7 SEGMENT DISPLAY VE 74HC595

Daha önce aşağıdaki konuda TM1628 ile bende ufak tefek denemeler yapmıştım.

Sonra bu devreyi aşağıdaki fan kontrolünde kullandım.

Daha önce aşağıdaki konuda TM1628 ile bende ufak tefek denemeler yapmıştım.

Sonra bu devreyi aşağıdaki fan kontrolünde kullandım.

konuları okumuştum tm16 serisinde başka temin edilebilir entegreler var ama TM1628 in sıfırını sadece karakoy elektronikte buldum orada da 100 lira üstünde
tarama işini kendileri yapmaları ustune bir de buton okumaları baya iyi işlemciden baya bi pin ve iş yükü tasarruf ettiriyor

Yaşadığın yeri bilmediğimden fikir veremem ama etrafında hurdacı, bit pazarı gibi yerler mutlaka vardır. Buralara gidip eski elektronik cihazlardan toparlayabilirsin. Mesele eski bir DVD oynatıcı birçok proje için SMPS, motor, sürücü, 7 segment gibi bileşeneler sunar. Üstelik ençok 20-30 TL filan verirsin.

Yaşadığın yeri bilmediğimden fikir veremem ama etrafında hurdacı, bit pazarı gibi yerler mutlaka vardır. Buralara gidip eski elektronik cihazlardan toparlayabilirsin. Mesele eski bir DVD oynatıcı birçok proje için SMPS, motor, sürücü, 7 segment gibi bileşeneler sunar. Üstelik ençok 20-30 TL filan verirsin.
istanbul anadolu yakasındayım Hurdalıktan atölyeye, günün ganimetleri konunuzda çok iyi şeyler var tavsiye ettiğiniz bir yer var mı

Ataşehir, Ferhatpaşa ve Ümraniye tarafında çok hurdacı var. Pazar olarak da meşhur Cuma günleri kurulan Kadıköy Bit Pazarı var. Yerine göre değişir ama başka semplerde mahalle aralarında filan mutlaka hurdacı vardır.

Ataşehir, Ferhatpaşa ve Ümraniye tarafında çok hurdacı var. Pazar olarak da meşhur Cuma günleri kurulan Kadıköy Bit Pazarı var. Yerine göre değişir ama başka semplerde mahalle aralarında filan mutlaka hurdacı vardır.
tamamdır arastırayım biraz teşekkürler

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,847
Üyeler
2,482
Son üye
ilker29

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back