Çift Saplı Havya İstasyonu Yapacak Dost

Ben onu hallederim kutuyu belki 3d yazıcıda arkadaşada yazdırabilirim kutu bence en kolay kısım die düşünüyorum iş onlara kalsın

Ben onu hallederim kutuyu belki 3d yazıcıda arkadaşada yazdırabilirim kutu bence en kolay kısım die düşünüyorum iş onlara kalsın
sizin için kolay olan ve benim için kolay olan kısımlar farklı.

Ben bu devreyi tek başıma yapacak olsam koyarım 'PRO MIN' delikli plakete yapar kullanrım.
Topluluk projesi olunca birçok şeyi universal yapmalıyız
100 liralık havyası olanda kullanabilmeli, 1500 liralık havyası olanda kullanabilmeli.

Arduino ile led blink yapmışta bunu yapabilmeli,
gömülü linux yazanda kullanabilmeli.

sizin için kolay olan ve benim için kolay olan kısımlar farklı.

Ben bu devreyi tek başıma yapacak olsam koyarım 'PRO MIN' delikli plakete yapar kullanrım.
Topluluk projesi olunca birçok şeyi universal yapmalıyız
100 liralık havyası olanda kullanabilmeli, 1500 liralık havyası olanda kullanabilmeli.

Arduino ile led blink yapmışta bunu yapabilmeli,
gömülü linux yazanda kullanabilmeli.
Doğru onada şöyle bi tarif veririz herkes kolay olan kısımda diğerlerine yardımcı olur kutu zaten plastik olucak ekranı üstüne koyup çizilir sonra matkapla bi delik açılıp kıl testere kesilir sabitlerkende arkasından biraz dayson sürüldümü bence orjinal olur

Ben izmirdeyim.
İzmirde birkaç kişi varız.
ama kaç kişi yapar izmirde dersen sadece ben yapacağım büyük ihtimalle

Ben izmirdeyim.
İzmirde birkaç kişi varız.
ama kaç kişi yapar izmirde dersen sadece ben yapacağım büyük ihtimalle
Öyle bi durumdada ben elimden gelen herşeyi yaparım kutunun siparişini ben geçerim ilk kendiminkini yapar tecrübe eder sonra isteyeninkini yapar yollarım kargo tutsun tutsun 50tl tutsun birlik olduktan sonra ben olacağına inanıyorum

Öyle bi durumdada ben elimden gelen herşeyi yaparım kutunun siparişini ben geçerim ilk kendiminkini yapar tecrübe eder sonra isteyeninkini yapar yollarım kargo tutsun tutsun 50tl tutsun birlik olduktan sonra ben olacağına inanıyorum
sen ankaradaysan eğer ufak bir altınkaya ziyareti yararlı olur hepimiz için.

Ohoo gene şu özellik de olsun, yapmışken bunu da yapalım muhabbetleri başlamış. Bu proje böyle bitmez, benden söylemesi :D

Ohoo gene şu özellik de olsun, yapmışken bunu da yapalım muhabbetleri başlamış. Bu proje böyle bitmez, benden söylemesi :D
1 usb iletişimi ekledik abi yav.
ekran kısmınıda opsiyonlu yaparsak isteyen 2x16 isteyen 0.96' isteyen 1.8' kullansın.

Bence kutulama, grafik ekran falan, bunlar projeyi değerli kılan şeyler değil. Projedeki en değerli bileşen, iyi performansla çalışan PID kontrolü. Yani yazılım. Geri kalan şeyler standart işler.

Aşağıdaki LCD key pad shield ile kullanıcı arayüzü yapılması yeterli bence.

1669202377277.png

Bence kutulama, grafik ekran falan, bunlar projeyi değerli kılan şeyler değil. Projedeki en değerli bileşen, iyi performansla çalışan PID kontrolü. Yani yazılım. Geri kalan şeyler standart işler.

Aşağıdaki LCD key pad shield ile kullanıcı arayüzü yapılması yeterli bence.

20286 eklentisine bak
Abi hem uno kullanmayacağız hemde bunu kullansak bile paralel bustan komut alıyor bu modul yapısı gereği.
denetleyicimiz pico(2040) olarak karar verdik.
hemde grafik çizebileceğimiz bir ekran olursa görselliğimiz daha ilgi çekici olur.

PID üstüne ayrıca yoğunlaşırız.
bi weller olmaz ama yakın tutmaya çalışırız.

Aslında burada bir ticari potansiyel de var. Dediğim gibi projedeki püf noktası PID kontrol. Bu işi bir Atmega'da yapıp programlarsan, sonra da Atmega yı protect edersen, bu çipi sonra hap gibi satarsın :)

Çip ne yapacak? Sıcaklığı ölçecek, rezistansı sürecek. Çipe dışarıdan mesela I2C üzerinden üç komut vereceksin: İstenen sıcaklık değeri, sıcaklık kalibrasyonu ve PID tuning. İsteyen bu çipi satın alacak ve etrafına isterse 7 segment display, isterse OLED ekran, isterse the 4K monitör koyacak :D

İyi olmuyor çünkü proje bitmiyor :D
biter biter.
bu sefer kadromuz sağlam.
bir temel atalım.

ama ben şahsen 1300-1400 lira sadece kafaya verecek durumda değilim.
Ben bununla geliştireceğim mecburen.

bomboş bir özellik olur wifi veya bt kontrolü.
2 dakka lehim yapacağım bekle ki esp internete bağlansın, uygulamayı aç ayar yap lehim yap.

her zaman üstünden kontrol edilen cihazlar daha pratik olur.
pc ile usb bağlantısı özelliği'de bence nadir kullanılan bir özelliği olacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
5,663
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back