Hayatın Gürültüsünde Odaklanmak İpuçları Aranıyor

nt

Emekli
Son zamanlarda odaklanma konusunda zorluk yaşıyorum ve bu durum beni biraz sıkıntıya sokuyor.
Ekonomik düşünceler, hayatın karmaşıklığı derken kafam biraz karışık.

Yaş itibariyle daha fazla zorluk yaşamış ve tecrübe kazanmış olan sizlerden bu gibi öneriler altın değerinde.

Sizler nasıl başarıyorsunuz odaklanmayı? Zorluklarla başa çıkma konusunda deneyimlediğiniz ipuçlarını paylaşabilir misiniz?
Teşekkür ederim.

Zorluklardan kasıt ne?
Maddi zorluklar ise eğer, benim bir exel tablom var. Aylık gelirimi yazıyorum. Sonrada giderlerimi yazıyorum. Gelirden gideri çıkarınca kalanı hep aklımda tutup ona göre harcama yapıyorum. Gider sıfıra düştüğünde alışverişi tamamen kesiyorum.

Odaklanma da çevre seslerden etkileniyorsan o benim de sorunum maalesef. Özellikle kod yazarken yada çözmem gereken bir iş olduğunda mümkün olan en az seste çalışıyorum.
Kimileri kulaklığı takıp müzik dinlerken diğer çevresel seslerden izole oluyor. Maalesef benim için bu seçenekte işe yaramıyor. Kendimi dinlediğim şarkıyı mırıldanırken buluyorum :)

O çağımızın hiç bitmeyen pandemisi. Ben bilgisayar başında uyuyakalıyorum. Çare programcı derecesinde filtre kahve. Hatta yakında espresso'ya da geçeceğim :dehset1:

1. Psikaytr görünmek ilaclı tedavi(psikolog katiyen tavsiye etmem onlar boş)
2. Arada sırada alkol almak rahatlamak. (mümkünse arkadaşlarla)
3. Yürüyüş. iş/meslek dışında hobi aktivite.(kitap oku, balık tut, bisiklete bin)
4. Uyku düzeni standarda bağlama.

benim gördüğüm odaklanma sorunu anasınıfı öğrencisinden tut 80 yaşındaki kişilere kadar herkeste var ve hepsinin farklı sebepleri var. kiminin bağımlılığı (alkol,video oyunu, kumar vs.) , kiminin maddi, kiminin manevi, kiminin sağlık. binbir türlü dert var. belki kısmen olabilir ama çoğunlukla sana bu konuda kimse tam anlamıyla yardımcı olamaz. Bir kurtarıcı bekleme. sorunlarını kendin çözmen lazım. çözemiyorsan onlarla birlikte yaşamayı öğrenmen lazım.

engelli insanları düşün. Tekerlekli Sandalyeye mahkum. kimi bunalıma girip hayatına son veriyor, kimi dünya şampiyonu oluyor.
sorunları aynı ama finaller çok farklı.

Son düzenleme:
Son zamanlarda odaklanma konusunda zorluk yaşıyorum ve bu durum beni biraz sıkıntıya sokuyor.
Ekonomik düşünceler, hayatın karmaşıklığı derken kafam biraz karışık.

Yaş itibariyle daha fazla zorluk yaşamış ve tecrübe kazanmış olan sizlerden bu gibi öneriler altın değerinde.

Sizler nasıl başarıyorsunuz odaklanmayı? Zorluklarla başa çıkma konusunda deneyimlediğiniz ipuçlarını paylaşabilir misiniz?
Teşekkür ederim.
Güzel kardeşim dışarı çık gez dolaş , nefes al ver falan

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,883
Üyeler
2,491
Son üye
djkop

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back