Creative 5.1 6060 Kumanda

goksu35

Yeni Üye
Kumanda orjinal değil el yapımıdır.
Sipariş üzerine yapıyorum. İş yoğunluğuma ve elimdeki malzemeye göre maksimum 1 hafta sürüyor yapımı.
Orjinalinde 56k pot var. Ben bu değerde pot bulamadığımdan 50k ile yapıyorum. Bu yüzden ses sonuna kadar kısılsa bile az bir miktar daha geliyor. Tamamen sıfrlanmıyor yani.
Kablo uzunluğu 1 metredir.
Fiyatı 200₺ dir. Kargo ücreti de bana aittir.

16548 eklentisine bak

16549 eklentisine bak

16949 eklentisine bak
5+1 craativ 6060 model var kumandam bozuldu bu olur mu alsam

Ekler

• F858DDCB-1F03-475A-BA12-4791E946FB18.jpeg
    F858DDCB-1F03-475A-BA12-4791E946FB18.jpeg
    387.1 KB · Görüntüleme: 90
Kablosu da duruyorsa bana yolla kargo ile. Onarabilirsek onarırız, onaramazsak kopyalarız. Gerçi test etmek için ana ünite de gerekir.
Antalya da olsaydın daha kolay olurdu. Elektronik bilgin ne düzeyde? Tarif ile kendin onarabilir misin?

Kablosu da duruyorsa bana yolla kargo ile. Onarabilirsek onarırız, onaramazsak kopyalarız. Gerçi test etmek için ana ünite de gerekir.
Antalya da olsaydın daha kolay olurdu. Elektronik bilgin ne düzeyde? Tarif ile kendin onarabilir misin?
Elektrik elektronik lise mezunuyum ama havalı. Lehimim yok normal havyam var renk sıralamasını doğrumu lehimlemişim acaba kabluda Çekip atacağım

Elektrik elektronik lise mezunuyum ama havalı. Lehimim yok normal havyam var renk sıralamasını doğrumu lehimlemişim acaba kabluda Çekip atacağım
Multimetren varsa kablodaki kopan uçlar ile soketteki pinlerin arasını ölç. Kopukluk yoksa kablo sayısı kadar pinlerde kısadevre ölçmen gerek.
Senin soketin 9 pinli. Kumanda tarafında 8 kablo saydım. Sanırım biri boşta. O yüzden enaz 8 tane kısadevre ölçmen gerek. Değeri kısadevreye düşmeyen bir kablo varsa o kopuk demektir. Bu durumda 9 pinli MINI DIN JACK ve en az 8 damarlı bir kablo alıp aynı sıra ile lehimlemen gerekir.

Siz resimdeki kısa kablolari söküp yeniden lehimlediyseniz onun sırasını biz bilemeyiz. Doğrumu lehimlemisim derken bu kablolari söktünüz ve yeniden lehimlediniz anlıyorum.

Ya aynı model bir kumanda açılıp içine bakılacak yada sema üzerinden yorum yapilacak.

Multimetren varsa kablodaki kopan uçlar ile soketteki pinlerin arasını ölç. Kopukluk yoksa kablo sayısı kadar pinlerde kısadevre ölçmen gerek.
Senin soketin 9 pinli. Kumanda tarafında 8 kablo saydım. Sanırım biri boşta. O yüzden enaz 8 tane kısadevre ölçmen gerek. Değeri kısadevreye düşmeyen bir kablo varsa o kopuk demektir. Bu durumda 9 pinli MINI DIN JACK ve en az 8 damarlı bir kablo alıp aynı sıra ile lehimlemen gerekir.
Kumanda da aux ve mikrofon girişleri de mevcut sadece siyah renkle kırmızı renkten emin değilim diğerleri zaten yerinde duruyor onları sökmedim

Durum bu

Ekler

• 75EA522D-8D21-4555-BC87-E9C10665B8E6.jpeg
    75EA522D-8D21-4555-BC87-E9C10665B8E6.jpeg
    224.6 KB · Görüntüleme: 69
  • FBAD8E23-ED2A-45B6-95C5-48D535E68DC4.jpeg
    FBAD8E23-ED2A-45B6-95C5-48D535E68DC4.jpeg
    138.3 KB · Görüntüleme: 80
Arap saçı gibi. Neyin ne olduğu hiç belli değil. Sadece kırmızı ile siyahtan emin değilsen on-off potunu açık konuma getir, kırmızıyı bağla, siyahı da doğru olduğunu düşündüğün yere değdir ve çek. Yeşil led yanarsa bağla, yanmazsa kırmızı ile siyahı yer değiştir. Değdirme olayını hızlı yap. Ters bağlantıysa yanmasın bir şeyler.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,880
Üyeler
2,491
Son üye
djkop

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back