Hobi amaçlı osiloskop tavsiyesi

Yeni favori skopum bu oldu. Çok hoşuma gitti. Bağla powerbank istediğin yerde çalıştır...

Üstündeki step up ±1V riplle yapan power bank ile de üreticinin belirttiği performans aralığında çalışabiliyor mu acaba bu skop?
O nasıl bir powerbankmiş hocam o telefonu da bozar :)

Zaten kendisinin de şebekeden USB type c yapan adaptörü var. Onun kadar ripple olsa bence yeterli olur.

O nasıl bir powerbankmiş hocam o telefonu da bozar :)

Zaten kendisinin de şebekeden USB type c yapan adaptörü var. Onun kadar ripple olsa bence yeterli olur.
vaktinde 4 liraya aldığım power bank devresi 1V rippla sahip tableti çok güzel şarj ediyor kendi adaptörü bile öyle şarj edemiyor

Bir de DSO2D10 alırsan, bolca incelemesi yapılmış, artısı eksisi anlaşılmış bir cihaz alıyor olacaksın. Forumda da bazı kişilerde var (bende de var) teknik destek de alabilirsin :)

Hantek almayı düşünüyordum lakin mv ölçüm testlerinde sapma olduğunu gördüm. O yüzden uni-t almak istedim. Madem hantek diyorsanız, tecrübeyi dinler hantek alırım :)

Hantek almayı düşünüyordum lakin mv ölçüm testlerinde sapma olduğunu gördüm. O yüzden uni-t almak istedim. Madem hantek diyorsanız, tecrübeyi dinler hantek alırım :)

birkaç milivolt ölçümünü doğru bir şekilde yapmak osiloskopların işi değil. O seviyelerde en pahalı osiloskoplar bile oldukça hatalı ölçüm yapıyor. DSO2D10 nun bellek miktarı 100 kat daha fazla, seri protokol çözümleyebiliyor, ve datasheet'inde özellikleri çok ayrıntılı olarak açıklanmış. Bunun da anlamı, üreticisi tasarım sırasında gereken tüm testleri yapmış demektir.

Ben de deli gibi Instrustar ISDS220 semasi ve ROM'larini ariyorum. 60 Mhz, 100 M/s orneklemesi var. Elimdeki ISDS205 ise 20 Mhz ve 48M/s. Bendeki ISDS205 ile tamamen ayni cipleri kullaniyor gorunuyor ulastigim tum kaynaklarda. Adamlar salt ROM ile degistirmisler calisma karakteristigini. Ama o fiyatlara zaten normal osiloskop alindigi icin kimse almamis gibi.

Üstündeki step up ±1V riplle yapan power bank ile de üreticinin belirttiği performans aralığında çalışabiliyor mu acaba bu skop?
Bu osiloskoptan bende var.

Şurada 2 type C şarj cihazı ve 2 powerbank ile incelemiştim. Anker şarj cihazı ile kötü, Kessington SD5750T thunderbolt istasyon ile ve mesajtaki 2 powerbank ile gayet iyi çalışıyor.

Bu osiloskoptan bende var.

Şurada 2 type C şarj cihazı ve 2 powerbank ile incelemiştim. Anker şarj cihazı ile kötü, Kessington SD5750T thunderbolt istasyon ile ve mesajtaki 2 powerbank ile gayet iyi çalışıyor.

Kaliteli bir çıkış veren adaptör ile sağlıklı çalışabiliyorsa alınabilir durumda o zaman bu skop.
Akrabam İsviçreye gidecek kısa süreli. Yurt dışında pek fazla hatta hiç tanıdığım olmadığı için birşeyleri direkt kur çevirimi olarak alamıyorum malesef. Gidecek akrabama aldırmaya değer mi?

Beraberinde gelen adaptör gayet kaliteli. Ancak 12 bit diye çok üst seviye bir cihaz beklememek lazım.
Fiyatı makul. DS1000Z serisine alternatif bir giriş seviyesi diyebiliriz. Ben biraz meraktan biraz da DS1054Z'nin yerine koymak için aldım.

Benim siparişi iptal ettiler. Şu anlık temin edemiyoruz diyorlar. :( Yerli sitelerde de fiyatlar uçmuş. Arada 2, 3 bin TL fark var maalesef.

Son düzenleme:

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,889
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back