Bir web sitesinin gerçektende çalışmadığını nasıl anlarım?

Omega

Kıdemli Üye
http://www.americanradiohistory.com/

Bu site çalışmıyor görünüyor .Site benim için önemli 2 ay önce çalışıyordu bu sitenin gerçekten çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım ?
Engellenmiş siteler zaten ana sayfada yazıyor da, acaba bu siteden kısıtlanmış olabilirmi bunu nasıl anlarım ve kısıtlanmışsa nasıl girebilirim?

Site cloudflare altyapısı kullanıyor. Cloudflare mahkeme kararıyla Türkiye'de bloklanıyor. Bir sürü IP'si var cloudflare'in, bizimkiler bildiklerini blokluyor, bilmedikleri bloksuz kalıyor, o yüzden de cloudflare kullanan siteler ya hiç çalışmıyor, yada yarım yamalak çalışıyor. Mesela sayfanın yarısı oluşuyor, resimleri yok vs.

Şimdi VPN ile denedim siteye erişilebiliyor.

Bir internet browser da VPN otomatik varmış sanırım böyle sitelere giriyormuş da ismini hatrlayamadım
Yada ben nasıl girebilirim?

Chrome kullanıyorum bir tane VPN eklentisi yükledim bir işe yaramadı açmadı siteyi

Opera tarayıcısında VPN özelliği varmış. Ben kullanmadım. Randımanlı olmayacağını düşünüyorum çünkü bedava VPN servislerinde çok aşırı trafik var.

Böyle basit text bazlı siteleri Proxysite gibi siteler üzerinden açabilirsin. Veya TOR tarayıcısını kullanabilirsin (normalde bloklu, VPN ile önce indirmen lazım). TOR tarayıcısı, genel olarak "dark web" olarak sınıflandırılan ve her türlü yasa dışı hizmetin bulunabildiği siteleri de açabiliyor. Bunu da belirtmiş olayım, TOR'u ona göre kullan :D

Onuda kurdum ulaşamadı
Sayfada Bir tane köpek kemiğe ulaşmaya çalışıyor :oops:

Böyle basit text bazlı siteleri Proxysite gibi siteler üzerinden açabilirsin. Veya TOR tarayıcısını kullanabilirsin (normalde bloklu, VPN ile önce indirmen lazım). TOR tarayıcısı, genel olarak "dark web" olarak sınıflandırılan ve her türlü yasa dışı hizmetin bulunabildiği siteleri de açabiliyor. Bunu da belirtmiş olayım, TOR'u ona göre kullan :D

Yok ben almayım 1-2 pdf yüzünden makinayı hurdaya ayırmayım :) formatlarlar falan

Benim chrome da kullandığım bir vpn var. Tek tık ile açıp kapıyorum. Bir aksilikle hiç karşılaşmadım. Ama adını ezbere bilmiyorum. Eve geçince bakıp yazayım.

Forum istatistikleri

Konular
6,734
Üyeler
2,756
Son üye
Sagankam

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Back