Aspilsan INR18650A28 2800 mAh 3.7V 5C Li-ion Şarjlı Pil Matkap kullanımı için uygun mu?

Ya iki kargo parası ödeyip pilleri "punta makinesi olan arkadaşlara" gönderip "punta yapmalarını isteceğiz. Bikdiğim kadarıyla @DrFreeman'da var. @taydin'da da kesin vardır diye tahmin ediyorum :dusun2: :saril:

Gönder pil grubunu ve pilleri hallederim ben :)

Yani pek tavsiye etmesem de guclu, 100W olan bir havya ile bol flux yardimiyla hizlica lehim yapip hemen sogutucu sprey sikmak ise yariyor. Boyle yaptigim bir kac pili test ettigimde kapasite kaybi olmamisti. Ya da 100F kondansator ile punta atabilirsiniz. 4 - 5 punta parasina "punta kondansatoru"nuz olur. :D

Yav hayret birşey, pilleri almışken şekilli punta tellerinden de alayım dedim, hiç birisi stokta yok :mad:

Sekilli punta teli ne ki? Nikel serit mi?

1702041081146.png

Punta üstüne punta yapmayı gereksiz hale getiriyor.

@fide sitede pil puntalama hizmet ücreti 70 TL yazıyor. Muhtemelen tek yön kargo parası bu fiyata yakın tutar. Gerçi bende punta makinesi aldım, kendi yaptığın gibi gönül rahatlığı olmayabilir ama sonuçta daha ekonomik olur.

Aslında bu punta kaynak için cihaz kovalamak gerek. Bende şöye birşey denk getirmiştim. İşimi görüyor. Bundan sonra her türlü lazım olacak gibi.

@fide sitede pil puntalama hizmet ücreti 70 TL yazıyor. Muhtemelen tek yön kargo parası bu fiyata yakın tutar. Gerçi bende punta makinesi aldım, kendi yaptığın gibi gönül rahatlığı olmayabilir ama sonuçta daha ekonomik olur.

Punta başı 70 lira yalnız

O ne öyle yahu, tafsilatını okumadan bir grup pil için sadım hizmet fiyatını.

Valla bence fiyat iyi. Sahibindene ilan koymak, gelecek sonuçsuz tel görüşmelerine bakmak, sonra paketleyip kargoya verme işlerini düşünsene. Trafo maliyeti 0 olsa uğraşılmaz 200 tl için.
Ben bir arayayım :) başkası kapmadan.

Valla bence fiyat iyi. Sahibindene ilan koymak, gelecek sonuçsuz tel görüşmelerine bakmak, sonra paketleyip kargoya verme işlerini düşünsene. Trafo maliyeti 0 olsa uğraşılmaz 200 tl için.
Ben bir arayayım :) başkası kapmadan.
200 TL ona verecegine 300 TL'ye eski UPS al. Icınden 600-700W trafo cikiyor zaten. Kutusuydu, mosfetiydi vb derken cok daha karli.

200 TL ona verecegine 300 TL'ye eski UPS al. Icınden 600-700W trafo cikiyor zaten. Kutusuydu, mosfetiydi vb derken cok daha karli.
Bizim buradaki hurdacılardan bir cacık çıkmıyor. En ucuz bit pazarı ziyaretimin maliyeti 500 liradan başlıyor mesafeden dolayı. O yüzden böyle arkadaşları görünce memnun oluyorum. Bu adamdan daha önce alışverişim oldu.

Mikrodalga trafosunda primer alt tarafta sekonder üst tarafta .Sekonderi kesip boşaltabiliyorsun Sonrada punta trafosu için kalın telden 1-2 sipir sarabiliyorsun.
UPS trafolarında sargılar üst üste

Bugün 10 tane INR18650A28 sipariş ettim pilpaketi'nden. Benim dewalt akülü matkabın ikinci pil grubunu da bununla yapacağım bakalım. Diğerini Sony VTC6 ile yapmıştım. VTC6 yı benim bosch vidalama ile de kullandım, gerçekten çok iyi, şansıma hallice bir çakma çıktı herhalde. Bakalım Aspilsan ile nasıl bir sonuç alacağız.

Piller geldi. Voltaj ve iç direnci ölçümlerini yaptım. Ölçümlerde olağanüstü bir tutarlılık var. 10 pil geldi ve hepsinde voltaj 3.54V ±0.5 mV. İç direnç de 16.5 mΩ ±0.5 mΩ

Yani üretici, tüm akülerin şarj seviyesini optimum uzun vadeli saklama seviyesine getirip piyasaya sunmuş. Ölçümlerdeki tutarlılık da üretim kalitesinin ne kadar iyi olduğunu gösteriyor. Artık ne idüğü belirsiz çakmalarla uğraşmaya hiç gerek yok.

1704535949928.jpeg

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,844
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back