Çift Saplı Havya İstasyonu Yapacak Dost

Aslında burada bir ticari potansiyel de var. Dediğim gibi projedeki püf noktası PID kontrol. Bu işi bir Atmega'da yapıp programlarsan, sonra da Atmega yı protect edersen, bu çipi sonra hap gibi satarsın :)

Çip ne yapacak? Sıcaklığı ölçecek, rezistansı sürecek. Çipe dışarıdan mesela I2C üzerinden üç komut vereceksin: İstenen sıcaklık değeri, sıcaklık kalibrasyonu ve PID tuning. İsteyen bu çipi satın alacak ve etrafına isterse 7 segment display, isterse OLED ekran, isterse the 4K monitör koyacak :D
Kesinlikle abi yazılım bilgisi olmayan şekil A daki ben gibi çok arkadaş başvurur bu konuda Ahmet ve sana çünkü insanlar bunu sır gibi saklıyolar.
biter biter.
bu sefer kadromuz sağlam.
bir temel atalım.

ama ben şahsen 1300-1400 lira sadece kafaya verecek durumda değilim.
Ben bununla geliştireceğim mecburen.
Benim şahsi fikrim şimdilik aliexpresten muadil saplardan alabilirsin fiyatları baya uygun ilerleyen zamanda memnuniyetsizlik durumun oluşursa orjinale geçersin.

Ben şöyle bir düşündüm de.

Tek cihaz 2 çıkış yapabilirz neden?
2 kalem havya için değilde.
1 havya 1 sıcak hava üfleme için yaparsak gerçekten forum halkı için yapılabilir bir proje olur.

185 liraya bunu aldık
200 liraya da kalem havya aldık.
300-400'de plakete kutuya harcadık diyelim
700-800 lira civarına hem üfleme hemde kalem havya sahibi olduk.

bomboş bir özellik olur wifi veya bt kontrolü.
2 dakka lehim yapacağım bekle ki esp internete bağlansın, uygulamayı aç ayar yap lehim yap.

her zaman üstünden kontrol edilen cihazlar daha pratik olur.
pc ile usb bağlantısı özelliği'de bence nadir kullanılan bir özelliği olacaktır.
Pc ile usb bağlantısıda anca güncellemeye fln kullanılır yada masasında bilgisayarı havyadan daha yakın yere konumlandıranlara kolaylık olabilir. Ama ağırlık ünitenin arayüzü kullanılır die düşünüyorum bende. Şimdi dicemki ünite ekranına bide saat yerleştirelim Timur Abi beni forumdan atıcak :D :D

Kesinlikle abi yazılım bilgisi olmayan şekil A daki ben gibi çok arkadaş başvurur bu konuda Ahmet ve sana çünkü insanlar bunu sır gibi saklıyolar.
@taydin kesinlikle böyle birisi değil şuan tanışmanın en kolay olduğu gerçekten usta olan C/C++ programcısı @taydin abi olabilir.
Ben daha orta seviyeyim diyebilirim hatta başlangıçda olabilirim ona da ustamız karar verisn.

Ben şöyle bir düşündüm de.

Tek cihaz 2 çıkış yapabilirz neden?
2 kalem havya için değilde.
1 havya 1 sıcak hava üfleme için yaparsak gerçekten forum halkı için yapılabilir bir proje olur.

185 liraya bunu aldık
200 liraya da kalem havya aldık.
300-400'de plakete kutuya harcadık diyelim
700-800 lira civarına hem üfleme hemde kalem havya sahibi olduk.
Böyle bi durumda ikisi aynı çıkıştan kullanılamaz mı peki öyle özellikte cihazlar olduğunu okumuştum bi yerde.

Pc ile usb bağlantısıda anca güncellemeye fln kullanılır yada masasında bilgisayarı havyadan daha yakın yere konumlandıranlara kolaylık olabilir. Ama ağırlık ünitenin arayüzü kullanılır die düşünüyorum bende. Şimdi dicemki ünite ekranına bide saat yerleştirelim Timur Abi beni forumdan atıcak :D :D
Özellik ekleyeni banlasalardı bu forumun bir üyesi değildim şuan :katil2:
Böyle bi durumda ikisi aynı çıkıştan kullanılamaz mı peki öyle özellikte cihazlar olduğunu okumuştum bi yerde.
2 mosfet koyabiliriz mod değişimi yaparız. biraz daha canlanmaya ihtiyacı var projenin şuan çok havada.elimdeki işi bitirince akşam bir pcb tasarımına başlayayım.

daha önce bu forumda başladığımız ve özellik ekleye ekleye bitiremediğimiz birkaç projemiz oldu da.
buda öyle olmasın diye uyarıda bulundu @taydin abi
Doğrudur öyle şeyler sık yaşanabiliyo ama bu sefer hevesli erkan çok gibi bence yaparız ha nolur 1 hafta olmaz 1 ay olur ama yapılır die düşünüyorum sonuçta hepimiz çalışıyoruz ev geçindiriyoruz zamanımız çok az kalıyo böyle işler için.

Yav şimdi bir de sıcak hava mı ekledin :mad:
Doymadı abi :D
Özellik ekleyeni banlasalardı bu forumun bir üyesi değildim şuan :katil2:

2 mosfet koyabiliriz mod değişimi yaparız. biraz daha canlanmaya ihtiyacı var projenin şuan çok havada.elimdeki işi bitirince akşam bir pcb tasarımına başlayayım.
Olabilir Timur Abi ben 2 sap isteyince aynı anda kullanmıcaksan tek trafo yeter demişti şimdi 10 yerine 20 amper koyup 1 havya 1 hava veya 2 havya seçeneği bu kadar işin üstüne çok zorlamaz gibi.

Bende JBC nin 245 sapı var. Bunun bir de küçüğü olanını almayı düşünüyorum. Küçüğü geldikten sonra bendeki 245 sapını gönderirim sana Ahmet. Ama yok sıcak hava versin, yok sırtımı kaşısın, bir sürü özellik ekleme artık. Tek sapı adam gibi çalıştırsın, bu başlı başına çok faydalı bir proje olacak.

Bende JBC nin 245 sapı var. Bunun bir de küçüğü olanını almayı düşünüyorum. Küçüğü geldikten sonra bendeki 245 sapını gönderirim sana Ahmet. Ama yok sıcak hava versin, yok sırtımı kaşısın, bir sürü özellik ekleme artık. Tek sapı adam gibi çalıştırsın, bu başlı başına çok faydalı bir proje olacak.
Takas zamanı.

DC 12/24 fark etmez değil mi abi?
Benim nezlimde 24V'da 5 A çekiyorsa bu sap 12'de 10A çeker ama yine de performansını kabetmez doğru düşnüüyorum değil mi?
Eğer 12yle güzel çalışıyorsa kutuyuda biraz küçük tutup 18650 ile harici akü yapıp dışarıda da lehim yaparım.(ÖZELLİK DEĞİLDİR SADECE BENİM İHTİYACIM BU)

Farketmez olur mu yav? Rezistansın direnci belli. 24 V isteyen rezistansa 12 V verirsen gücü dörtte birine düşer!

Abi zaten öyle bişeye dönüştüki jbc yle yarışacak sanıyorum

Farketmez olur mu yav? Rezistansın direnci belli. 24 V isteyen rezistansa 12 V verirsen gücü dörtte birine düşer!
Abi ben bunu 24v ile çalışıyor die biliyorum ancak senin elindekinden voltaj ölçüsü alma imkanımız varmıdır ? Yoksada yüksek akım közmü eder rezistansı ?

Benim taşınabilir havya yalan oldu.

2 tane 12 V 9 Ah akü seri bağlarsan sanki şebekeye takılmış gibi iyi performans alırsın. Bu aküleri taşımak 18650 kadar kolay olmasa da, performansın bir bedeli vardır ;)

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,834
Üyeler
2,479
Son üye
yiyehuoxing32

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back