deneyap kart portlar gitti

tufaneses2004

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar deneyap mini kartım var ve micropython firmware atarken bağlantı gitti şuan pc kartı algılamıyor birkaç pc de denedim ama olmuyor com portunu algılamıyor elimde esp32 de var onu algılıyor yardımcı olabilecek var mı?

Öncelikle Arduino IDE ile dene. Aşağıdaki prosedüre göre Arduino IDE ya deneyap desteği ekle.

Ben şimdi benim karta bu prosedürü uyguladım ve aşağıdaki programı da yükleyince RGB LED nin kırmızısını yakıp söndürebiliyorum.

C++:
#define RGB_RED 3

void setup()
{
  pinMode(RGB_RED, OUTPUT);
}

void loop()
{
  while (1)
  {
    digitalWrite(RGB_RED, HIGH);
    delay(500);
    digitalWrite(RGB_RED, LOW);
    delay(500);
  }
}

merhaba arkadaşlar deneyap mini kartım var ve micropython firmware atarken bağlantı gitti şuan pc kartı algılamıyor birkaç pc de denedim ama olmuyor com portunu algılamıyor elimde esp32 de var onu algılıyor yardımcı olabilecek var mı?
1- Bilgisayara takınca donanım yöneticisinde yeni bir port geliyor mu?
2- USB kablosunu değiştirip denediniz mi?

Kartın şemasını inceleme fırsatım olmadı ancak diper kartlardan genel tecrübe ile yazıyorum.

1 ve 2 evet ise işlemci ya da besleme katı ile ilgili olabilir. EN pinine voltaj gitmiyor olabilir. Olasılık çok. Daha fazla incelwmek gerekir.

1 hayır 2 evet ise usb kontrol entegresi arızalı olabilir. 3.3v pininde ya da 3.3v regülatör çıkışında voltaj var mı bakın. Varsa bir FTDI programlayıcı ile ya da ESP32/Arduino'yu kullanarak programlamak mümkün. Yoksa regülatör arızalı olabilir. O zaman işlemcinin aağlam olduğunu umarak 3.3v ile besleyerek ve FTDI programlayıcı kullanarak mümkün.

USB ara kabloları, pek çok durumda, yalnızca telefon vb. cihaz pillerinin şarjı için kullanılmaktadır. Giriş ve çıkış soketlerinin her birinde, yalnızca DC 5 V olarak, 2 bağlantı noktasını kullanır.
Arduino 1 veya 2 IDE programı, takılan USB ara kablosunun 4 uçlu olmasını gerektirir. Haberleşme, veri iletişimi için gerekli olan TX ve RX kabloları olmazsa çalışmayacaktır.
Özetle: Hem veri transferi, hem de takılan cihazı otomatik olarak tanıyıp COM port açması için 4 uçlu ara kablosu kullanacaksınız.
Veri (data) ve şarj ara kablosu olarak satıcı firmalardan sorulup temin edilebilir.

USB ara kabloları, pek çok durumda, yalnızca telefon vb. cihaz pillerinin şarjı için kullanılmaktadır. Giriş ve çıkış soketlerinin her birinde, yalnızca DC 5 V olarak, 2 bağlantı noktasını kullanır.
Arduino 1 veya 2 IDE programı, takılan USB ara kablosunun 4 uçlu olmasını gerektirir. Haberleşme, veri iletişimi için gerekli olan TX ve RX kabloları olmazsa çalışmayacaktır.
Özetle: Hem veri transferi, hem de takılan cihazı otomatik olarak tanıyıp COM port açması için 4 uçlu ara kablosu kullanacaksınız.
Veri (data) ve şarj ara kablosu olarak satıcı firmalardan sorulup temin edilebilir.
Ben -->bunu<-- almıştım gayet kaliteli 1 senedir aktif kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım hem data hem power hattı var içinde

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,814
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back