Bütçeye göre multimetre tavsiyesi

Hobiye yeni başlayıp ilk multimetresini alan, veya elinde DT830D olup da ( :cheeky5: ) terfi etmek isteyenler için bütçeye göre bir multimetre tavsiyesi listesi hazırlayalım. Herkesin katkısına göre de şekillendirelim. Bütçe imkanlarını da 1 - 10 arasında belirleyelim 1 (çok vahim) 10 (para mevzu değil) olarak belilrleyelim.

1. Değişik markalar altında satılan MY-64. UNI-T UT33+ serisi
2. Aneng AN8009
3. UNI-T UT89X veya UT89XD
4. UNI-T UT139C, Owon B35T
5. UNI-T UT61E+, UNI-T UT89XE
6. UNI-T UT71E, Brymen BM867s
7. Brymen BM869s
8. 6.5 haneli giriş seviyesi masa tipi multimetreler. Rigol DM3068, Siglent SDM3065X
9. 7.5 haneli üst seviye masa tipi multimetreler. Keithley DMM7500, Keysight 34470A
10. 8.5 haneli referans multimetre. Keysight 3458A

Son düzenleme:
Owon diye aratiyorum, gozume gozume sokuyorlar.

Owon'da sekil alet yapmis ama.

Bu daha şekilmiş bence : OWON XDM1241 4 1/2 Digits Bench-Type Digital

IMG-4478161057914001222.jpg

Ayrıca bu önizlemeli link paylaşımı nasıl yapılıyor?
Site kendisi yapiyor. Sanirim link verilen sitenin altyapisi onizlemeyi destekliyorsa alip getiriyor. Yoksa link olarak kaliyor. Forumun altyapisi ile kim ilgileniyorsa ona sormak gerek.

Site kendisi yapiyor. Sanirim link verilen sitenin altyapisi onizlemeyi destekliyorsa alip getiriyor. Yoksa link olarak kaliyor. Forumun altyapisi ile kim ilgileniyorsa ona sormak gerek.
Benim paylaştığım linkte n11 linki ama önizleme olmuyor. O yüzden sordum. Bağlantı ekleyle yapıyorum.

Owon masaüstü alacaktım bir ara ... YouTube de incelemelerini görünce vazgeçtim. 830dan kötü ölçüyordu...
Bu marka karalama çalışması mı abi :katil2:
Benim HDS'nin DMM'si fluke 177 ile kafa kafaya.

Ama şöyle birşey var dmm satın alırken.
Kalibrasyonlu ve kalibrasyonsuz.
Kalibrasyonsuz her ölçü aleti hatalı ölçer.

Cihazın sorunlu olduğu apaçık ortada değil mi abi?
Her üretim bandından sorunlu ürün çıkabilir, bunu owon diye demiyorum fluke'de yaşabilirsin bunu, siglent'de, hantek'de.

Sorunlu olan fluke ile sağlam 830d'yi karşılaştırırsan tabii kazanan 830 olur.
Yalnız şöyle bir video daha var:

Son düzenleme:
Ben 2-3 yıl önce ciddi ciddi alacaktım. Bu tarz videolar midemi bulandırdı vazgeçtim.
Ben böyle birşey olduğunu görmemiştim daha önce.
Yoksa bu kadar tavsiye etmem, model fark etmeksizin binlerce bireysel kullanıcı olan bir firmanın bu kadar aptal hatalar yapabilen bir cihazı sürmemeli piyasaya.

Forum istatistikleri

Konular
5,915
Üyeler
2,501
Son üye
oguz0606

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back