Duvar alet edevat askı paneli

Çatıdaki eski dolaptan kalma 20-30 cm derinlikteki suntaları el testeresi ile kesip sağ ve orta duvara ikişer kat raf yapmayı deneyeceğim.

Suntaları İzeltaş demir testeresi ile kestim ama uçları tırtıklı oldu.
10797304610866.jpg

Bunu öngörüyordum aslında, çok içime sinmedi. Dekupaj olsaydı daha başka olurdu. Bir dekupaj alasım var, aslında her eve lazım, ama kestim artık, ileride bakarım artık diğerleri gibi.

Suntaları sprey boya ile boyamayı düşünüyorum.

WhatsApp Image 2023-12-22 at 12.03.18.jpeg

Son düzenleme:
Ama sen başlangıcı iyi yaptın. Sağlam multimetren var ve güç kaynağın var, bir de güzel bir havya seti alırsan artık proje düşünmeye başlayabilirsin :)

Havya seti lazım mı yoksa şu proskit ayarlı 80watt havya işimi görmez mi?
proskit-si-131b-sicaklik-ayarli-lehim-havya-80w-lehimleme-ekipmanlari-proskit-2565-10-B.jpg

• Kızgın
Reactions: nt
Gönül daha neler istiyor aması var işte... :)
Mesajları takipdeyim. Hadi sizin bütçeye katkım olsun :)

Kaliteden ödün vermediniz cihazlarda artık bir masif ahşap şart.

ayrıca endüstriyel-retro modasına katılsanız, siyaha boyanmış su boruları ile masif ahşap raflar kontrastı güzel olur.

iyi'de kablo saklıyorlar.

Dekupaj da düzgün kesmez, kenarları hırpalar. Sana asıl şöyle birşey lazımdı. Bunlar çok ucuza gidiyor artık, herhalde profesyonel esnaf pek tercih etmiyor, ama hobi işleri için çok iyi. Bununla ben aluminyum sigorta montaj çıtası bile kesiyorum.

1703236170638.jpeg

Mesajları takipdeyim. Hadi sizin bütçeye katkım olsun :)

Kaliteden ödün vermediniz cihazlarda artık bir masif ahşap şart.

ayrıca endüstriyel-retro modasına katılsanız, siyaha boyanmış su boruları ile masif ahşap raflar kontrastı güzel olur.

iyi'de kablo saklıyorlar.
Her öneriye açığım, örnek uygulama var mı görebileceğim?

proskit-si-131b-sicaklik-ayarli-lehim-havya-80w-lehimleme-ekipmanlari-proskit-2565-10-B.jpg

yada bu:

Daha iyi çözümler. Kullanımda ciddi fark olur.

Her öneriye açığım, örnek uygulama var mı görebileceğim?
endüstriyel-retro raf yazarsanız bir çok örnek çıkar ama burada önemli olan uçlarını (bazılarını) açık bırakıp uzatma falan geçirmek sizler daha iyi bilirsiniz.

Böyle dandik şeyler adama hobiyi bıraktırır. Miniware önerecektim fiyatları uçmuş ... Şunu düşünebilirsin belki. Aliexpress te farklı fiyat alternatifleri var

1703236694876.png

Böyle dandik şeyler adama hobiyi bıraktırır. Miniware önerecektim fiyatları uçmuş ... Şunu düşünebilirsin belki. Aliexpress te farklı fiyat alternatifleri var

27802 eklentisine bak

Bilseydim Proskit havyayı almazdım, keşke önce buraya danışsaydım diyeceğim ama alalı çok oldu. Bu foruma üye değildim aldığımda.

Bana göre şu anda havya için fiyat/performans açısından en iyi çözüm, T245 sap ve uç almak, bunu da süren bir sürücü kart almak. İşte bu sürücü tarafında çok alternatif var. Tek PCB olacak satılan kartlar da var, kutulu cihaz şeklinde olanlar da var.

yada bu:

Daha iyi çözümler. Kullanımda ciddi fark olur.
uç değişiyormu bunun ?

kesinlikle uç değişen modeller alın farklı amaçlar için farklı uçlar resim yapmak gibi.

@taydin'ın videosu yt'de bu olayı anlatıyor nedir nasıl yapılır ne yapmamalı zaten orda bazı havyalardan bahsederken hafif bir kafa sallama hareketi var konunun özeti :D

Ben sadece iki adet led lamba ve şarjlı pilleri lehimlemeye calıştım :) sizin attığınızın muadili sonra zirvede bıraktım mesleği :D
@Omega nın elinde eminim çok iş yapıyordur

Bilseydim Proskit havyayı almazdım, keşke önce buraya danışsaydım diyeceğim ama alalı çok oldu. Bu foruma üye değildim aldığımda.

O gene işe yarar. Plastik kaynak yaparsın mesela.

Dekupaj da düzgün kesmez, kenarları hırpalar. Sana asıl şöyle birşey lazımdı. Bunlar çok ucuza gidiyor artık, herhalde profesyonel esnaf pek tercih etmiyor, ama hobi işleri için çok iyi. Bununla ben aluminyum sigorta montaj çıtası bile kesiyorum.

27799 eklentisine bak
Bende bosh dekupaj var. Gerçekten düz kesemiyorum. İlk lazım olduğunda bende bundan alıcam.

uç değişiyormu bunun ?

kesinlikle uç değişen modeller alın farklı amaçlar için farklı uçlar resim yapmak gibi.

@taydin'ın videosu yt'de bu olayı anlatıyor nedir nasıl yapılır ne yapmamalı zaten orda bazı havyalardan bahsederken hafif bir kafa sallama hareketi var konunun özeti :D

Ben sadece iki adet led lamba ve şarjlı pilleri lehimlemeye calıştım :) sizin attığınızın muadili sonra zirvede bıraktım mesleği :D
@Omega nın elinde eminim çok iş yapıyordur
@taydin attığı model ucu en kolay değişen modeldir herhalde. Benim attığım da kolay değişir ucu ama JBC kopyası kadar pratik değil. Lehimleme performansları yakındır.

• Beğen
Reactions: nt
Bana göre şu anda havya için fiyat/performans açısından en iyi çözüm, T245 sap ve uç almak, bunu da süren bir sürücü kart almak. İşte bu sürücü tarafında çok alternatif var. Tek PCB olacak satılan kartlar da var, kutulu cihaz şeklinde olanlar da var.

4578 TL. Bunu alınca havya seti ile ilgili ihtiyacım bitiyor mu? Sürücü kart ayrı mı satılıyor yoksa fiyata dahil mi?

Forum istatistikleri

Konular
6,020
Üyeler
2,532
Son üye
Tayfun

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back