Ben şöyle minik bir L monte ettim masaya. Ama bunu büyüteceğim, üstüne de üç kat raf yapacağım :)

1709409993547.jpeg

Sağ taraftaki beton kolona 40cm lik 3 kat raf yapabilirim.
1. Raf derinliğini rigol derinliği kadar kestirip oraya rigol koyabilirim.

hocam herşeyi anladım o kirişi niye oraya koydun :D
Sen ne diyorsun? O kolon yüzünden 7 yıldır (ben taşındığımdan beri) müteahhit uyku uyuyamıyor. Sürekli bir kulak çınlaması var adamın. :katil2:

Şöyle birşey yapmayı düşünüyordum daha iyi bir önerin var mı?

kapalı fişe ben sigorta eklemiştim her ihtimale karşı.

1709411087491.png

3 dişi soketli priz olursa hem lamba hem de fiş takılıyken 3.soket normal piriz olarak kullanılabiliyor. sök tak ile uğraşmak istemeyenler için..

@Gokrtl bardağın dolu tarafına bak. O kolonun iki tarafına kablo askısı, diğer iki tafaına da raf yaptın mı, bir de kolondan duvara şöyle uygun bir duş borusu gibi birşey bağladınmı inanılmaz olanaklar sağlar :D

@Gokrtl bardağın dolu tarafına bak. O kolonun iki tarafına kablo askısı, diğer iki tafaına da raf yaptın mı, bir de kolondan duvara şöyle uygun bir duş borusu gibi birşey bağladınmı inanılmaz olanaklar sağlar :D
Abi kiracı olmasam şimdiye çoktan kullanmıştım o kolonu.
Bu arada arduino mini ile led dimmeri sen yaptırmıştın dimi bana?

Abi kiracı olmasam şimdiye çoktan kullanmıştım o kolonu.

Kolona delik delmeye gerek yok. İki tane 40 mm L demiri, iki tane 8 mm saplama ile kolona kelepçe yapacaksın. Sonra da herşeyi o kelepçeye istinat edeceksin.

kolon bir binanın en önemli yapı taşı. malesef üzerine bir çivi bile çakılmamalı. bu daire evrakta daire olarak bile gözükmüyordun belki de..

@taydin
Bu şekilde bir ayar yaptım. İş görür mü?
Monitörü arka duvara asınca yer daha da genişleyecek.

Daha iyi bir önerin varsa, aletlerin yerini değiştirme ile ilgili ya da başka bir şey duymak isterim.
Rigol gücü koyduğum rafı meğer ne sağlam yapmışım elime sağlık:cheeky1:,bu haliyle üstüne bir rigol daha koysam taşır gibi.

WhatsApp Image 2024-03-02 at 23.58.38.jpeg

WhatsApp Image 2024-03-02 at 23.58.37.jpeg

Son düzenleme:
Çok daha iyi olmuş eline sağlık. Atölye şuradakinden daha düzenli olsun yeter :D

bu konu yeni başlayanlar için çok faydalı olmuş. aynı oda da uyuyorum, odada kimyasal malzemelerde oluyor. bir odanın nem seviyesi ve havalandırması nasıl olmalı araştıran var mı? aspratör önerisi olan?

Ben en üst kattayım sorun yok kolana matkapla delik delmek için.
Alt katta olsam üst kattakinin hakkına girmiş olurdum.
Gerçi bende karşıyım kolona delik delmeye, çok sıcak bakmıyorum.

Zaten raf yapmaya da gerek kalmadı artık kolana @taydin üstad nasılsa onayladı benim masa düzenini. :)

Gerçekten birçok öğrencinin hayalindeki atölyeyi ortaya çıkardın. Bu ekipmanlarla çok çeşit proje yapılır ve uzman teknisyen yapar seni :)

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,902
Üyeler
2,498
Son üye
TaKo

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back