SATILIK Bir Sürü Hobi Elektroniği Parçaları

Orçun

Yeni Üye
Merhabalar, yıllar önce hobi elektroniğine merak sardığım için bir sürü eşya almıştım. Elimde çok sayıda birbirinden alakasız eşyalar var. Hepsinin resmini belirli ve organize bir şekilde yükleyeceğim. Evde yer kalmadığından dolayı ve yaşlandığım için satmak istiyorum.
Bu 2 kutunun içinde transistör, led, kristal, direnç gibi temel malzemeler bulunmaktadır. Ayrıca bir sürü dc motor, arduino uno(klon) ve tam uyumlu çin menşeili dokunmatik TFT ekran. Lehim makinesi vb. daha ismini dahi hatırlamadığım bir sürü malzeme var. Tam bir değer biçmem mümkün değil. Belki çoğuna göre çöptür bilemeyeceğim. Sadece havya istasyonun fiyatı 700 ila 1000 lira arasında değişiyor. 1-2 saatten fazla kullanılmadı bile. Fiyat biçmek isteyen arkadaşlar mesaj atabilir veya yorumlarda belirtebilir.

Özet malzeme listesi:
  1. TFT Dokunmatik Ekran ve Eski tür mavi renkte lcd ekran
  2. Arduino UNO(klon)
  3. Çeşitli Arduino serileri
  4. Wireless server kurmaya yarayan elektronik devreler
  5. Çeşitli Transistör ve temel malzemeler
  6. Sayısını bilmediğim sayıda DC motor ve dalgıç motor
  7. Lehim telleri ve pastası
  8. Arduino için gereken transistörler ve erkek-dişi pin konnektörleri
  9. Sayısız jumper ve bakır kablo
  10. Multimeter ve lehim sehpası
  11. Baskı devre için bakır plakalar
Görebildiklerim bunlar.

Not: Piller eski laptopumun pilleri. Kutunun içinde rastgele çıktığı için fotoğrafını çekmek istedim. Parasında değilim. %100 çalıştıklarından da emin değilim ama spesifik olarak isteyen olan biri olursa yanında onları da yollarım.

Albüm linki için üstüne basın. 62 fotoğraf olduğu için siteye yükleyemiyorum.

Son düzenleme:

Çevrimiçi personel

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,878
Üyeler
2,488
Son üye
ilter

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back