@uyesercan 20 satır yazmış olsan 5tl den 100TL cebindeydi şimdiye :D
Benim kodlarımın satırı 1000TL. Çok emeğim var çünkü. Bide yolduğum saçlarımı geri ektirecem :katil1: :katil1:
Benim kodlar php kısmı hariç boşluksuz 145 satır. Yanlış tahmin ve hesap yapıyorsun. Her türlü zararlı çıkarsın.

3 gün uğraşınca kendine 1000TL yaptın, ben 20 yıldan uzun zamandır uğraşıyorum, bir de utanmadan 5TL'lik -ahlaksız teklifte- bulunuyorsun. :D

Bir de not ; Ben öyle selam gönderme ile filan uğraşamam. İş bitiririm... İşine odaklan! :cool:

Keyifle izliyorum. :popcorn1:

Son düzenleme:
Benim kodlar php kısmı hariç boşluksuz 145 satır. Yanlış tahmin ve hesap yapıyorsun. Her türlü zararlı çıkarsın.

3 gün uğraşınca kendine 1000TL yaptın, ben 20 yıldan uzun zamandır uğraşıyorum, bir de utanmadan 5TL'lik -ahlaksız teklifte- bulunuyorsun. :D

Bir de not ; Ben öyle selam gönderme ile filan uğraşamam. İş bitiririm... İşine odaklan! :cool:

Keyifle izliyorum. :popcorn1:
Benim kodların da çoğu senin zaten :katil1:
Daha çok işim var benim. Bakalım bu gün hangi kısıma girişip 3 gün uğraşıcam :D

Yav bu instrustar beni deli etti bugün :mad: USB driver kurulumunda olabilecek bütün hata senaryolarını çıkardı. Artık bozuk diye düşünmeye başladım. Sonra sigrok diye bir projenin linux sürümünü kurdum ve osiloskop linux'ta sigrok ile çalıştı. Tekrar windows'a döndüm ve neticede sırf bu driver'i Windows'a tanıtmak için bir INF dosya hazırlayıp zorla kendim kurdum driver'i. Benimkinde herhalde özel bir USB vendor/product ID var ve yazılımın son sürümü de farklı bir VID/PID görmek istiyor.

Şimdi çalışıyor osiloskop. Tüm özelliklerini denemedim ama temel osiloskop ve spektrum analizör işlevleri çalışıyor. Buna ilk fırsatta bir video çekmek istiyorum.

Yav bu instrustar beni deli etti bugün :mad: USB driver kurulumunda olabilecek bütün hata senaryolarını çıkardı. Artık bozuk diye düşünmeye başladım. Sonra sigrok diye bir projenin linux sürümünü kurdum ve osiloskop linux'ta sigrok ile çalıştı. Tekrar windows'a döndüm ve neticede sırf bu driver'i Windows'a tanıtmak için bir INF dosya hazırlayıp zorla kendim kurdum driver'i. Benimkinde herhalde özel bir USB vendor/product ID var ve yazılımın son sürümü de farklı bir VID/PID görmek istiyor.

Şimdi çalışıyor osiloskop. Tüm özelliklerini denemedim ama temel osiloskop ve spektrum analizör işlevleri çalışıyor. Buna ilk fırsatta bir video çekmek istiyorum.
Videoyu özellikle ben bekliyor olacağım :)

Bu arada seri dataya bakarken uygulayacağın prosedür şu:

Trigger mode yazan yerin "Single" yapacaksın. Trigger level denen yeri de 1500 yapacaksın (1500 mV). Sonra da seri datayı göndereceksin. Ekranda da, eğer seri data gönderildiyse birşeylerin çıkması lazım.

Şu programı yazıp arduinoya yükledim:

C:
void setup() {
  Serial.begin(9600);
}

void loop() {
  Serial.write("selam\n");
  delay(2000);
}

Intrustar ile de seri datayı şu şekilde görüyorum:

1599918055327.png

Gönderilen data, UNO nun TX pininde (digital 1). Bu da diğer osiloskobun ölçümü:

a.png

Protokol çözümlemesini yapınca tam olarak neresi hangi harf görünüyor:

a.png

Yalnız instrustar'da şöyle bir sıkıntı görüyorum: Normal veya Single trigger yapınca bile, sürekli arka planda veri topluyor ve topladığı veriler üzerinde analiz yaparak trigger olduğunu anlıyor. Bunun sonucunda da bazan sinyal başında, bazan ortasında, bazan de sonunda yakalayabiliyor. Bu iyi değil ...

Normal osiloskoplar, hardware olarak trigger ederler ve trigger gerçekleştiği an kesin olarak bellidir. Dalga şekli ekranda sabit bir şekilde durur.

Hantek 6022BE için açık kaynak yazılım geliştirilmiş. Bakalım biraz araştıralım belki ISDS205 serisi için de böyle bir proje başlatan olabilir. Cihaza erişim için Istrustar zaten bir SDK veriyor, vakit olsa ben bile uğraşırdım ama malesek vaktim yok. Sıfırdan da başlanmamış olacak, openhantek'i alıp onu ISDS205 serisinin desteğini eklemek yeterli olurdu. Bunlar birbirine çok benzeyen cihazlar.

Bu nodemcu da AMS1117 regülatör var. Datasheet inde max 18v diyor. 9v ile besliyorum ama çok ısınıyor gibime geliyor.

Hantek 6022BE için açık kaynak yazılım geliştirilmiş. Bakalım biraz araştıralım belki ISDS205 serisi için de böyle bir proje başlatan olabilir. Cihaza erişim için Istrustar zaten bir SDK veriyor, vakit olsa ben bile uğraşırdım ama malesek vaktim yok. Sıfırdan da başlanmamış olacak, openhantek'i alıp onu ISDS205 serisinin desteğini eklemek yeterli olurdu. Bunlar birbirine çok benzeyen cihazlar.

Açık kaynak ne güzel bir şey yav. Başkası bıraksa bile onun bıraktığı yerden devam edebiliyorsun.

Benim kodlama işim biti sayılır. Keypad den girdiğim ürünü veritabanına kadar ekletebiliyorum artık.
Bundan sonrası lcd bilgi mesajlarını düzenleme, 3d kutu çizimi ve montaj olacak.

İki tane sorum olacak. Birini sormuştum ama gözden kaçtı galiba.
1-Bu nodemcu da AMS1117 regülatör var. Datasheet inde max 18v diyor. 9v ile besliyorum ama çok ısınıyor gibime geliyor.
2- Bir tane 9 volt pil taksam, üzerine on-off buton koysam tahmini olarak ne kadar sürede biter?
Veya 2 tane 18650 pil koysam birde ufak şarj devresi koysam 7.2v daha mı iyi olur?

wifiden ötürü 200ma civarı akım çekiyor, regülatörün ısınması normal. pille çalışmaya pek uygun deği, 9v pil dayanmaz 1 saat bile. 200ma den hesapla lityum pilin ne kadar gideceğini.

@uyesercan bu soruyu bilesen bilsen sen bilirsin.
Nodemcu ya veriyi nasıl çekeriz?
Benim aklıma php kısımdan veriyi GET ile çıkarmak geliyor ama nodemcu o veriyi nasıl alır oradan bilemedim.
Netten bakındım biraz. Herkes web sitesine veri göndermiş. Kimse de siteden veri almamış. Bre gafil veriyi gönderiyorsun da hiç mi merak etmiyorsun gitti mi gitmedi mi? İnsan bir cevap ister karşıdan. :D

Benim kod veri dönüşünü yazdırıyor. Ekranda yazan "X numaralı sipariş eklendi" web cevabı, koda gömülü değil. Zaten mantık olarak talep oluşturan, ekleme başarılı oldu diyemez veriyi işleyen söyler bunu. Mikroişlemciye bunu söyletmek ezbere cevap vermek olur. Belki apache kod olarak 200 cevabı verdi ama site kodu veriyi işleyemedi? :D telefondayım, pc başına geçtiğimde kodları paylaşırım. Bir de benim kod ssl bağlantı kuruyor...

Benim kod veri dönüşünü yazdırıyor. Ekranda yazan "X numaralı sipariş eklendi" web cevabı, koda gömülü değil. Zaten mantık olarak talep oluşturan, ekleme başarılı oldu diyemez veriyi işleyen söyler bunu. Mikroişlemciye bunu söyletmek ezbere cevap vermek olur. Belki apache kod olarak 200 cevabı verdi ama site kodu veriyi işleyemedi? :D telefondayım, pc başına geçtiğimde kodları paylaşırım. Bir de benim kod ssl bağlantı kuruyor...
Benim kodlar fakir. Öyle ssl bağlantı filan hak getire. Ben şimdilik lokalde olduğum için direk tabletin ip'sini yazdım geçtim. :D

Forum istatistikleri

Konular
5,984
Üyeler
2,516
Son üye
adu33

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back