Hangi termal kamerayı almalı?

Ben zamanında termal kamera ile oynarken şu hoşuma gitmişti: Bir yüzeye avuç için ile bastırıyorsun, sonra da elini çekiyorsun. 5 dakika sonra bile senin el izin orada görünmeye devam ediyor.

İki gündür Uni-T ekibi ile yazışıyorum. Benim modelin (UTi690B) resmi sayfasını ve firmware bulamadığımı söyledim. Onlarda böyle bir modellerinin olmadığını söyledi. :D Yahu nasıl olur dedim fotoğrafları paylaştım.

Bazı Çinli firmalar bunların ürünlerin alıp kutu ve model numarasını değiştirip satıyormuş. Banggood'da böyle bir şey yapmış ya da yapan birinden ürünü almış. Yani anlayacağınız üreticinin UTi690B diye bir modeli yok.

Aslında cihaz ile ilgili herhangi bir sorunum yok fakat normal kamera görüntüsü ile termal kamera görüntüsünü üst üste bindirdiğimde kaymalar oluyor. Bu nedenle de firmware güncellemesi var mı diye ara ara bakınıyorum. Şimdi Uni-T ekibi orjinal modeli tespit etmeye çalışıyor. Eğer bulursam bir ihtimal firmware güncelleme yapabilirim.

Aklınızda olsun eğer Banggood ile alışveriş yapıyorsanız böyle durumlar olabildiğini gördüm.

İki gündür Uni-T ekibi ile yazışıyorum. Benim modelin (UTi690B) resmi sayfasını ve firmware bulamadığımı söyledim. Onlarda böyle bir modellerinin olmadığını söyledi. :D Yahu nasıl olur dedim fotoğrafları paylaştım.

Bazı Çinli firmalar bunların ürünlerin alıp kutu ve model numarasını değiştirip satıyormuş. Banggood'da böyle bir şey yapmış ya da yapan birinden ürünü almış. Yani anlayacağınız üreticinin UTi690B diye bir modeli yok.

Aslında cihaz ile ilgili herhangi bir sorunum yok fakat normal kamera görüntüsü ile termal kamera görüntüsünü üst üste bindirdiğimde kaymalar oluyor. Bu nedenle de firmware güncellemesi var mı diye ara ara bakınıyorum. Şimdi Uni-T ekibi orjinal modeli tespit etmeye çalışıyor. Eğer bulursam bir ihtimal firmware güncelleme yapabilirim.

Aklınızda olsun eğer Banggood ile alışveriş yapıyorsanız böyle durumlar olabildiğini gördüm.
UTİ690B olsa ne olur UTİ260B olsa ne olur.
Neden böyle bir iş yaparlar...

Son düzenleme:
Hayret yav. Bu Çinlilerde gerçekten hiç iş ahlakı yok.

Henüz Banggood'a yazmadım. Ben cihazı aldığımda yeni çıkan bir model olduğu için sayfasının hazır olmadığını düşündüm.

İşin garibi bunu satın aldığım zamanda özellikle UTi260B modelini aradım ama bulamadım. Ben bu modeli UTi260B'den daha ucuza aldım. :D

Hayır o değil, hangi model olduğunu bilmediğimden yeni bir firmware çıksa yükleyemeyeceğim.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,787
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back