Elektrikli süpürge için sıvı emme aparatı

slewrate

Aktif Üye
Videodaki gibi bir şey yapmak istiyorum ama bu şekilde yapılırsa süpürge ister istemez sıvı çeker.

Daha profesyonel nasıl yapılabilir sizce?

Benim anladığım, süpürgeye sıvı gelmemesi için yapılıyor o aparat zaten.

Daha büyük bir kova bu riski bayağı bir azaltır. Halı yıkama makinesi de buna benzer çalışıyor. Hazneye hava girişi tam aşağı bakmıyor, yataya daha yakın. Bir de köpüklenmeyi azaltmak için, haznenin içinde haznenin tabanının şeklinde, suyun üzerinde yüzen bir malzeme var. XPS köpük gibi. Hazne içinde havanın hızını da düşürmek lazım ki çıkışa gelmeden yer çekimine yenilsin sıvı damlacıkları. Haznenin büyük olması bunu sağlar herhalde.

20lt kazan yada vakum altında şekil değiştirmeyecek kova (tercihen yuvarlak gres kovası) ile basit şekilde yapılabilir. Önemli olan kovaya gşren sulu içeriğin süpürgeye giden havaya doğrudan karışmaması. Hatta su emiş ucu suyun içinde olursa daha rahat olur.

Yada en kolayı hurdacıdan sulu süpürge kovası bakın.

Televizyon tamircisinde çırak olarak çalışırken şu elektrik süpürgesinden vardı. Hem ıslak kuru çalışıyordu, hem de boruyu yukarı takabiliyordun ve üfleyici haline geliyordu. Az televizyon tozu almadım bununla :D

1685038959480.png

Televizyon tamircisinde çırak olarak çalışırken şu elektrik süpürgesinden vardı. Hem ıslak kuru çalışıyordu, hem de boruyu yukarı takabiliyordun ve üfleyici haline geliyordu. Az televizyon tozu almadım bununla :D

23857 eklentisine bak
Bundan bizde de vardı. Üfletmek çok işime yarıyordu ama ıslak çekim yaptığını bilmiyordum.

23857 eklentisine bak

Süpürge tamircilerinde halen var bunlardan dışarıya süs olsun diye koyuyorlar. İyi bir şeyse alınabilir.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,879
Üyeler
2,488
Son üye
ilter

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back