Çift Saplı Havya İstasyonu Yapacak Dost

Benim taşınabilir havya yalan oldu.
24 gireceksek ben regüle tarafını 2596 veya MC34063 ile yapayım.
bu aleti sen küçültür taşırsın gibi geliyo bana trafo çıkınca içinde epey yer olur zaten :D
projeye şimdilik yazılımsal olarak destek veren
1 Senior
1 junior
var

donanımı sorunsuz yaparsak yazılımsal olarak jbcyi 2ye katlarız
İnşallah insanın her zaman kendi yaptığı daha iyi olur tabiki.

Bu benşm forumda paylaştığım hazırını hatta kumandalısını 50 liraya almayanı dövdükleri bir proje.

Bunu kendim yaptığım için bana en kalitelisinden iyi çalışıyor gibi geliyor.

Abi ben bunu 24v ile çalışıyor die biliyorum ancak senin elindekinden voltaj ölçüsü alma imkanımız varmıdır ? Yoksada yüksek akım közmü eder rezistansı ?

Porttan sapı çıkarıp ölçünce hiçbir voltaj olmuyor. Sap takılı olmadığını anlayıp voltajı kesiyor. Ama bu araştırılıp öğrenilebilir voltajın ne olduğu. Gizli bir bilgi değildir bu. Kullanılan voltajın 24 V olması şart değil. Ucun vereceği maksimum gücü almaya müsait asgari bir voltaj vardır, onun altına inmemek lazım. İnersen, 60 W lık uctan 60 W alamazsın, yazık olur. 24 V dan fazla da verebilirsin, ama o zaman kontrol zorlaşır. Her PWM değişimi büyük akım değişimlerine sebep olur, ısı da istenen değer etrafında osilasyon yapar, yakınsamaz.

Bu benşm forumda paylaştığım hazırını hatta kumandalısını 50 liraya almayanı dövdükleri bir proje.

Bunu kendim yaptığım için bana en kalitelisinden iyi çalışıyor gibi geliyor.
Genelde bende aynı durumu hissediyorum evde bi çok şeyi 18650 ye dönüştürürken vs :)
Porttan sapı çıkarıp ölçünce hiçbir voltaj olmuyor. Sap takılı olmadığını anlayıp voltajı kesiyor. Ama bu araştırılıp öğrenilebilir voltajın ne olduğu. Gizli bir bilgi değildir bu. Kullanılan voltajın 24 V olması şart değil. Ucun vereceği maksimum gücü almaya müsait asgari bir voltaj vardır, onun altına inmemek lazım. İnersen, 60 W lık uctan 60 W alamazsın, yazık olur. 24 V dan fazla da verebilirsin, ama o zaman kontrol zorlaşır. Her PWM değişimi büyük akım değişimlerine sebep olur, ısı da istenen değer etrafında osilasyon yapar, yakınsamaz.
Bu video bence açık ve net abi 14. dakikadan sonra 24v max 7 amper çekiyor. Ahmet sende bi bakmak istersin belki

Genelde bende aynı durumu hissediyorum evde bi çok şeyi 18650 ye dönüştürürken vs :)

Bu video bence açık ve net abi 14. dakikadan sonra 24v max 7 amper çekiyor. Ahmet sende bi bakmak istersin belki
ruslar elektroniğe başka bakıyor.
Ama bizimde böyle bir tasarımımız olacak bu adam yapabildiyse biz bu kadar kişi bunun 3 katını yapabiliriz

ruslar elektroniğe başka bakıyor.
Ama bizimde böyle bir tasarımımız olacak bu adam yapabildiyse biz bu kadar kişi bunun 3 katını yapabiliriz
şöyle bir videoda var detay paylaşmamış kısa bi video ama bizimkinin bi tık alt versiyonu gibi olmuş sanki yani şuan bizim proje benim kafamda bunun üstü bence.

Hmm burada 7 Amper ile 3 saniye geçmeden 300 dereceye geldi. Bizim GreatScott deneyince 12 saniyede ancak geldi bu sıcaklığa.

Tamam şimdi videoya tekrar baktım, GreatScott 15 Vrms AC ile denemiş, ama Rus 24 VDC ile deniyor. Bu durumda 7 A lik güç kaynağı da yeterli.

şöyle bir videoda var detay paylaşmamış kısa bi video ama bizimkinin bi tık alt versiyonu gibi olmuş sanki yani şuan bizim proje benim kafamda bunun üstü bence.

Birçok proje vardır yapılmış, herhalde bunu ilk akıl eden biz değiliz. Önemli olan bu konuda ilk olmak, hepsinden iyi olmak değil. Önemli olan bunu kendin yapman.

Kurtuluş savaşından sonra Türkiye uçak imalatı yapıyordu ve birçok Avrupa ülkesine de ihraç ediyordu. Sonra şerefsiz batı geldi, bizi NATO'ya alma bedeli olarak bütün uçak fabrikalarını kapatmamızı ve herşeyi onlardan almamızı söyledi ve adamların kölesi olduk.

Hazır olan varsa, senin yapabileceğinden çok daha ucuz bile olsa, senin yapabileceğinden çok daha iyi de olsa, onu kendin yapman lazım. İşi ancak o zaman hakkıyla öğrenirsin.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,787
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back