HM 10 Bluetooth Baud Rate Ayarı (ÇÖZÜLDÜ)

Alışılmışın dışına çıkmak zor geliyor ama.
Her tarafta birşeyler görmek karmaşık gelebiliyor.
Ben yazdığımı nasıl exe olarak çıkarıcam ona bakıyorum yukarından başlat diyorum geliyor karşıma ama çıkarmak istiyorum
Proje klasörünün içinde bin-->Debug klasörleri içinde exe dosyası olacak. Onu al istediğin yerde çalıştır, kullan.

Proje klasörünün içinde bin-->Debug klasörleri içinde exe dosyası olacak. Onu al istediğin yerde çalıştır, kullan.
Adsız.png

Böyle daha güzel oldu

HM 10 Bluetooth baud rate ayarı yapmaya çalışıyorum.

Datasheet'ine göre adını, şifresini değiştiriebiliyorum ama yine datasheet deki 5 tane baud rate seçeneklerinden birini seçemiyorum.
Varsayılan olarak 9600 de çalışıyor, değiştirmek istediğimde "ERR123" hatası alıyorum.

Baud Rate değiştirmek için gerekli kod AT+BAUD=0 0 ile 4 arasında seçenek var. Default olarak 4 ama diğer 0-1-2-3 seçeneklere izin vermiyor.

16696 eklentisine bak

16697 eklentisine bak
@Gokrtl Baud ayarı için komutu yazarken araya = koyma.
AT+BAUD2 şeklinde bir dene istersen. Dokümanda eşittir yok.

Bu visual bizim bluetooth bağlantısını com port olarak görür mü acaba.
Yoksa bt kullanınca ayrı bir kütphane mi kullanmak gerekiyor visual tarafı için
c# da en başa using system.IO; kütüphanesini ekliyorsun. Videoda anlatıyr çocuk.

Baud ayarı için komutu yazarken araya = koyma.
AT+BAUD2 şeklinde bir dene istersen. Dokümanda eşittir yok.
Olabilecek her şekli denedim. Adını, Parolasını filan değiştirirken = istiyor.

Bu modülü kullanmadim ama dokumana göre eşittir olmaması lazım.

o eklediği kütüphane bt'yi kapsıyor mu bilmiyorum.
videoyu 5 kere izledim.
orada önemli olan bt değil, cominication(COM) portları kullanabilmek için ekliyorsun onu.
Onu ekledikten sonra senin programın windowsa erişip com portları kullanmak için izin alıyor gibi düşün.
Şimdi diyelimki izini aldın. İstediğin com portu kullanabiliyorsun.
Tak bluetooth u pcye, Aygıt yöneticisinden com portlara bak. Tahminen şöyle birşey göreceksin Bluetooth (COM8)
Demek ki senin bluetooth'un COM8'e bağlanmış.
Şimdi yazdığın programdan çağır COM8'i ve veri gönder - veri al.

Bu modülü kullanmadim ama dokumana göre eşittir olmaması lazım.
Nette araştırmalarıma göre cihaz sıkıntılı. Yani komutu gönderdiğinde baud rate ayarlamasa bile ERROR123 diye birşey döndürmemesi gerekiyor.

Nette araştırmalarıma göre cihaz sıkıntılı. Yani komutu gönderdiğinde baud rate ayarlamasa bile ERROR123 diye birşey döndürmemesi gerekiyor.
Satın aldığın mağazanın bir elektronik vidolar yapan birine ait olduğunu biliyorum.
Bu mağazayla ilgili bir discord sohbetinde elimizden geldiğince orjinal sorunsuz ürün getirmeye çalışıyoruz demişti.
Ya sendeki klon ürün yada orjinal ama sorunlu onu tam kestiremiyorum.

Satın aldığın mağazanın bir elektronik vidolar yapan birine ait olduğunu biliyorum.
Bu mağazayla ilgili bir discord sohbetinde elimizden geldiğince orjinal sorunsuz ürün getirmeye çalışıyoruz demişti.
Ya sendeki klon ürün yada orjinal ama sorunlu onu tam kestiremiyorum.
Clon bendeki. Orjinali pek yok galiba piyasada.

Özdisan sana çalışıyor abi.
İstanbulda yaşamak vardı hangi mağazadan alsak istanbulda gidip gidip alırdık
Böyle daha çabuk geliyor. İstanbulda izin gününü denk getirecen de birde 3-5 saat yolarda sürünecen. Tatil yollarda geçecek :katil2:

Böyle daha çabuk geliyor. İstanbulda izin gününü denk getirecen de birde 3-5 saat yolarda sürünecen. Tatil yollarda geçecek :katil2:
Abi benim en zevk aldığım kısım o çekmeceleri okumak.
Ama bu kadar fazla kalem ürün olan depoya girip çekmece çekmece gezdirmezler sanırım müşteriyi

Abi benim en zevk aldığım kısım o çekmeceleri okumak.
Ama bu kadar fazla kalem ürün olan depoya girip çekmece çekmece gezdirmezler sanırım müşteriyi
Ben 20 metrekare dükkana girince 1 saat çıkamıyorum. Sen oraya girsen 2 gün dolanırsın herhalde :katil2:

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,789
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back