Eski konuları/mesajları düzenleme?

Bunu talep edersin, bu seferde kimse kimseye kolay kolay bir şey söylemez. O zaman gençleri nasıl özendireceksin?

Ciddi bir adam, güven vermeyen sıradan bir tutum altında kolay kolay bir şey paylaşmaz. Ben burası dışında hiç bir foruma aktif üye olmadım. Buranın farkı, oluşturduğu güven duygusu.

Şahsen, kalabalığı kucaklayacak diye sınırları günden güne daralacak bir yapıya girmeyi hiç istemem. Varsın çekirdek 30 kişi olsun, diğer hepsi yazdıklarını silip gitsin. Feyz alacak genç bu 20-30 kişiden zaten alır feyzini...

İyi de güven duygusu nerede kayboluyor? Bu sadece verilerin muhafazası için bir önlem. Hiç kimsenin mesajları ve konuları daha iyiye götürmesini engellemiyoruz ki.

Yazdığım bir metni istediğim şekilde düzenlemek bana duyulan güvenin sembolü. Herhangi bir şeyi yapamazsın diye sınır çizmek ise bu sembolleri ortadan kaldırmak oluyor.

Oto kontrolüm yok mu ki biri bana dönüp sinir çizsin. Pratikte ne anlam ifade eder bu?

Yazdığım bir metni istediğim şekilde düzenlemek bana duyulan güvenin sembolü. Herhangi bir şeyi yapamazsın diye sınır çizmek ise bu sembolleri ortadan kaldırmak oluyor.

Oto kontrolüm yok mu ki biri bana dönüp sinir çizsin. Pratikte ne anlam ifade eder bu?

Orhan Gencebay'ın dediği gibi "bence sende haklısın" :D Neyse fikirler farkı. Oylansın gereğini yapacağız zaten.

@taydın
Yazdıklarıma müdahale edemediğim yerde hiçbir mesajımın olmasını istemiyorum.
Ben bütün mesajlarımın silinmesini istiyorum.
Ya bunu otomatik olarak yap yada bana 24 saat o yetkiyi ver
Oylamanın sonucu beni ilgilendirmiyor

10 kişiye sorup 100 doğru cevap aramak olur bu anket işi. Bireysel bir konu anketle sonuçlanmamalı, zaten şu an 10-15 (rakamlar temsili) kişi anca katılır.

Son düzenleme:
Tarihten bağımsız olarak günlük mesaj editleme sayısı (mesela 10) konabilse sanırım tüm kaygılar için ortak bir çözüm olurdu.

@taydın
Yazdıklarıma müdahale edemediğim yerde hiçbir mesajımın olmasını istemiyorum.
Ben bütün mesajlarımın silinmesini istiyorum.
Ya bunu otomatik olarak yap yada bana 24 saat o yetkiyi ver
Oylamanın sonucu beni ilgilendirmiyor

Yalnız bu söylediğinle benim fikri desteklemiş oldun :D Sen yapmasan da bunu yapacak biri çıkar kaygısı yani.

Yalnız bu söylediğinle benim fikri desteklemiş oldun :D Sen yapmasan da bunu yapacak biri çıkar kaygısı yani.
Tamam da Sen diyorsun ki "Bilgiyi paylaşın" sonra da "Hooop hemşerim benim forum un reytingi var banane senin düşüncenden"
Ben başka forumlarda da çok bilgili 3- 4 kişinin yazdıklarına müdahale edildi güncellendi (Terbiyesizlik yapıldı) diye tek tek 2000 den fazla mesajını silip ayrılan yazılım ve elektronikde "aşmış " adamlar biliyorum

Tamam da Sen diyorsun ki "Bilgiyi paylaşın" sonra da "Hooop hemşerim benim forum un reytingi var banane senin düşüncenden"
Ben başka forumlarda da çok bilgili 3- 4 kişinin yazdıklarına müdahale edildi güncellendi (Terbiyesizlik yapıldı) diye tek tek 2000 den fazla mesajını silip ayrılan yazılım ve elektronikde "aşmış " adamlar biliyorum

Böyle ifade edince sanki benim ticari çıkarım varmış gibi bir tonda oldu. Benim dediğim "bilgiyi paylaşın, ama sonra geri almayın"

Benim dediğim "bilgiyi paylaşın, ama sonra geri almayın"
Paylaştığı sürede faydalanan faydalansın. Gerçekten bir fayda sağlıyorsa, ayrılanın yerini dolduracak birilerini de kazanmış olmamız gerekir... Bu endişe niye?

Burada ben ticari birşey kasdetmedim Öyle bir maksadın olsa bu forumun her yerinde çıkan saçma salak bannerler olur
Benim kasdettiğim yukarıdada izah ettiğim gibi veri tabanında ufacık bir eklendi ile mesajlar bilgilendirme texti ile replace edilir
Ama forumu yazan firma bunu yapmıyor

Benim deneyimim kısıtlama heves kırar özgürlük ise heveslendirir.
Sizin de örnek aldığınızı belirttiğiniz eevblog forumunda üyeliğim var şimdi girip bir yıl önceki mesajımı değiştirdim.
Kanımca olma olasılığı çok düşük olan bir problemi sorun ediyorsunuz.

Benim deneyimim kısıtlama heves kırar özgürlük ise heveslendirir.
Sizin de örnek aldığınızı belirttiğiniz eevblog forumunda üyeliğim var şimdi girip bir yıl önceki mesajımı değiştirdim.
Kanımca olma olasılığı çok düşük olan bir problemi sorun ediyorsunuz.

Hmm ben de şimdi 2013'te yazdığım mesajı değiştirdim :cheeky2: Bunu bilmiyordum.

Peki sadece mesaj değiştirme mi mümkün olacak yoksa konuyu açan kendi açtığı konuyu da kökten silmesi de mi mümkün olacak?

Sahsi fikrim olmakla beraber konu silinmemeli. Konular baska bir yone evrilebiliyor. Konuyu acan kisinin mesaji silinse bile hala faydali olabilir. Evvblog da durum nasil acaba...

Silindiktikten sonra bu mesaj silinmistir gibi bir uyari oluyormu, yani konuya sonradan goz atan kisi bazi mesajlarin eksik oldugunu anlabiliyormu?

Peki sadece mesaj değiştirme mi mümkün olacak yoksa konuyu açan kendi açtığı konuyu da kökten silmesi de mi mümkün olacak?

Biz niye eevblog ne yaparsa yapıyoruz? Bu tutum biraz beni incitti. Gidelim oraya üye olalım ki çoğumuz da zaten üyeyiz. Aklımıza mı güvenemiyoruz?

Mantıklı düşünmek zor değil. Tabii ki konuyu komple silemesin. Biri cevabına önemli bir mesele yazmış olabilir. Amaç zaten kimsenin kimseye müdahale etmeye ihtiyacı olmaması.

Yazılan cevaplara da konuyu açanın müdahale edememesi gerekir.

Özgünlük bildirimi diyorum...

Burada kullanıcıya duyulması gereken güven var da moderatöre, admine duyulması gereken güven yok mu?
Hesabını kapatmak isteyen yazar yetkiliye gereği yapılır. Kimse de yapmam demez. Misal @Omega abi zamanın da birine sinirlendi bana mesaj attı "Benim hesabımı kapat" diye. Bende derdini dinledim kapattım.

Misal yamyam abi. Taydin abiye kızdı bütün mesajlarını kendisi silip gitti. Şimdi o konulara bakın parça pinçik. Bir mesajın devamında alakasız başka mesaj var. Şimdi ne oldu? Arada bir gelip yazıyor. Kimse de neden gittin, neden geldin diye hesap sormuyor. Sormamalı da tabi ki. Ama ne oldu konu bütünlüğü bozuldu. Gitmek isteen bütün mesajlarını sildirmektense telif hakkı olabileceklerin silinmesini ister yönetici de siler.

Ben bu güne kadar 3400 mesaj yazmışım. Hadi kızdım bütün mesajları sildim gittim. Forum oldu karınca yuvası. Peki foruma giren adam demeyecek mi bu ne biçim forum daldan dala atlıyor diye?

Şahsi fikrim. Editleme 2 gün olsun. Sonrasında düzenlemek isteyen yetkiliye mesaj atsın. Zaten moderatörler bu işler için vardır.
Ben her açılan konuyu takip ediyorum. Forumda okumadığım konu-mesaj yok. Bazılarınız muhtemelen telefondan yazarken yanlış harflere basıyorsunuz, bazı yeni arkadaşlar resim ekliyor ama sayfaya koymuyor yada eklemeyi bilmiyor. 90% 'ımız konu açarken etiket eklemiyor.
Siz farkediyor musunuz bilmiyorum ama ben bütün bunları elimden geldiğince girip girip düzeltiyorum.

Siz istiyorsunuz ki forum da az ama öz kişiler olsun. Sapla, samanla uğraşmayalım (Burada kastettiğim insanlar değil), bildiğimizi yazalım, bilmediğimizi sorup çıkalım. Ama benim buradaki hedefim taydin abi ile aynıdır. Bilgiyi herkesle paylaşmak, herkese ulaştırmak, zamanı geldiğinde herkesin birbirine tavsiye ettiği büyük bir yer olmak.

Biz niye eevblog ne yaparsa yapıyoruz? Bu tutum biraz beni incitti. Gidelim oraya üye olalım ki çoğumuz da zaten üyeyiz. Aklımıza mı güvenemiyoruz?

Mantıklı düşünmek zor değil. Tabii ki konuyu komple silemesin. Biri cevabına önemli bir mesele yazmış olabilir. Amaç zaten kimsenin kimseye müdahale etmeye ihtiyacı olmaması.

Yazılan cevaplara da konuyu açanın müdahale edememesi gerekir.

Özgünlük bildirimi diyorum...

Yav başarılı bir forum olduğu için örnek alıyoruz. Taklit etmek değil amaç, yoksa ben de forumda SMF yazılımı kullanırdım :) İşte en uygunu belirleyelim ve uygulamaya koyalım.

Yav başarılı bir forum olduğu için örnek alıyoruz. Taklit etmek değil amaç, yoksa ben de forumda SMF yazılımı kullanırdım :) İşte en uygunu belirleyelim ve uygulamaya koyalım.

Örnek almıyoruz, olduğu gibi sindiriyoruz. İki saattir konuştuğumuz konuyu rasyonel olarak karara bağlamadık ama orada var diye hop kabullendik.

Ayrıca özgün olması için örnek almaya gerek yok. Biz tartışalım sonuca varalım, çıkan sonucu arkadaşlar tecrübeli diye eevblog ile karşılaştırırız...

Özgün bir bildiri! Karmaşık olması gerekmez. Asimov'un yasaları gibi 1-3 madde basit akılcı bir bildiri kafi...

Fikir hür olmadığı sürece hiçbir ürün bize ait olmaz. Öyle olsa PHP yerine ASP ile 1 ayda Facabook ya da başkasının aynısını yapar kullanırdık...

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,988
Üyeler
2,517
Son üye
Dzenit

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back