7.4V Polymer Li-ion batarya yerine ne kullanılabilir?

orijinal

Üye
Merhabalar.
Uydu yön bulucunun bataryasının değişmesi gerekiyor, şöyle bir baktım uydu yön bulucu pil fiyatları pahalı.

Uygun bir batarya yapılabilir mi? Pilleri dışarda da şarj edebilirim.

IMG_20230907_235122.jpg

IMG_20230907_235504.jpg

Benzer piller piyasada satılıyor. Ayni boyutta yeni pil alınıp paket yapılıp cihazinizda kullanabilirsiniz.

Yer neresi Antalya ise yardımcı olurum.

Yeni pil alırsanız birleştirip lehimlenerek söktüğünüz şekilde toplayarak kullanabilirsiniz.

Benzer piller piyasada satılıyor. Ayni boyutta yeni pil alınıp paket yapılıp cihazinizda kullanabilirsiniz.

Yer neresi Antalya ise yardımcı olurum.

Yeni pil alırsanız birleştirip lehimlenerek söktüğünüz şekilde toplayarak kullanabilirsiniz.
İzmir'deyim; ilginiz, nezaketiniz için çok teşekkür ederim, sağ olun.

Piller olunce ben sadece paket kismini yeniliyorum. Bu mesela cok uygun fiyatli, hem alietin calisma suresi iki katina cikar. En son kulaklik icin almistim. 30 saat falan calisiyor bununla.

Piller olunce ben sadece paket kismini yeniliyorum. Bu mesela cok uygun fiyatli, hem alietin calisma suresi iki katina cikar. En son kulaklik icin almistim. 30 saat falan calisiyor bununla.

Teşekkür ederim, sağ olun. Uzun süre gitmesi çok iyi olur, eski piller 1000mAh ki gerçek değildir büyük ihtimalle ve kalitesizdi sanki.

Teşekkür ederim, sağ olun. Uzun süre gitmesi çok iyi olur, eski piller 1000mAh ki gerçek değildir büyük ihtimalle ve kalitesizdi sanki.
Bununda 2.000mA olup olmadigindan emin degilim aslinda. LiToKala 500 var, onunla bir ara olceyim usenmezsem. Kulakligi dagitmak zor geliyor cunku. :cheeky1: Ama ornegin 1400mA ciksa dahi yine de orijinal pilden daha uzun sure dayanir. Bu fiyata oldukca iyi yine de.

Bununda 2.000mA olup olmadigindan emin degilim aslinda. LiToKala 500 var, onunla bir ara olceyim usenmezsem. Kulakligi dagitmak zor geliyor cunku. :cheeky1: Ama ornegin 1400mA ciksa dahi yine de orijinal pilden daha uzun sure dayanir. Bu fiyata oldukca iyi yine de.
N11'den satın aldım 2 adet 250₺ civarında. Bende de Lii-600 var şarj yerleri silindirik piller için nasıl ölçebilirim + ve - kablolarla mı acaba?

N11'den satın aldım 2 adet 250₺ civarında. Bende de Lii-600 var şarj yerleri silindirik piller için nasıl ölçebilirim + ve - kablolarla mı acaba?
Bos bir kalem pilin kutuplarini bantla kapatip bir tane dummy batarya yaptim. Dummy bataryayi yuvaya oturturken araya olcecegim bataryanin kablolarini sikistiriyorum. Kolay oluyor oyle.

Bos bir kalem pilin kutuplarini bantla kapatip bir tane dummy batarya yaptim. Dummy bataryayi yuvaya oturturken araya olcecegim bataryanin kablolarini sikistiriyorum. Kolay oluyor oyle.
Son bir şey daha sorsam.
Cihazın üstündeki piller Polymer Li-ion batarya, yeniler ise Li-Polymer batarya ne gibi bir fark var 2 tür arasında?

Tekrardan merhaba.
Bir pili Zb2L3 ile, diğerini Lii-600 ile ölçtüm.
Yandaki pili çıkarınca sorun çıktı tekrar test etmek zorunda kaldım.

IMG_20230912_202033.jpg

IMG_20230913_010053.jpg

IMG_20230913_094908.jpg

1700mA desek iyiymis yine de, sonucta 5 dolara aliyorsunuz tanesini. Eminim Cin'deki ureticiden 1,5 $ a cikmistir. O paraya gore cok cok iyi aslinda. :)

1700mA desek iyiymis yine de, sonucta 5 dolara aliyorsunuz tanesini. Eminim Cin'deki ureticiden 1,5 $ a cikmistir. O paraya gore cok cok iyi aslinda. :)
Lehimleyip, taktım uydu bulucuya. Diğer bataryaya göre kalındı piller, cihazın kapağını kapatmadım, kılıfı vardı hiç gözükmüyor, baktım çok iyi gidiyor pil. Çok güzel oldu, teşekkür ederim, sağ olun.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,897
Üyeler
2,496
Son üye
can12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back