Ender 3 pro basım sorunu

entoria

Yeni Üye
merhabalar ender 3 pro kullanıcısıyım tablam cam tabla sorunuma gelecek olursak xyz kalibrasyon kübünü,örnek köpek figürünü ve tekne figürünü gayet iyi basıyorum fakat daha yüksek seviyedeki basımlarda(örneğin batman boydan figürü) nedense %60 a falan geldiğinde nozzle basıma deyip yerinden söküyor nedeni ne olabilir ?

Nozulun basılan nesneyi yakalamasının tek yolu, plastiğin çok hızlı katılaşması. İki şeyi deneyebilirsin:

1) Nozul sıcaklığını arttırmak
2) Nozul soğutma fan ayarını kısmak.

Tablaya yeterince iyi yapışmıyordur. Cam tabla ile tecrübem yok, ama pritt veya saç spreyi kullanmak gerekiyor diye biliyorum. Bunun dışında:

1. Cura'daki Brim özelliğini kullanın
2. Basım öncesi tablayı alkol (kolonya olur) ve bezle silin

Nozulun basılan nesneyi yakalamasının tek yolu, plastiğin çok hızlı katılaşması. İki şeyi deneyebilirsin:

1) Nozul sıcaklığını arttırmak
2) Nozul soğutma fan ayarını kısmak.
3- Fanı bi miktar uzaklaştırmak ...
merhabalar ender 3 pro kullanıcısıyım tablam cam tabla sorunuma gelecek olursak xyz kalibrasyon kübünü,örnek köpek figürünü ve tekne figürünü gayet iyi basıyorum fakat daha yüksek seviyedeki basımlarda(örneğin batman boydan figürü) nedense %60 a falan geldiğinde nozzle basıma deyip yerinden söküyor nedeni ne olabilir ?
Burda ağırlık farkı dene sorunu vardır, Pisa Kulesi gibi dengelemelisiniz, tekne ve diğer nesnelerin tabanı geniş oluyor bunu göz önüne alıp dengeleyici objeler koyup deneme yapmanızı tavsiye ederim. Heykeltraş gibi düşünün ;). Şaha kalkmış at figürü misal arka ayaklar üstünde olur fakat tüm ağırlığı taşıyamaz 2 ayak o sebeple ön ayaklara değecek şekilde yılan ot filan olur veya atın kuyruğu yere değer şekilde yapılır dengelenir.

yukarıda söylenen yapışma sorunu dışında özellikle hep aynı z yüksekliğinde oluyorsa tekerler veya rayda bir problem olup z yükselmesini engelliyor olabilir.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,659
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back