Klone HM-10 Bluetooth Modülüne Firmware Yükleme

Ekler

• CCLoader-master.zip
    423.2 KB · Görüntüleme: 131
Şuraya da bir test görseli bırakayım. Hoşuma gitti görsel :)

Screenshot_20220421-093257.png

Hocam merhabalar, firmware yükleme işlemi başarıyla tamamlandı ama kart çalışmıyor. Işıkları gitti ve Bluetooth listesinde gözükmemekte. Github sayfasında Issue olarak birisi benim yaşadığımın aynısını yaşamış ve yazmış ama herhangi bir çözüm sunulmamış. Arduino'da açılan konuda da bir iki kişi bunun hakkında bahsetmiş ama yine çözüm yok. Demo.bin firmware'i çalışıyor ama o da herhangi bir bağlantı sunmuyor sadece Bluetooth listesinde gözüküyor hiçbir bağlantıyı kabul etmiyor. Çin üreticisinin paylaştığı tüm firmware'leri denedim ama hiçbirinde sonuç alamadım. Default firmware'de uçtu gitti, şuan çöpten farksız alet.

backup almadan yazılım güncellemesi kumardan farksız.

Hocam merhabalar, firmware yükleme işlemi başarıyla tamamlandı ama kart çalışmıyor. Işıkları gitti ve Bluetooth listesinde gözükmemekte. Github sayfasında Issue olarak birisi benim yaşadığımın aynısını yaşamış ve yazmış ama herhangi bir çözüm sunulmamış. Arduino'da açılan konuda da bir iki kişi bunun hakkında bahsetmiş ama yine çözüm yok. Demo.bin firmware'i çalışıyor ama o da herhangi bir bağlantı sunmuyor sadece Bluetooth listesinde gözüküyor hiçbir bağlantıyı kabul etmiyor. Çin üreticisinin paylaştığı tüm firmware'leri denedim ama hiçbirinde sonuç alamadım. Default firmware'de uçtu gitti, şuan çöpten farksız alet.
Aşağıdaki linkdeki açıklamamı denedin mi?

backup almadan yazılım güncellemesi kumardan farksız.
Hocam nasıl yedekleyeceğimi bilmediğim için riski alayım dedim de hüsranla karşılaştık.
Aşağıdaki linkdeki açıklamamı denedin mi?

Evet hocam denedim, yetmedi öbürlerini de denedim ama herhangi bir fark oluşmadı hala herhangi bir komuta cevap yok.

Hocam nasıl yedekleyeceğimi bilmediğim için riski alayım dedim de hüsranla karşılaştık.

Evet hocam denedim, yetmedi öbürlerini de denedim ama herhangi bir fark oluşmadı hala herhangi bir komuta cevap yok.
HM-10 modülü kullanması biraz sıkıntılı bir modül. Geçen sene kurcalayıp sorunu bu konu içerisinde çözmüştüm. Başıma gelenleri de tek tek yazdım. Şuanda neler yaptığımı geriye dönük okumadan hatırlayamıyorum bile. Biraz hafızada tutma problemim var.
Sizin cihazda neyi nasıl yaptığınızı bilmiyoruz, göremiyoruz. Sırf yazdıklarınızdan yola çıkarak bir şey söylemek çok mümkün değil. Belkide firmware yüklerken yandı kart, belki bağlantıları yanlış yaptınız, belki benim yüklediğim modül ile sizinki tam aynı değil. Bunları daha çok detaylandırabiliriz. Kısacası orada ne olduğunu bilmeden buradan yardım etmek çok zor.

işlemi harfi harfine yaptım ama cihaz komple gitti. tekrar tekrar fimaware update yapabiliyorum ama ne bluetooth'da görebiliyorum cihazı nede at komutları cevap veriyor. yardım edebilecek var mı?

İki sayfa konunun tamamını oku. Ben yaparken de çeşitli sıkıntılar çekmiştim. Eğer her şeyi bire bir yaptıysan ve olmadıysa bizim bilmediğimiz başka bir problem var demektir. Bu modüller ile uğraşması çok gıcık bir iş.

Konuda 2 sayfa mesaj var. Bu 2 sayfanın tamamını okumanı tavsiye ederim.

abi yorumları diyosan hepsini okudum. Spretta adlı kullanıcının dediği gibi oldu. ışıklar gitti. sonra internetten birçok fimaware buldum yükledim. ışık geldi ama biraz sönük yanıyor sonrasında yine haberleşme yok. anlayamadım.

Yani dediğim gibi çok gıcık bir iş. Buradan başka ne yorum yapılır bilmiyorum. En iyisi bu kadar uğraştırmayan başka bir modül bulmak. Bana bir daha lazım olsa bundan almam.

ben çok bilmiyorum ipad için bletooth klavye yapmak istiyorum en iyi hangi modül iş görür sizce

Ben daha önce hiç kullanmadım ama piyasada en çok talep görenler HC-05 ve HC-06 modeller sanırım.

:katil2: :katil1::katil2::kotek1::kotek1::cheeky1:

Basliktaki Klone kelimesini gorunce Alman markasi sandim, Ayilip typo hatasi oldugunu anlamam 20 saniye surdu.

Forum istatistikleri

Konular
5,653
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back