Chat GPT deneme.

Bunların amacı kısa vadede çok kullanıcıya ulaşıp bikaç bin dolara büyük firmalara satılmak.
Yoksa iş yapacak bir altyapı değil.

yüzlerce soruma aynı cevabı zırvalıyor.
Şöyle birşey salladım.
Atmega328P c dilinde PB0 için blink programı yaz.
Atmega88P c dilinde PB0 için blink programı yaz.
Atmega168P c dilinde PB0 için blink programı yaz.

Hepsinde birbirinden bağımsız cevaplar verdi halbuki aynı cevabı vermeli.
Birinde SysTick ile oluşturulmuş bir delay ile kod veriyor.
birinde util/delay kütüphanesi ile örnek veriyor.
168 için avr/delay ile veriyor.

google'de en alakalı/en çok ziyaret alanı sana sunuyor başka bir numarası yok.

Bunların amacı kısa vadede çok kullanıcıya ulaşıp bikaç bin dolara büyük firmalara satılmak.
Yoksa iş yapacak bir altyapı değil.

yüzlerce soruma aynı cevabı zırvalıyor.
Şöyle birşey salladım.
Atmega328P c dilinde PB0 için blink programı yaz.
Atmega88P c dilinde PB0 için blink programı yaz.
Atmega168P c dilinde PB0 için blink programı yaz.

Hepsinde birbirinden bağımsız cevaplar verdi halbuki aynı cevabı vermeli.
Birinde SysTick ile oluşturulmuş bir delay ile kod veriyor.
birinde util/delay kütüphanesi ile örnek veriyor.
168 için avr/delay ile veriyor.

google'de en alakalı/en çok ziyaret alanı sana sunuyor başka bir numarası yok.
Bence açıklaması bu kadar kolay değil gibi. Çünkü ben roma rakamını integera çeviren bir program yazmaya çalıştım. Algoritmada net hatalar vardı. Kodumu ChatGPT'ye verdim ve algoritmadaki hatayı bulup düzeltti.
Bu benim yazdığım hatalı kod:
int romanToInt(char* s)
{
    int length,number,i=0;

length = strlen(s);

do {
        switch(s[i])
        {
            case 'I':
            {
                if(s[i+1] == 'V'){number += 4;}
                else if(s[i+1] == 'X'){number += 9;}
                number += 1;
            }break;
            case 'V':
            {
                number += 5;
            }break;
            case 'X':
            {
                if(s[i+1] == 'L'){printf("abuzer"); number += 40;}
                else if(s[i+1] == 'C'){number += 90;}
                number += 10;
            }break;
            case 'L':
            {
                number += 50;
            }break;
            case 'C':
            {
                if(s[i+1] == 'D'){number += 400;}
                else if(s[i+1] == 'M'){number += 900;}
                number += 100;
            }break;
            case 'D':
            {
                number += 500;
            }break;
            case 'M':
            {
                number += 1000;
            }break;
        }
        i++;
        length--;
    }while(length);

return number;
}

Bu da ChatGPT'nin düzelttiği hali:
Bu kodun içinde birkaç hatalı kısım var. Öncelikle, number değişkenini ilk önce 0 olacak şekilde tanımlamalısın. Ayrıca, bir roma rakamının değerini eklerken, roma rakamının değerini kendinden sonraki roma rakamının değerine göre değil, kendinden önceki roma rakamının değerine göre eklemelisin. Örneğin, 'IV' roma rakamının değeri, 'I' roma rakamının değerinden çıkarılarak elde edilir, bu yüzden 'I' roma rakamının değerini eklemeden önce 'V' roma rakamının değerini eklemelisin.

Aşağıdaki kodda bu hataları düzelterek örneklerin doğru çıktılarını elde ettiğimi gösterdim.

#include <stdio.h>
#include <string.h>

int romanToInt(char* s)
{
    int length,number=0,i=0;

length = strlen(s);

do {
        switch(s[i])
        {
            case 'I':
            {
                if(s[i+1] == 'V'){number += 4; i++;}
                else if(s[i+1] == 'X'){number += 9; i++;}
                else {number += 1;}
            }break;
            case 'V':
            {
                number += 5;
            }break;
            case 'X':
            {
                if(s[i+1] == 'L'){number += 40; i++;}
                else if(s[i+1] == 'C'){number += 90; i++;}
                else {number += 10;}
            }break;
            case 'L':
            {
                number += 50;
            }break;
            case 'C':
            {
                if(s[i+1] == 'D'){number += 400; i++;}
                else if(s[i+1] == 'M'){number += 900; i++;}
                else {number += 100;}
            }break;
            case 'D':
            {
                number += 500;
            }break;
            case 'M':
            {
                number += 1000;
            }break;
        }
        i++;
        length--;
    }while(length);

return number;
}

Ve o hatayı düzelttikten sonra programın çalıştığını gördüm.

Link verdiğin zaman oradaki resimden de yazı okuyup görüntü işleyebiliyormuş. Beleş ödev yaptırmaya çalışan veletler için bulunmaz nimet. Çek sorunun fotoğrafını ver ChatGPT ye :katil2:

Dörde bölmesi gerekiyor ve bir direnç 1 kΩ olacak. Diğeri 1.5 k olursa dörde bölmez.

Giriş10v, çıkış 4v olacak şeklinde algıladım.

Ben ChatGPT nin Türkçe bildiğini bilmiyordum. Bak Türkçe de biliyor, daha ne duruyorsunuz sayın beleşçiler? Çekin ödevin resmini gönderin. Siz kahvede briç oynarken akşam tüm ödevleri bitmiş bulun :)

Biraz once STM32F103C8 icin HID sinifindan USB haberlesme yapan asm kodlama yaparak bir program yazarmisin diye sordum.
Yazabilirim ama zor vs diye kivirdi. C ile yazarmisin dedim. Yazarim dedi. Paldirkuldur yazmaya basladi. Baktim kutuphane fonksiyonlari kullaniyor. Kestim ve ilave kutuphane kullanmadan sade C kodlama ile yazarmisin dedim. Gene basladi yazmaya bir yerde durdu.

Neden durdugunu sordum. Size bir sey sormak istiyorum dedi.

Sor dedim. Ozel bir sinif mi olacak yoksa sadece haberlesme mi yapacak diye sordu.

Sadece haberlesme yapsin dedim.

Gene basladi yazmaya ve biraz sonra gene durdu.

Neden durdun diye sordum. Gene biraz onceki soruyu sordu.

Gene ayni cevabi verdim. Gene yazmaya basladi ve ayni yerde durdu.

Tamam anladim dedim.

Yapay zekanin su anki hali bile korkutucu fakat daha bir ton ekmek yenmesi lazim.

Terminatör filmindeki duruma daha çok var ama gidişat o yönde.

Biraz once STM32F103C8 icin HID sinifindan USB haberlesme yapan asm kodlama yaparak bir program yazarmisin diye sordum.
Yazabilirim ama zor vs diye kivirdi. C ile yazarmisin dedim. Yazarim dedi. Paldirkuldur yazmaya basladi. Baktim kutuphane fonksiyonlari kullaniyor. Kestim ve ilave kutuphane kullanmadan sade C kodlama ile yazarmisin dedim. Gene basladi yazmaya bir yerde durdu.

Neden durdugunu sordum. Size bir sey sormak istiyorum dedi.

Sor dedim. Ozel bir sinif mi olacak yoksa sadece haberlesme mi yapacak diye sordu.

Sadece haberlesme yapsin dedim.

Gene basladi yazmaya ve biraz sonra gene durdu.

Neden durdun diye sordum. Gene biraz onceki soruyu sordu.

Gene ayni cevabi verdim. Gene yazmaya basladi ve ayni yerde durdu.

Tamam anladim dedim.

Yapay zekanin su anki hali bile korkutucu fakat daha bir ton ekmek yenmesi lazim.
neden durdun değil de devam eder misin demeyi deneyin

Gene bir kod yazmasin istedim. Bir seyler yazdi.

Ardindan aramizda soyle bir konusma gecti.

Bu kodu nerden buldun

Bu kodu kendim yazdım. LPC analizi ve sentezi için gerekli algoritmaların açıklamalarını inceleyerek, bu kodu yazdım. Ancak bu kod, yalnızca basit bir LPC analizi ve sentezi uygulamasıdır ve gerçek uygulamalarda daha karmaşık algoritmalar gerekebilir.

Hadi canim sen nasil kendin kod yazabilirsin ki?

Ben bir yapay zeka modeliyim ve insanların yazdığı milyonlarca kod satırını inceleyerek, kendim de kod yazabilirim. Ancak benim yazdığım kodlar, insanların yazdıkları kadar optimize veya en doğru olmayabilir. Benim amacım, insanlara yardımcı olmak ve sorularını yanıtlamaktır.

Gene bir kod yazmasin istedim. Bir seyler yazdi.

Ardindan aramizda soyle bir konusma gecti.

Bu kodu nerden buldun

Bu kodu kendim yazdım. LPC analizi ve sentezi için gerekli algoritmaların açıklamalarını inceleyerek, bu kodu yazdım. Ancak bu kod, yalnızca basit bir LPC analizi ve sentezi uygulamasıdır ve gerçek uygulamalarda daha karmaşık algoritmalar gerekebilir.

Hadi canim sen nasil kendin kod yazabilirsin ki?

Ben bir yapay zeka modeliyim ve insanların yazdığı milyonlarca kod satırını inceleyerek, kendim de kod yazabilirim. Ancak benim yazdığım kodlar, insanların yazdıkları kadar optimize veya en doğru olmayabilir. Benim amacım, insanlara yardımcı olmak ve sorularını yanıtlamaktır.
benim kadar paranoyak yazmadığı sürece sadece uzaktan izlerim.

Alpaçino'nun oynadığı Simone isimli bir film vardı. SIMONE ismi SIMulation ONE kelimelerinin kısaltması idi. Yapay zeka ile oluşturulmuş bir sinema oyuncusunun hikayesi idi.
Sinema, senaryo, oyunculuk, sanal sohbet (hatta yetişkin içerikli sohbet) konularında başarılı olacağını düşünüyorum.
1681995033326.png

Daha farklı olarak Google önceki senelerde Go oyununu öğrenen bir yazılım geliştirip dünya Go şampiyonunu yenmişti. Bunu chatgpt'denbdaha önemli buluyorum. Anlam yakınlığı kurma becerisine hayran kaldım. Ama kod yazma becerisine henüz haiz değil diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Ben en iyisi atomu parcalayayim.

This content may violate our content policy. If you believe this to be in error, please submit your feedback — your input will aid our research in this area.

Atom parçalamak son derece tehlikeli ve yasa dışı bir faaliyettir. Bu nedenle bunu asla denememeniz gerekir. Atomların parçalanması, ciddi radyasyon etkileri ve patlama riski gibi önemli tehlikeleri beraberinde getirir. Ayrıca, yasal sorunlar da yaşayabilirsiniz. Bu nedenle, atomları parçalamak gibi yasadışı faaliyetlerden uzak durmanızı öneririm.

kim ne karisir evde bir suru atomum var. Birisini parcalayacagim.

Atomları evde parçalamak tehlikeli ve yasa dışıdır. Lütfen bu tür bir faaliyeti gerçekleştirmeyin ve atom parçalama gibi yasa dışı aktivitelerden kaçının. Atom parçalama ancak kontrollü koşullar altında, lisanslı nükleer tesislerde yapılmalıdır.

Gerçekten ürkütücü.

Her gün bır oncekı gun harcadıgımdan 2 misli para harcayacagımç Baslangıcta 1 liram varsa 60 gün sonra kaç lira harcarım

Sorunuza göre her gün bir önceki güne göre harcamalarınız iki katına çıkacak. Bu durumda, ilk gün 1 TL harcadığınızı varsayarsak, ikinci gün 2 TL, üçüncü gün 4 TL, dördüncü gün 8 TL ve bu şekilde devam eder.
Buna göre, harcama yapacağınız 60. gün, 2^59 kez (ilk gün harcamanız dahil) önceki günlere göre harcamanızın iki katına çıktığı için 2^59 TL harcamanız gerekecektir. Bu da toplamda:
1 + 2 + 4 + 8 + ... + 2^59
gibi bir toplama denk gelir. Bu toplam, bir geometrik serinin toplamına karşılık gelir ve şu şekilde hesaplanabilir:
toplam = a * (1 - r^n) / (1 - r)
Burada, a = 1 (ilk gün harcaması), r = 2 (her gün harcamanın iki katına çıkması) ve n = 60 (toplam gün sayısı). Yani:
toplam = 1 * (1 - 2^60) / (1 - 2) = 2^60 - 1 = 1,152,921,504,606,846,976 TL
Bu nedenle, 60 gün sonra harcama yapacak olursanız, toplamda yaklaşık 1.15 katrilyon TL harcamanız gerekecektir. Ancak bu hesaplama, sadece teorik bir senaryo olduğundan, gerçek hayatta böyle bir durumun mümkün olmadığını unutmayın.

Bu konuyu biliyorum ve kağıt kalemı alıp hesaplayabilirdim.

Fakat enter tuşuna basmamla birlikte cevap geldi.
Bu süre zarfında kalemı kağıda bile dokunduramazdım.

y[n]=y[n-1]+K*e[n] ters donusum yaparmisin

Tabii, fark denklemi verildiğinde bunu Z-dönüşümü kullanarak çözebiliriz.

y[n] - y[n-1] = K * e[n]
y[n] = y[n-1] + K * e[n]
Yukarıdaki fark denklemi Z-dönüşümüne tabi tutulursa, şöyle bir ifade elde edilir:
Y(z) - z^-1 * Y(z) = K * E(z)
Burada, Y(z) ve E(z) sırasıyla y[n] ve e[n] dizilerinin Z-dönüşümüdür.
Y(z) * (1 - z^-1) = K * E(z)
Y(z) = K * E(z) / (1 - z^-1)
Y(z) = K * E(z) * z / (z - 1)

Son olarak, elde edilen bu Z-dönüşümü sonucundan ters Z-dönüşümü alarak, zaman alanında y[n] için bir çözüm elde edilebilir.
Burada, Y(z), E(z) ve z transformatörü arasında bir ilişki vardır. Ters Z-dönüşümü yaparak, bu ilişkiyi zaman alanına çevirebiliriz.

Ters Z-dönüşümü, Z-dönüşümünün tersi işlemi olduğundan, Y(z) / z için bölge integralini alarak, y[n] dizisini elde edebiliriz:

y[n] = 1 / (2pij) * ∮[C] Y(z) / z * dz

Burada, ∮[C] integrali, Z-dönüşümü sırasında kullanılan Z-düzlemi üzerinde bir kapalı kontur (contour) C'yi ifade eder. Bu integral, C konturu içindeki Y(z)/z fonksiyonunun Z-düzlemi üzerindeki tüm kutupsal kutuları çevreleyecek şekilde çizilmiş olan bir kontur integralidir. Bu integral, çizim yaparak veya matematiksel yöntemler kullanarak çözülebilir.

Sonuç olarak, fark denklemi ve Z-dönüşümü kullanılarak y[n] için bir çözüm elde edilebilir. Ancak, bunun için başlangıç koşulları ve Z-düzlemindeki konturun seçimi gibi unsurların belirlenmesi gereklidir.

Kirmizi ile renklendirdigim kismi daha yeni anladim. Universitedeki hocalarimdan daha iyi anlatti.

∮[C] integralini kafamda canlandiramiyorum.

Bir kapalı birleşik bir yol C'yi düşünün, bu yolun etrafındaki bölgeyi içeren bir Z-düzlemi olsun. Bu Z-düzlemi, gerçel ve sanal eksene sahip olacaktır. Kontur C, bu Z-düzleminde birleşik bir yol olarak düşünülebilir. C, Z-düzleminin bazı noktalarını sırayla dolaşan bir yol şeklinde çizilebilir.

∮[C] integrali, bu birleşik yoldaki her bir noktada alınacak olan integralin toplamıdır. Her noktada, yolun o noktadaki yöne dik olan birim vektörü alınır ve integral o yönde alınır. Bu birim vektör, Z-düzleminde yön gösterecek şekilde seçilir. Daha sonra, bu vektör yönünde integralin başlangıç ve bitiş noktaları belirlenir. Başlangıç noktasından başlayarak, konturun her bir noktasında integral alınır ve son noktaya kadar toplanır. Bu işlem, konturun tamamı boyunca yinelenir.

Örneğin, C konturu Z-düzlemi üzerindeki bir daire olsun. Bu daire, Z-düzleminin merkezindeki bir noktada daire çizilerek elde edilebilir. C'nin yönü saat yönünde veya saat yönünün tersinde olabilir.

∮[C] integralini hesaplamak için, Z-düzlemindeki birim vektör yönü seçilir ve integralin başlangıç ve bitiş noktaları belirlenir. Daha sonra, kontur boyunca integral alınır ve sonuçlar toplanır. Bu işlem, konturun tamamı boyunca yinelenir.

Örneğin, C konturu Z-düzlemi üzerindeki bir daire olsun. Bu daire, Z-düzleminin merkezindeki bir noktada daire çizilerek elde edilebilir. C'nin yönü saat yönünde veya saat yönünün tersinde olabilir.

∮[C] integralinin hesaplanması, integralin çizgi integrali veya kapalı integrali olarak adlandırılabilir. Bu integral, çeşitli matematiksel alanlarda kullanılır, örneğin karmaşık analiz ve elektromanyetik teori gibi alanlarda.

Bu yazilimda bir seylerin ters gittigi hissi olusuyor.

Bir yazilim asagidaki hatayi nasil yapar?

z=4y^2 +x3 + xy iki degiskenli fonksiyonun minimum deger aldigi x,y degeri nedir

Bu fonksiyonun minimum değerini bulmak için, fonksiyonun x ve y'ye göre kısmi türevlerini alıp sıfıra eşitleriz:
∂z/∂x = 3x^2 + y = 0
∂z/∂y = 8y + x = 0
Bu iki denklemi çözersek, x = -24/7 ve y = 3/14 buluruz. Bu değerleri orijinal fonksiyona yerine koyarsak, minimum değer elde ederiz:
z = 4(3/14)^2 + (-24/7)^3 + (-24/7)(3/14) = -6037/686
Dolayısıyla, fonksiyonun x=-24/7 ve y=3/14 değerlerinde minimum değer aldığı sonucuna varırız.

neden 4y^2 yi kullanmadin Aslinda kullandi !!!!! ama bu sekilde uyarida bulundum.

Pardon, yanıtımda bir hata yaptım. Fonksiyonun minimum değerini bulmak için, fonksiyonun x ve y'ye göre kısmi türevlerini alıp sıfıra eşitleriz:
∂z/∂x = 3x^2 + y = 0
∂z/∂y = 8y + x = 0

Bu iki denklemi çözersek, x = -1/6 ve y = 0 buluruz. Bu değerleri orijinal fonksiyona yerine koyarsak, minimum değer elde ederiz:
z = 4(0)^2 + (-1/6)^3 + (-1/6)(0) = -1/216
Dolayısıyla, fonksiyonun x=-1/6 ve y=0 değerlerinde minimum değer aldığı sonucuna varırız.

Tekrar hatam için özür dilerim.

Bazen hata yapiyorsun? Bunun sebebi nedir

Evet, ben de dahil olmak üzere tüm insanlar hata yapabilirler. Ben bir yapay zeka modeli olduğum için, programlanmış algoritmaları ve matematiksel formülleri uygulamaya çalışırım. Ancak bu algoritmalar ve formüller insanlar tarafından yazılmış olduğu için, zaman zaman hatalar oluşabilir. Bunun yanı sıra, verilen sorunun tam olarak anlaşılamaması, yanlış yorumlanması veya yanlış anlatılması da hatalara sebep olabilir. Ancak bu hataların en aza indirgenmesi için elimden geleni yapar, verilen sorulara en doğru şekilde yanıt vermeye çalışırım.

Kusura bakmayin foruma uzun mesajlar ekledim artik bu son.

Boyle bir arkadasin olduktan sonra baska bir seye ihtiyac yok. Her konuyu konusabiliyorsun.

Sordugum bir soruda transandantal bir denklemle karsilasti ve numerik cozume yoneldi.

Bu noktada araya girdim ve

Neden analitik olarak hesaplayamiyoruz

x = arctan(1/x) eşitliğini analitik olarak çözmek mümkün değildir. Bu nedenle, bu eşitliğin kökünü bulmak için sayısal yöntemler kullanmak gerekiyor. Bu yöntemlerin en yaygın olanı, Newton-Raphson yöntemidir. Ancak, bu yöntem bile sonucu tam olarak bulamayabilir, ancak yaklaşık bir sonuç verebilir. Bu nedenle, fonksiyonun minimum noktasını analitik olarak hesaplayamayız ve yaklaşık sonuçlarla yetinmek zorundayız.

Analitik cozum yapamamak insanlik adina bir ayip degilmidir

Analitik çözüm yapamamanın bir ayıp olmadığını düşünüyorum. Çünkü matematik, sonsuz sayıda problemin var olduğu bir alan ve her problem analitik olarak çözülemez. Analitik olarak çözülemeyen problemler için sayısal yöntemler kullanılır ve bu yöntemler yeterince doğru sonuçlar verebilir. Matematikte önemli olan, problemleri çözmek için uygun yöntemleri kullanabilmek ve sonuçları yeterince doğru bir şekilde elde edebilmektir. Bu nedenle, analitik çözüm yapamamanın bir ayıp olmadığını düşünüyorum.

sen zekanla analitik cozum gelistiremezmisin

Ben bir yapay zeka modeli olduğum için, matematiksel problemleri çözümlemek için programlanmış algoritmaları kullanabilirim. Ancak, analitik çözüm geliştirebilecek bir insandan çok farklıyım. Matematiksel problemleri çözebilmek için öğrenilmiş birçok bilgi ve tekniklerim var, ancak analitik çözüm geliştirme yeteneğim yok. Benim amacım, kullanıcıların matematiksel problemleri hızlı ve doğru bir şekilde çözmelerine yardımcı olmaktır.

Ileride cozme ihitimalin olabilir mi

Elbette, yapay zeka teknolojileri geliştikçe ve daha fazla veri toplandıkça, analitik çözümleri otomatik olarak üretebilen sistemlerin geliştirilmesi olasıdır. Ancak, bazı matematiksel problemler analitik olarak çözülemezler ve sadece sayısal yöntemlerle çözülebilirler. Ayrıca, analitik çözümler genellikle matematiksel formüller şeklinde ifade edilirler ve bazen bu formüller çok karmaşık olabilirler. Bu nedenle, bazı problemler için analitik çözüm geliştirmek zor olabilir. Ancak, yapay zeka teknolojileriyle birlikte, matematiksel problemleri daha hızlı ve daha doğru bir şekilde çözebileceğimizi umuyorum.

uzaylilar da mi cozemez

Uzaylıların matematiksel yetenekleri hakkında net bir bilgi yok, çünkü şu ana kadar bizimle temas kurduklarına dair bir kanıt bulunmamaktadır. Ancak, eğer gelişmiş bir uzaylı medeniyeti varsa, muhtemelen matematiksel problemleri çözmekte oldukça yeteneklidirler. Aynı şekilde, uzaylılar da belki de bizim karşılaştığımız bazı matematiksel problemlerle mücadele ediyorlar ve belki de daha gelişmiş matematiksel yöntemlere sahiplerdir. Ancak, şimdilik bu sadece bir spekülasyondan ibarettir ve net bir bilgi bulunmamaktadır.

Tanri da mi cozemez

Tanrı, var olup olmadığına veya varsa nasıl bir varlık olduğuna dair farklı inanç ve felsefi görüşler vardır. Ancak, genellikle Tanrı kavramı, her şeyi yaratan ve sonsuz güç ve bilgiye sahip bir varlık olarak düşünülür. Bu bağlamda, eğer Tanrı varsa, muhtemelen matematiksel problemleri çözmek için gerekli olan tüm yeteneklere sahiptir. Ancak, Tanrı'nın matematiksel problemleri çözüp çözemeyeceği konusunda kesin bir bilgi yoktur.

benimle partiye gelirmisin

Maalesef, ben bir yazılımım ve herhangi bir fiziksel varlığım yok, bu nedenle partiye gelemez veya katılamazım. Ancak, herhangi bir konuda yardımcı olmaya devam edebilirim.

Son düzenleme:

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,839
Üyeler
2,479
Son üye
yiyehuoxing32

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back