Ebmpapst fan revizesi

yusufengin

Üye
Meraba ustalar
Ebmpapst fan var bunlar Presle çıkıyor anca ama pres sonucu milin yapısı çok çok hafif deforme oluyor nasıl yöntemle mile zarar vermeden Presle başını çıkarırım.Milin oraya yağ sürüp soğuğa maruz bırakıp büzüşmenin etkisiyle yağ içeri sızdirıp yapsam olur mu sonra preslesem ya çok soft bir şekilde nasıl olur

mil ve girdiği yer de aynı malzeme ise ikisi de büzülecek soğuktan, o yüzden faydası olmaz herhalde. Tam dik olarak pres ile basarsan olur herhalde. En ufak bir yanal baskı yamultur.

mil ve girdiği yer de aynı malzeme ise ikisi de büzülecek soğuktan, o yüzden faydası olmaz herhalde. Tam dik olarak pres ile basarsan olur herhalde. En ufak bir yanal baskı yamultur.
Pres sonucu olan deformeyi azaltmak için soğutma uygulasam daha iyi sanki değil mi hocam.Bir de küçük ve hassas işlerde kullanılacak pres ne olabilir

Pres sonucu olan deformeyi azaltmak için soğutma uygulasam daha iyi sanki değil mi hocam.Bir de küçük ve hassas işlerde kullanılacak pres ne olabilir

I demirinden yapılmış ve kriko kullanılan "kendin yap" pres kullanıyorsan bunlar rijit olmuyor, mutlaka yanal baskı uygular. Gövdesi dökümden olan kol presleri var, onlarla iyi sonuç alınır herhalde.

1672473479376.png

I demirinden yapılmış ve kriko kullanılan "kendin yap" pres kullanıyorsan bunlar rijit olmuyor, mutlaka yanal baskı uygular. Gövdesi dökümden olan kol presleri var, onlarla iyi sonuç alınır herhalde.

21415 eklentisine bak
Hocam yağ olarak ne önerirsiniz sadece sokerken .Takarken yağ kullanılmıyor pislik tutuyor sökerken

21415 eklentisine bak
Milin oynamaması için başka ne önler alinabilir

1672680532810.png

Fan bu değil mi? Neresini çıkarmak istediğinizi ben anlamadım. Kanatların olduğunu kısmı sökmek istiyorsanız beyaz etiketin altında minik sekman var. Onu alınca kolayca çıkar.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,653
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back