Boya kazıma ve 3D yazıcı (Ender 3 Pro) ile PCB üretimi denemesi

serkan_48

Moderatör
Staff member
Kaziyiciyi tutturdugumuz bu aparat icinde kaziyici resimde sanki biraz bosluk var gibi.

Bu gercekte boyle degil degilmi?

img_20200809_061607-jpg.4911

Sercan

Yönetici
Staff member
Çivi yatağındaki giriş çıkış uçlarını biraz traşladım. İçi tam olması gerektiği gibi boşluksuz, gerçi zamanla biraz laçkalaşabilir. İmkan varsa alüminyum parçadan üretilebilir.

taydin

Timur Aydın
Staff member
Çivi yatağındaki giriş çıkış uçlarını biraz traşladım. İçi tam olması gerektiği gibi boşluksuz, gerçi zamanla biraz laçkalaşabilir. İmkan varsa alüminyum parçadan üretilebilir.

İstersen çap ölçüsünü ver ona uygun bir yay yapayım.

Sercan

Yönetici
Staff member
İstersen çap ölçüsünü ver ona uygun bir yay yapayım.
Bir kaç deneme yaptıktan sonra buraya kalıcı daha uygun bir yuva yapmak lazım. Şu an çivilerim de düz araya pim koyup yaylı baskı yapamam o nedenle şimdilik lastikle filan idare edeceğim, ama yay yapabiliyorsak günü geldiğinde rica ederim.

Gokrtl

Gökhan Kartal
Ne oldu bu baskı devre işi? Sonuçlar fena görünmüyordu. (Acıkta ben sıkıştırayım :katil2: )

Sercan

Yönetici
Staff member
Bu işlem işe yarar fakat kullanışlı değil. En yaygın olan toner transfer yönteminden daha az zahmetli ya da daha güvenilir değil. O sebeple vazgeçtim. Aklımda başka çok güzel alternatifler var fakat işlerim çok yoğun vakit yetmiyor.