Bunun için hosting almak biraz gereksiz. Projeyi github'dan çalışacak şekilde yap. Database olarak direk free firebase kullan. Olsun bitsin.
O işlere tam vakıf değilim. Şimdiye kadar hep ücretli servisler ile çalıştım. Hiç bedavalar ile uğraşmadım. Çünkü yıllık ücretleri hiç koymuyordu bana. Şimdi bir domain olmuş 80tl. O yüzden bilmiyorum nasıl olduğunu. Biraz araştırayım bakalım.

Bu firebase neymiş diye ekşi sözlükte bakındım .Millet öyle bir yazmışki zannettim atomu parçalamışlar .
Yeni nesil "Fiziksel akses çok daha rıleybil olduğundan" gibi cümleler kullanınca ilimlerine ilim ekleniyor sanıyorlar galiba.
Ekşide 5 sayfa da öve öve bitirememişler de, youtube benim görebildiğim türkçe 2-3 uygulama yapılmış bunlarda ortalama 15 dakika boyunca ona tıklıyo buna tıklıyo ortada benim anladığım birşey yok.

Varsa alış veriş listesi girişini yapmakta avantaj olarak bak birader bu programın en büyük özelliği şudur sen bunu,şu anda en hızlı şununla yapmaya kalkarsan 365gün altı saat uğraşırsın,oysa firebase ile on dakika da işlem tamam diyecek biri buyursun anlatsın ilmimiz artsın

Ben dün girdim. Kurcaladım ama içinden çıkamadım. Oraya kod yapıştır, buraya api ekle filan. Beynim döndü. Evdeki win10 yüklü tableti sunucuya çevirdim. Şimdilik onu kurcalıyorum. Uzaktan erişmeyi filan başardım. Sadece cihaz uyku moduna geçince wampserveri kapatıyor. Onu kurcalıyorum şuan.

Hosting olayına bence de gerek yok. Bir Raspberry Pi kartını web sunucu olarak evde çalıştırırsın olur biter. Ne domain kiralama gerekir nede internet :D

Hatta bir de MDNS sunucusu koyarsan (Avahi olabilir), IP adres de hatırlamana gerek yok. Benim 3D yazıcı için kullandığım raspberry pi'da avahi var. Tek yapmam gereken, tarayıcı adres kutusuna octopi.local yazmak. MDNS ile bunun IP adresi çözümleniyor ve doğrudan tarayıcıda web sayfası açılıyor.

Benim evde Centos 7 minimal üzerine kurulu sunucu olarak kullandığım bir makine var. Aslında ekranı kırık bir notebook'un açıkta kullandığım anakart. Elinde eski atom işlemcili bilgisayar varsa onlar da güzel çalışıyor. SSD ile tavsiye ederim. Bununla ilgili bir konu açacaktım ama bir türlü vakit bulamadım.

IMG_20200907_140534.jpg

IMG_20200907_140545.jpg

Hosting olayına bence de gerek yok. Bir Raspberry Pi kartını web sunucu olarak evde çalıştırırsın olur biter. Ne domain kiralama gerekir nede internet :D
Hatta bir de MDNS sunucusu koyarsan (Avahi olabilir), IP adres de hatırlamana gerek yok. Benim 3D yazıcı için kullandığım raspberry pi'da avahi var. Tek yapmam gereken, tarayıcı adres kutusuna octopi.local yazmak. MDNS ile bunun IP adresi çözümleniyor ve doğrudan tarayıcıda web sayfası açılıyor.
Benim evde Centos 7 minimal üzerine kurulu sunucu olarak kullandığım bir makine var. Aslında ekranı kırık bir notebook'un açıkta kullandığım anakart. Elinde eski atom işlemcili bilgisayar varsa onlar da güzel çalışıyor. SSD ile tavsiye ederim. Bununla ilgili bir konu açacaktım ama bir türlü vakit bulamadım.

5247 eklentisine bak
5248 eklentisine bak
Konular ile ilgili görsel açıklama isteriz.
Tablet ile kurdum ama başım dertte.
Phpmyadmine uzaktan bağlanamıyorum.
Uyku modunu kapatamıyorum ( ne kadar basit vede aptal bir iş. Ama kapatmıyor işte )
Yeniden başlatınca wamp'ı otomatik çalıştıramıyorum.

Aha bu lanet şeyden var bende. Homatech wi101
2gb rami var win 10 kurmuş satmışlar.
Buna linux kurup sunucu yapabilir miyim sizce?
Windows da sıkıntı çok. Netteki anlatımlarda hep linux üzerinden.
Bu cihaza bana linux kurdurtmazsanız @taydin abinin sunucusunu bozana kadar kurcalarım bak. Sonra ararsınız tararsınız forum yok :katil1: :katil1:

images (7).jpeg

Linux kurmasına kurulur ona da, içindeki aygıtlar için sürücü var mı yok mu onu önce bir belirlemek lazım. Ama bence hiç sürünmeye gerek yok. Al bir orange pi zero, üzerine full linux kur :)

Linux kurmasına kurulur ona da, içindeki aygıtlar için sürücü var mı yok mu onu önce bir belirlemek lazım. Ama bence hiç sürünmeye gerek yok. Al bir orange pi zero, üzerine full linux kur :)
169tl pahalı ya.
100tl ye 256 ram lisi var ama iş görürmü bilmiyorum. 512mb da az değil mi işletim sistemi için?

Burada boş yatan Raspberry pi1 var. Olur mu bu?
Olursa isteyeyim bilgi işlemci den. Belki verir.
20200907_182359.jpg
20200907_182406.jpg

Bir SDCARD'e raspberry son sürümünü koy ve boot et bakalım. RPI1 e özgü bir işletim sistemi göremedim raspberry.org sitesinde, belki de son sürüm bütün donanımlarda çalışıyordur.

Bir SDCARD'e raspberry son sürümünü koy ve boot et bakalım. RPI1 e özgü bir işletim sistemi göremedim raspberry.org sitesinde, belki de son sürüm bütün donanımlarda çalışıyordur.
Önce bir isteyeyim de verirse denerim. Vermezse de ben zaten o sinirle muhtemelen alırım bi orange

Orada hep tek versiyon çıkıyor çok yüksek ihtimal çalıştırır.

Önce bir isteyeyim de verirse denerim. Vermezse de ben zaten o sinirle muhtemelen alırım bi orange

Yalnız dikkat et, ethernet arabirimli olanı al. Yoksa usb ethernet adaptörleri ile sürünmek zorunda kalırsın. Şu model olur mesela:

Raspbbery ya da orange alınca keypad'i de doğrudan buna bağlayabilirsin. ESP kullanman gerekmez...

NodeMCU buzdolabı tarafı değil miydi yav? Ona dokunmatik ekran falan bağlayacaktın?

Tekrar neyin nerede olacağını iyice planla istersen. RPI veya ZERO sadece web sunucu olacak. Ona ekran falan bağlamak pahalı olur.

NodeMCU buzdolabı tarafı değil miydi yav? Ona dokunmatik ekran falan bağlayacaktın?

Tekrar neyin nerede olacağını iyice planla istersen. RPI veya ZERO sadece web sunucu olacak. Ona ekran falan bağlamak pahalı olur.
Abi sercanın dediği "keypad i direk raspberry e bağla, onun üzerinden işlemleri yap. Hem sunucu olsun hemde buzdolabı tarafındaki cihaz olsun. Böylece esp ye gerek kalmayacak. Biz marketteyken direk telefondan raspberrye bağlanacağız."
Ben böyle anladım.
Ayrıca dokunmatik ekran yok. Sadece 2x16 lcd ekran var. O da "ürün eklendi" gibi mesajları görüntülemek için.

Son düzenleme:

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,788
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back