BLTouch Tavsiyesi

Ben kullanıyorum. Bir çeşit hassas anahtar gibi düşün. Tabla yüzeyine bir çok noktadan temas ediyor ve yuzey üzerindeki eğimleri tespit ediyor. Yazdırma başladığında yazılım bu eğime göre eksende düzeltme yapıyor.

Ben kullanıyorum. Bir çeşit hassas anahtar gibi düşün. Tabla yüzeyine bir çok noktadan temas ediyor ve yuzey üzerindeki eğimleri tespit ediyor. Yazdırma başladığında yazılım bu eğime göre eksende düzeltme yapıyor.
Peki, kağıt ile nozül ayarı mı daha verimli yoksa bl-touch ile otomatik olarak yapılan mı?
Ev yoğurdu ve hazır yoğurt karşılaştırması gibi düşünürsek siz hangisi daha iyi dersiniz?

Peki, kağıt ile nozül ayarı mı daha verimli yoksa bl-touch ile otomatik olarak yapılan mı?
Ev yoğurdu ve hazır yoğurt karşılaştırması gibi düşünürsek siz hangisi daha iyi dersiniz?
Hiç uymadı bu karşılaştırma :)
Kağıt ile sık sık hizalama yapmanız gerekir. Bltouch da bir kere yaparsınız.
Tablada 0.1mm çukur varsa bltouch o çukura geldiğinde step motoru 0.1mm aşağı çekecek şekilde komut gönderir. Bu sayede 0.1mm lik açık kapanmış olur. Bir de kağıttan genelde 4 noktadan hizalama yaparsınız, bltouch ile binlerce noktadan.

BLTouch veya endüktif sensör ile elde edebileceğin tekrarlanabilirlik, kağıttan çok daha iyi olur. Kağıt ile ne kadar sürtündüğüne dair bir ölçüm yapmıyorsun, sadece his ile gidiyorsun.

Anladım. Endüktif ile denemek şart oldu artık.
Elimde bir 8mm, 2 tane de 12mm var. Uygun bir zamanda makinenin ayarlarını bi ziyaret edeyim. Çünkü her seferinde tabla ayarı ciddi can sıkıcı hal alıyor.

Anladım. Endüktif ile denemek şart oldu artık.
Elimde bir 8mm, 2 tane de 12mm var. Uygun bir zamanda makinenin ayarlarını bi ziyaret edeyim. Çünkü her seferinde tabla ayarı ciddi can sıkıcı hal alıyor.
O zaman can alıcı noktayı açıklıyorum.
Eğer makinede orjinal creality yazılımı varsa bundan vazgeçmek zorundasın. Yeni marlin yüklemen gerekecek. Ayrıca makinenin ana kart versiyonu 1.1.4 veya daha eski ise marlün yüklerken sıkıntı yaşayacaksın. Gözünü korkutmak gibi olmasın. Biraz sıkıcı bir iş ama sabırla yaparsan oluyor.
Maddi durum müsait ise skr anakart ve sürücülerini alıp işi daha zevkli hale getirebilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
5,656
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back