Amerika UFO enkazı bulmuş (yine mi?)

don't look up filminden sonra kimseyle inandıkları üzerinden tartışmaya girmemeye çalışıyorum. dünya sarı öküz deseler ki bunu diyenler var. tamam abi doğru bildin derim.

don't look up filminden sonra kimseyle inandıkları üzerinden tartışmaya girmemeye çalışıyorum. dünya sarı öküz deseler ki bunu diyenler var. tamam abi doğru bildin derim.
Bazı insanlar harbi kafadan kırık. Geçen yaz Karacabey Bayramdere'de bir adamla tanıştım. Eskiden CHP ile Atatürk ile kafayı kırmış Kemalist fanatikmiş. Şimdi kalkmış "Bizi kandırmışlar, araştırdım kurtuluş savaşı hiç yapılmadı, düzmeceydi Mustafa Kemal masondu" mealinde konuşuyor. Geri zekalı falan da değil, kendi teknesini inşa edecek kadar da becerikli. Arası yok kimisi için illa en uçta olacak, saplantı mıdır nedir, garip.

Bazı insanlar harbi kafadan kırık. Geçen yaz Karacabey Bayramdere'de bir adamla tanıştım. Eskiden CHP ile Atatürk ile kafayı kırmış Kemalist fanatikmiş. Şimdi kalkmış "Bizi kandırmışlar, araştırdım kurtuluş savaşı hiç yapılmadı, düzmeceydi Mustafa Kemal masondu" mealinde konuşuyor. Geri zekalı falan da değil, kendi teknesini inşa edecek kadar da becerikli. Arası yok kimisi için illa en uçta olacak, saplantı mıdır nedir, garip.
evet çözemediğim şeylerden biri de o. adamlar öyle şeylere inanıyorlar ki bu zekayla evlerinin yolunu nasıl buluyorlar hayret ediyorum.

kurtuluş savaşı hiç yapılmadı, ..mealinde konuşuyor.
35 sene kadar önce Lisede tarih dersinde bir konu anlatılacaktı. Bana da ikinci inönü savaşı çıkmıştı. Ansiklopedi gibi yerlere baktım hiç bilgi bulamadım. Nasıl savaş anlamadım. Neyse 3.5 satır bir şey bulup anlattım lakin hoca bunu beğenmedi. Kafamdan savaş mı uyduracağım? Sonraki yıllarda galiba buna dair bir komplo teorisi duymuştum. Böyle bir savaşın aslında olmadığını iddia ediyorlar

Keşke anlatım sırası bende olduğu gün okula gitmeseydim.

Yunanlılar da "Bizim ordumuz orada değildi. Kimse ölmedi, kuru sıkı cephaneyle çatışıp geri çekildik." derse tamam. " Biz savaşmadık ki kaybedelim. Geri çekildik." mi diyorlar? Başka devletlerin de istihbaratları vardır, incelemeden yalanlamak saçma. Okul ders kitaplarında bir çok şey köpürtülmüştür illaki. Çünkü tabii ki biz fethederken de savunurken de hep haklı taraftık. Yalnız fethettiklerimiz ve bize saldıranlar da haklıydılar :) . Aslan avlanmakta haklı, zebra da aslanın çenesini çifteleyip kırmakta haklı. Sıkıntı aslan zebrayı kötüleyip ceylanları kafalamaya çalışınca başlıyor. İnanıyor garibanlar. @Encoder size bir ithamda bulunmuyorum yanlış anlaşılmasın. Sohbet odası ya laflıyoruz ...

Son düzenleme:
Hükümet gene bir işler karıştırıyordur, gündemi meşgul etmek için uçuk kaçık adamlara söz veriyorlar. Bu çok daha olası bence, Amerikan halkı dünyayı Amerika'dan ibaret gibi gördüğünden çok da işe yarar.

90'larda ağrı dağı'nda nuh'un gemisini aramak için yurt dışından küçük gruplar geliyordu. bi kaç kaybolma, yaralanma, asayiş gibi bi problem yaşanmış galiba mülki amir ''yav biz bu dağı karış karış biliyoruz, valla yok billa yok'' minvalinde bi açıklama yapmıştı. turizmin getirisinden yararlanmak isteyenler ise ''size n'oluyor amirim yav bırakın arasınlar'' diye karşı açıklama yapmışlardı.

not: 51. bölgenin bahsettiğim anlamda bi kullanımı var zannederim :)

Bizim burada Uluabat'ta da bir süt-kale var. Eski kilisenin orada bir kemerden cuma saati birkaç damla süt damlıyor diye bir söylenti çıkardı kurnazın biri. Bir de efsane uydurmuşlar. Çocuğunun gözüne damlatmaya gelenler oluyordu bir ara. Bazı köylüler yalanlayanlara kızıyordu, turizm olur köyde diye :) .

Forum istatistikleri

Konular
5,887
Üyeler
2,493
Son üye
cym247

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back