Şu fonksiyon çalışıyor ama aşağıdaki hatayı da veriyor. Eskiden sorunsuz çalışıyordu. Belki php sürümleri zamanla güncellenince sorun olmuştur.

Hata Mesajı:
Notice: Trying to access array offset on value of type bool in D:\xampp\htdocs\evlist\login_form.php on line 41

Fonksiyon:
PHP:
function go ($url, $time = 3){ // Time değeri yoksa 3 sn alır.
            if ($time) header("Refresh: {$time}; url={$url}");
            else header("Location: {$url}");
            }

EDİT: Sorun Fonksiyonda değil bir üstündeki if satırında imiş. Düzelttim...

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Eğer buna ses tanıma özelliği eklersen bu çok güzel bir ticari ürün olur Gökhan. Konuşarak liste hazırlayacaksın, akıllı telefondaki uygulama da evdeki cihaz ile senkronize olacak ve güncel listeyi görebileceksin. Böylece markete gidince liste hazır olacak. Son anda birşey eklerlerse de senin listeye yansıyacak.

Eğer buna ses tanıma özelliği eklersen bu çok güzel bir ticari ürün olur Gökhan. Konuşarak liste hazırlayacaksın, akıllı telefondaki uygulama da evdeki cihaz ile senkronize olacak ve güncel listeyi görebileceksin. Böylece markete gidince liste hazır olacak. Son anda birşey eklerlerse de senin listeye yansıyacak.
Önce bir işler hale getireyim abi. Ses tanımaya ikinci planda girişirim.
Ama telefon uygulaması yapmak konusunda şuan hiç fikrim yok.
Telefondan ancak browser ile girilebiliyor şuan.

Önce bir işler hale getireyim abi. Ses tanımaya ikinci planda girişirim.
Ama telefon uygulaması yapmak konusunda şuan hiç fikrim yok.
Telefondan ancak browser ile girilebiliyor şuan.

Android uygulama geliştirme işini ben de öğrenmeye çalışıyorum. Bizim ürünlerin her birisinin uygulaması var, ama kimsenin bakımını yaptığı yok, çoğu bayatladı ve sorunlu. Bir el atmam lazım.

WampServer'ın phpmyadminine ne yaptıysam uzaktan erişemedim. kurcalamadığım config dosyası kalmadı.
Nette de pek bilgi yok bu konuda. :kizgin4:

Sorun belli, Windows kullanıyor olman :D Bir an önce Linux'a geç artık ve bu Windows musibetini geride bırak. Zaten dokümantasyonun da olmaması, işi bilenin de fazla olmaması da sana bu mesajı veriyor.

Sorun belli, Windows kullanıyor olman :D Bir an önce Linux'a geç artık ve bu Windows musibetini geride bırak. Zaten dokümantasyonun da olmaması, işi bilenin de fazla olmaması da sana bu mesajı veriyor.
Ben çoktan geçtim abi linux'a. Ama beyin göçü seviyesinde. Cebim geçemiyor :katil1:

WampServer'ın phpmyadminine ne yaptıysam uzaktan erişemedim.
Neden uzak erişime açıyorsun? Tamam site için güvenlik gerekmiyor ama sadece site olarak düşünüp sistemde açık bırakma...

Neden uzak erişime açıyorsun? Tamam site için güvenlik gerekmiyor ama sadece site olarak düşünüp sistemde açık bırakma...
Çeşitli güncellemeler için pcden bağlanabilmem lazım. 10 inç tablette iş yapmak ölüm. Sorunu aşamadığım için pc de yapıp dosyaları usb ile tablete atıyorum.

Çeşitli güncellemeler için pcden bağlanabilmem lazım.
Bu iş için sitede düzenleme seçeneği olmalı.

Neyse sen bilirsin, uzaktan erişim işlemin kendisi çok basit. Bunun için C:\wamp\alias klasöründe (standart kurulum yaptıysan) bulunan phpmyadmin.conf dosyası düzenlemek gerekiyor. Düzenlenmesi gereken dosya bir ihtimal apache httpd.conf de olabilir. Wamp kullanmadım ama ilk kurulumda standart olarak dışarıdan erişim her zaman kapalıdır.

Bu iş için sitede düzenleme seçeneği olmalı.

Neyse sen bilirsin, uzaktan erişim işlemin kendisi çok basit. Bunun için C:\wamp\alias klasöründe (standart kurulum yaptıysan) bulunan phpmyadmin.conf dosyası düzenlemek gerekiyor. Düzenlenmesi gereken dosya bir ihtimal apache httpd.conf de olabilir. Wamp kullanmadım ama ilk kurulumda standart olarak dışarıdan erişim her zaman kapalıdır.
phpmyadmin.conf pek bir şey yok.
httpd.conf ise çok şey var. Ben olayın yabancısı olduğum için saatlerce incelemem gerekebilir. Olmazsa yarın biraz üzerinde dururum.

gönder dosyaları

Require local satırını Require all granted olarak güncelledim. Başka hataların da var. phpmyadmin.conf dosyasını aşağıdaki ile değiştir. Değiştirdikten sonra apache servisi mutlaka yeniden başlat. Servisi başlatamaz isen bilgisayarı komple yeniden başlat, düzelecektir. Yeniden başlatana kadar çalışmaz.

Bir de php yapılandırma ayarlarını buraya yazmamalısın. php.ini'yi düzenleyebilir, htaccess'e yazabilir ya da php sayfasının içinde düzenleyebilirsin.

Ekler

• phpmyadmin.zip
    307 bytes · Görüntüleme: 151
Require local satırını Require all granted olarak güncelledim. Başka hataların da var. phpmyadmin.conf dosyasını aşağıdaki ile değiştir. Değiştirdikten sonra apache servisi mutlaka yeniden başlat. Servisi başlatamaz isen bilgisayarı komple yeniden başlat, düzelecektir. Yeniden başlatana kadar çalışmaz.

Bir de php yapılandırma ayarlarını buraya yazmamalısın. php.ini'yi düzenleyebilir, htaccess'e yazabilir ya da php sayfasının içinde düzenleyebilirsin.
Tamamdır bu şekilde çalıştı. Teşekkür ettim.

Yeni bir header ekledim. Css de hiç iyi değilim. O yüzden pek istediğim gibi konumlandıramadım. Ama eskisinden çok daha iyi oldu böyle.

Screenshot_20200909-121951.png

13 saatlik baskının sonun da buzdolabına yapıştıracağım kasayı aldım elime.
Ancak vida için çizdiğim 5mm lik dikey çubuklar dokununca çatır çutur kopmaya başladı.
Meğerse 20% dolgu ile basmışım :facepalm1::kizgin3:

Mecbur tekrar baskı verdim
Bu sefer 16 saat sürecek. Bittiğinde şöyle bir görüntü olacak. Arkadaki mıknatıslar buzdolabına tutumması için iki tane neodminyum.

20200918_214316.jpg

20200918_214725.jpg

20200918_214844.jpg

• Beğen
Reactions: nt

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,789
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back