Yoğun bir haftaydı. Geç kalmışım. Ben şuradaki F150 ve F300 modellerinden kullanıyorum monitörler için:

Çok faydalı oluyor. Hatta Rigol HDO804'ü de bunlardan birine taktım.

Şu anda kargo astronomik, çünkü Türkiye'ye göndermek istemiyorlar artık. Ama bazen toplu Türkiye stoğu oluyor bu ürünlerde. Çok uyguna geliyor ve 2-3 günde teslim oluyor. Son üçünü öyle almıştım.

1709388729120.png

1709388674567.png

1709388697932.png

whatsapp-image-2024-02-29-at-19-30-27-1-jpeg.31249

1. rafı kaldırayım diyorum.
1. raftaki tüm alet edevatı masanın üstüne koymamın cihazlar üzerinde oluşturabileceği olumsuz bir etki var mı?

Masa üstündeyken cihazlar bir şekilde zarar görebilir mi ?

Son düzenleme:

1. raftaki tüm alet edevatı masanın üstüne koymamın cihazlar üzerinde oluşturabileceği olumsuz bir etki var mı?

Zarar görmekten ziyade kablo tak çıkar zor oluyor. Ayrıca kablolar çalıştığımız devrelerin üzerinde dolanıyor, takılıyor filan. Az yukarıda olması iyidir.

Korad ile osiloskop arası biraz açılarak oraya konabilir.

Monitör iki rafın arasında da olsa biraz yukarıda kalacak gibi. Boyun için iyi değil.
Zaten monitörün önüne bir şey koyamayacağım. 1. Rafın monitörün önüne gelecek olan 54 cmlik kısmı ölü bölge olacak.

1. Rafı iptal edip sağa ve sola 2 adet 3 te 1 daha kısa raflardan koyayım, tam ortasında da monitörün gireceği kadar boşluk kalacak, oraya da monitörü az daha aşağı indirip duvara takarım diye düşündüm.

Gerekirse 1. Raftaki tüm ekipmanları sağa sola koyacağım raflara dağıtırım ya da zemine koyarım. Monitörü zeminden yukarıya duvara monte edeceğim için monitörün altında oluşacak boşluğa alet edevat koyacak kadar yer kalır.

Monitörün göz hizamda olmasını istiyorum çünkü proje yaparken, ekrandan inceleme yaparken, devreler üzerinde çalışırken sık sık monitöre bakacağım ve önümdeki projeye uygulayacağım.

Demek istediğim bu.
Rafı söküverdim hemen :)

Teknik olarak böyle olmasında sorun var mı?

20240302_194732.jpg

Monitörü askı aparatı gelince az daha yukarı kaldırıp duvara monte edeceğim.

Cihazlar birbirine böyle yakın durduğunda çalışırlarken birbirlerinin doğruluklarını ve sağlıklarını ne derecede etkilerler.

20240302_203307.jpg

Yav ben duvarda bulduğun en ufak boşluğa bile raf takıyorum, sen raf sökmüşsün ... İlla monitörü de görmek istiyorsan yan duvara bağla. Cihazların hepsinin rafta olması ve masanın da bomboş olması en verimli çözüm bence.

Raf hizasında olacak şekilde hareketli duvara mnte askı aparatı çözümü de düşünülebilir. Raftan feragat edilmemiş olur. Bu duruma uyacak aparat bakılabilir. Belki bu tip aparatlar daha geniş alan istiyordur bilmiyorum.

Yav ben duvarda bulduğun en ufak boşluğa bile raf takıyorum, sen raf sökmüşsün ... İlla monitörü de görmek istiyorsan yan duvara bağla. Cihazların hepsinin rafta olması ve masanın da bomboş olması en verimli çözüm bence.
Böyle olunca ekipmanlar eskisi gibi ilk rafta oluyor zaten, monitörde tam karşımda ne güzel işte boynum ağrımayacak ve duvara az daha üste monte edeceğim.
Nesini beğenmedin anlamadım?

20240302_194732.jpg

Senin beğenmen önemli. Ben masamı her zaman boş istiyorum. Böylece oraya bir cihaz koyduğum zaman masadaki bütün boş alanı tüketmemiş oluyorum. Senin masada mesela ben olsam sadece havya setini bırakırdım aşağıda.

Senin beğenmen önemli. Ben masamı her zaman boş istiyorum. Böylece oraya bir cihaz koyduğum zaman masadaki bütün boş alanı tüketmemiş oluyorum. Senin masada mesela ben olsam sadece havya setini bırakırdım aşağıda.
Rigol DL3021A yı raf taşır mı valla emin değilim, taşısa bile yan koymak lazım, rafın derinliği 30cm çünkü.

Argecinin masası dağınık olur. İstersen çiçek gibi yap iki gün sonra cacık gibi olur oralar :)
1-2 sene sonra öncesi sonrası yaparsın :)

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
6,039
Üyeler
2,534
Son üye
mortadaalsonni211

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back