Bu kadar da merakli olmamak gerek.

Bunu gorup mu dediler acaba evrim mevzuuanda denizden ciktik diye :gulus2: cok benziyo kafaya bak

Nasil kiyacan o na, senin cocukluguna bi inmek lazim :gulus2: kontrol edilmeyi hic sevmiyorsun sen :dusun2:

kırılan taş gibi duruyor ama, onun sevdiği bir yiyeceğimi kırıyor acaba, balıkcık çok heyacan yaptı. yakışıklı hayvanmış.
insana metal çekiç fıralatılması uygun olmaz (düşman değilse.)

Halbuki hayvan orda , yillardir kabugunu kirip yedigi sey i, ne cabuk kiriyo diye merak etmis olabilir :gulus2:

Nasil kiyacan o na, senin cocukluguna bi inmek lazim :gulus2: kontrol edilmeyi hic sevmiyorsun sen :dusun2:
Bir makineyi sökerken sökme sırasına göre diziyorum. Bu meraklı olanlar sadece bakmıyorlar parçaların yerinide değiştiriyorlar. Bu ne bu ne diye sorunca iyice kafam atıyor. :)

daha iyi bi yol yok mu? ne bilim, kamera goruntusu, malzemelere bir sey yapistirma, kutuya istifleme,

vidalarinda dizilidir simdi abi senin, biri bir sey firlatsa vidalara degse dagilsa , hapi yuttun sen :gulus2:

daha iyi bi yol yok mu? ne bilim, kamera goruntusu, malzemelere bir sey yapistirma, kutuya istifleme,

vidalarinda dizilidir simdi abi senin, biri bir sey firlatsa vidalara degse dagilsa , hapi yuttun sen :gulus2:
Elektronikçilerin şeması oluyor. Ama ben çalıştığım yerlerde hiç makine montaj şeması görmedim.
Bir düğüm atan robot vardı ona mesela uyuz oluyordum. :)

Ben de ilk kez karsilasirsam cizebildigim kadar sema felan cizmeye basliyorum. Fotolar vs.

Ben bu tur cizmeye calisiyorum, kabaca
1722453940328.png

Çekiç sesini midye kabuklarını kıran bir ıstakoz vardı ona benzetip kırılmış midye içi yemek için gelmiş olabilir. :)

insanın başına ya merakdan yada ..... dan gelir de derler ama.
her türden iş makinesini seyretmemiz Dünya da bir çok millete enteresan geliyormuş aslında.
asfalt kazı beton dökümünde balkona çıkan çok görüyorum ben. bunu yapan çok var. genlerden geliyor olabilir....

Psikolojide yeri var mi bilmem, ama anladigim, yapacak isi olmayin yapacak en iyi sey i izlemek. Ornegin dugunler de oyle degil mi? 4-5 saat oturup napiyorsun? ya da 90 dakika mac ta ? sahadakilerin hic birinin umrunda degilsin, ama sen stad i ve tv yi dolduruyorsun. :gulus2:

Oglum daha yeni yurumeye basladi. Arkadaki caddede yol calismasi varmis. Elinden tuttum yavas yavas yuruyoruz. Kepce topragi duzeltiyor kamyona toprak yukluyor vs. Bizim oglan kitlendi kaldi gozlerini ayirmiyor elinden tutup yurutmek istesem de gelmiyor.

Evet bizlerde kepce geni var galiba.

düğün dernek asker uğurlama cenaze mevlüt cemaat toplanması mevlüt okunması sünnet merasimi maç izleme sinema tiyatro konser dinleme vs. falan bunların durumu iş makinesi seyrinden çok farklı olabilir. iş makinesi izlemesini her millet yapamıyor, diğerlerinde her milletde ufak değişikliklerle var. çoğunluğun yaptığı garip görülmeyebilir, birde bunlar sosyal olaylar gibi duruyor. iş makinesi çalışmasını izlemek yalnız bir topluma özelse bu ilginç oluyor. niye diğerleri seyretmiyor acaba. bizde resmen kitleniyor izlerken zevk alıyorlar. Avrupada yolda durup kenardan öylece iş makinesi izleyenlerin Türk olduğu kolayca tahmin edilirmiş.

ilkel veya Afrika kabilelerinin iş makinesi seyretmesi gayet normal görülmeli, bunları karıştırmamak gerekebilir.

çinden barutu, avrupadan topu tüfeği matbaayı bir çok şeyi sonradan edindiğimiz malum. demekki tarihde birçok şeyi bakarak geliştirmemiz zamanla kanımıza işlemiş olabilir belki. Bazı ustalarımızın avrupa-dünya fuarlarına girşi bile yasakdı. Rahmetli Mennan usta gibi. Türk bir bakışa işi kapar sonra hemen yapamasada zamanla yapar. Genler buna kilitlenmiş olabilir.

Askerden tabela yazısı "Zoru hemen yaparız, İmkansız biraz zamanımızı alır".

NOKTA

Son düzenleme:

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
6,521
Üyeler
2,681
Son üye
Oğuzhan06

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back