Ender 3 pro ariza

Yeni değişti onu nasıl duzeltebilirim

Standart nozzle değişimi sonrası kısa devre sorunu. Isıtıcı fişeğinizin kablolarını kontrol edin. Alüminyum bloğa giren 4 tane kablo var. 2si ntcnin kablosu bu kısa devre olsa da sorun olmaz ama olmasın tabi ki bir işlevi var, diğer ikisi ısıtıcı fişeğin kablosu kırmızı ve kılıflı olur. Büyük ihtimal eliniz ya da malzeme çarpıp kısa devre yaptı. Bu iki kabloyu koparmadan birbirinden ayırın.

Standart nozzle değişimi sonrası kısa devre sorunu. Isıtıcı fişeğinizin kablolarını kontrol edin. Alüminyum bloğa giren 4 tane kablo var. 2si ntcnin kablosu bu kısa devre olsa da sorun olmaz ama olmasın tabi ki bir işlevi var, diğer ikisi ısıtıcı fişeğin kablosu kırmızı ve kılıflı olur. Büyük ihtimal eliniz ya da malzeme çarpıp kısa devre yaptı. Bu iki kabloyu koparmadan birbirinden ayırın.
Efendim çok teşekkürler oldu dediginiz gibiymiş bir sorum daha olacaktı flementi tam eritmiyor bi bilginiz var mıdır acaba bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Efendim çok teşekkürler oldu dediginiz gibiymiş bir sorum daha olacaktı flementi tam eritmiyor bi bilginiz var mıdır acaba bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Hocam filament türü, markası hatta rengi bile sıcaklık konusunda fark ettirir. Öncelikle hangi filament türünü kullanıyorsunuz? Pla mı yoksa abs mi? Bu iki filament türü için geniş bir sıcaklık aralığı var fakat optimum sıcaklığı bulabilmeniz için sıcaklık kulesi denen bir test çıktısı yazdırmanız gerekir. Ama dediğim gibi öncelikle hangi tip filament olduğunu belirtmeniz gerekir. Çünkü pla 185-210 gibi bir aralıkta işlenebilirken abs 250 derece santigrata kadar çıkabilir.

Hocam filament türü, markası hatta rengi bile sıcaklık konusunda fark ettirir. Öncelikle hangi filament türünü kullanıyorsunuz? Pla mı yoksa abs mi? Bu iki filament türü için geniş bir sıcaklık aralığı var fakat optimum sıcaklığı bulabilmeniz için sıcaklık kulesi denen bir test çıktısı yazdırmanız gerekir. Ama dediğim gibi öncelikle hangi tip filament olduğunu belirtmeniz gerekir. Çünkü pla 185-210 gibi bir aralıkta işlenebilirken abs 250 derece santigrata kadar çıkabilir.
Abs için hangi değerleri önerirsiniz hocam. Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Abs için hangi değerleri önerirsiniz hocam. Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Ben microzey absyi 240 derecede kullanıyorum ama dediğim gibi en uygun yol ısı kulesi basmak. Aşağıya bıraktığım linkten 200-250 derece arası abs gcode'unu indirip direkt yazdırırsanız ve gözünüze en güzel gözüken katman sıcaklığını kullanırsanız sorun ortadan kalkar.

Yanlış link atmışım. Düzeltiyorum. Dosya eklendi. Direkt gcode dosyasıdır. Karta atıp yazdırmanız lazım. 250 dereceden 220 dereceye kadar 5'er derece aralıklarla sıcaklık düşürüp kule basacak.

Ekler

• FFDreamerABStemptower.zip
    353.7 KB · Görüntüleme: 126
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
5,659
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back