Class ZD-915 cam tüp

Torna varsa en doğru yöntem bu
Abi orjinal parcasi cam, ben pleksi boru aldim. Pleksi boruyu kesmeye calisiyorum duzgunce. Bu pleksinin Dis olcusu 20mm ic olcusu 16mm. Tabi is kesmekle de bitmiyor , birazda isitip genisletiyorum. Aslinda testere ile de kesiliyor, bir tane de yaptim cihaza taktim. Ama cok ugrastiriyor, sonra zimpara felan yapiyorsun duzeltmek icin vs. 51,5mm kesersem genislettigimde 47mm kadar boy kaliyor elimde, az zimpara ile boy u 46mm yapiyorum. Testere ile duz kesemiyorum.

Biraz parca kaldi onu da kesmenin kolay yolunu ariyorum, biraz da sedat abi istedi ona butun parca gondericem o kesecek.

Merhabalar.

Elimdeki bakır borunun ölçülerini çıkarttım.

Bakır borunun çapı tam 22 mm ve et kalınlığı tam 1 mm buna göre iç çapı da 18 mm oluyor. Boy 12.5 cm

Kesme ve işlemesi kolay bir malzeme. Ölçüler işinize yarar bir malzeme ise gönderebilirim.

20240424_120359.jpg
20240424_120413.jpg

Serkan abi bana ozelden bir numara yaz arayim abi seni

Cam a boyle davraniyorsa, ben kendi deneyecegimden once, suyun icinde bir deneyim bunu yarin. Cok enteresan gercektende. Vay be
Cok enteresan bir sey oldu. Suyun icinde boru kesici ile kesme denemesi yapiyordum, catlama sesi duydum mu hayir, biraz daha devam ettim her sey guzel, sonra durdum, sudan cikartir cikartmaz ne olsun , caaaaat , vaybe dedim bu suyun icinde kesme isi calisacak :dans1:

Sonra ikinci kez yine basladim, hic sudan cikarmadim, devam ettim ancak o da catladi. :pillowfight1:

Suyun icinde kesme is e yarar mi? Kesinlikle Evet. Ama bunda yaramadi. :dusun3:

Dremell tarzi minik el aletine disk kesici takip kesmeyi dene. Kesiye cok sivama olacaktir ama en azindan temiz kesersin.

Çatlamasının sebebi ısınması bence. Çok düşük devirde ve kesim yerine su dökerek kesmeyi deneyebilirsin.

Kesme isini demir testeresi ile yaptim, son 26 cm kaldi onuda Sedat abiye gonderecem. :gulus2:

2024-04-25_18-24.jpg

Sedat abi de bundan var mis

Hmm ben cam zannediyorum. Pleksiyi her türlü kesersin, suya falan gerek yok. Ben yatar testere ile kesiyorum gene sorun çıkmıyor :D

Hmm ben cam zannediyorum. Pleksiyi her türlü kesersin, suya falan gerek yok. Ben yatar testere ile kesiyorum gene sorun çıkmıyor :D
Ben beceriksizim yamuk kesiyorum, gerci son kesmelerimde duz kesmeye baslamistim. Son 2 sinde tabi. Toplam 7 tane felan var suan kesilmis.

Demir kesen el testeresi ile çatlamadan kesilebilmesi lazım.

Demir testeresini ters takarsan, testerenin stabil kesmesinde çok faydası olur. Şunun bağlanışına bak

1714059711552.png

Forum istatistikleri

Konular
5,884
Üyeler
2,491
Son üye
djkop

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back