dS2 network audio amplifikatör tamiri

taydin

Timur Aydın
Staff member
Bugün bir arkadaş arızalı ağ bazlı bir güç amfisini getirdi. Bu amfinin özelliği, ethernet ağı üzerinde bulunan dijitla müzik kaynaklarından aldığı audioyu yükseltip hoparlörlere vermek. Cihazın hiç çalışmadığı belirtildi.

IMG_20221004_132059.jpg

IMG_20221004_132228.jpg

Cihazın içini açtım. Sanki daha önce tamir görmüş gibi. Normalde konnektörlerle bağlanması gereken kabloları birisi yerine lehimlemiş ...

IMG_20221004_132431.jpg

IMG_20221004_132448.jpg

Cihazda bir tane dijital kart var, bir tane class D güç amfisi, bir tane de dijital kartın güç kaynağı var. Class D amfiyi tamamen devreden ayırdım. Dijital kartın güç kaynağını da devreden ayırdım ve 220 V bağladım. Dijital kartı beslene AC/DC modülün çıkışında hiçbir voltaj yok. Bu modül 220 V alıyor, 5V ve ±15V üç tane çıkışa sahip.

IMG_20221004_140402.jpg

Datasheet'i de ekleyeyim burada.

Ekler

• datasheet.pdf
    199 KB · Görüntüleme: 104
Bu isveç malı sanırım bizim evin yük geçen kabloları bile bu cihazın topraklama kablosundan ince :)

Güç kaynağını bulamadığımı söyledim. Artık onlar arayıp bulsunlar değiştiririm. Başka bir arıza muhtemelen yoktur.

Bu amfi çok pahalı gerçekten, iyi tamir ücreti alacağım. Ama yanında benim güç kaynağını hediye edecek kadar para alacağımı sanmıyorum :D

Bu amfi çok pahalı gerçekten, iyi tamir ücreti alacağım. Ama yanında benim güç kaynağını hediye edecek kadar para alacağımı sanmıyorum :D
Adamlar yurtdışında saat bazlı çalışıyor. Sen maşallah yatılı misafir gibi almışsın bozuk elemanı.

Şu tny276 vs smps etegreleri var devresi o kadar basit ki, trafosunu sarmak biraz zor ama kendinizi alıştırırsanız iki dakkada yapılır. Oraya da sığar.

Böyle durumlarda iki dakkada yapıp takar, karı arttrırısınız.

Şu tny276 vs smps etegreleri var devresi o kadar basit ki, trafosunu sarmak biraz zor ama kendinizi alıştırırsanız iki dakkada yapılır. Oraya da sığar.

Böyle durumlarda iki dakkada yapıp takar, karı arttrırısınız.

Aslında gereken voltajları veren başka bir hazır modül bulsam onu da kullanırım. İlla pin uyumlu olmasına gerek yok.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,653
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back