google gemini çok ukala

czorgormez

Temporary user
u8g2 isimli basit bir lcd kütüphanesi var ve bunun da mui (minimal user interface) isimli bir menu kütüphanesi mevcut. ikisini beraber kullanırken AI'dan yardım alayım dedim. sonnet ve chat gpt gayet sağlıklı yanıtlar verirken gemini ısrarla kendini kesti yok öyle bişey sen hatalısın diye. bir de ukalalık yapıyo anlayışlı olalım, beğenmiyosan kullanma kardeşim gibi...

1728464696396.png

1728464771325.png

Bunun sebebi kendi setine bağlı kalmak olabilir. Yani ChatGPT, Claude kullanıcılardan gelen feedbacklere de bakıyorken, geminin tasarımında mevcut setin daha doğru kabul edilmesi olabilir. Tamamen sallıyor da olabilirim fakat bana ilk bakışta bu mantıklı geldi.

Gemini'yi ben de pek sevmedim. Sanki Google araması yapıyormuş gibi sıradan cevaplar veriyor.

Aynı soruyu ChatGPT sorduğumda o konuda uzman biriyle sohbet ediyormuşum gibi hissettiriyor.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
6,672
Üyeler
2,741
Son üye
rms

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on TA3UIS's profile.

Senin gibi amatör telsizciler burada dedikodu yapıyorlar. :)
hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Back