ohooo. Bence internet çağına yeni girenleri hedef alsınlar :)

W10 LTSC interpırasa versiyonunda edge kurulmaz , hopdate ler kapalıdır , mediaplayer kurulu değildir ...stabil versiyonlar böyle adlandırılıyor.
Browserlerin hepside diğerlerinden yer imleri falan iç ediyor.

W10 LTSC interpırasa versiyonunda edge kurulmaz , hopdate ler kapalıdır , mediaplayer kurulu değildir ...stabil versiyonlar böyle adlandırılıyor.
Browserlerin hepside diğerlerinden yer imleri falan iç ediyor.
Lisans? o_O

Ahanda zorla edge'i kurdu bilgisayar. Üstelik chrome dan da otomatik her şeyi çekmiş.
İki gün önce bilgi işlemci bir abimiz test etmiş öve öve bitiremiyordu. Chrome'un yarısı kadar bile bellek kullanmıyor filan diye ballandıra ballandıra anlatıyordu. Sanırım test etme şansı vermek lazım en azından.

edge.png

Ne demiş atalarımız? Karaman'ın koyunu, sonradan çıkar oyunu :katil2:

Bence windows masaüstü pc işletim sistemi ve öyle kalmalı. Son yıllarda bir sürü saçmalık var. En uyuz olduğum kısım ise güncelleme, mesai bitimi bilgisayarı kapatıp çıkacakken hop bekle kapanışta güncelleme yapsın diye... Ama az kaldı bir iki programın daha alternatifi olunca linux a gececem...

Bunu kullanın.6 ay önce kullanmıştım.Bende gereksizler yok. Güncellemeler yok.
Neden derseniz;
Çünkü bende, Bu tür güvenilir siteleden indirdiğim Türk yapımı mini toollar var.
Yeni aklıma geldi ve Tarattım. virüs total raporu 70/2 çıktı .Yani dosya elizabeth gibi:cheeky1: olmasada, temiz gibi.
6 ay önce mecburiyetten win10 kurunca. lazım oldu.
win10, win 7 nin başına tül serilmiş hali gibi.DEdiğim gibi mecburiyet,,,,,,Yoksa hemen win7 ye dönecem.

Ekler

• Win_Toolkit.zip
    5.2 MB · Görüntüleme: 152
Son düzenleme:
Ahanda zorla edge'i kurdu bilgisayar. Üstelik chrome dan da otomatik her şeyi çekmiş.
İki gün önce bilgi işlemci bir abimiz test etmiş öve öve bitiremiyordu. Chrome'un yarısı kadar bile bellek kullanmıyor filan diye ballandıra ballandıra anlatıyordu. Sanırım test etme şansı vermek lazım en azından.

5220 eklentisine bak
Çok kötü bir tarayıcı bana kalırsa

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,659
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back