Hobi atölyem için izmir içi marangoz önerisi

Sparkx

Yeni Üye
Herkese selamlar daha öncedende 1 yıl kadar elektronik ile ilgilenmiştim sonra kopukluk yaşadım 2 yıl kadar şimdi kendi atölyemi açıp projeler yapmayı düşünüyorum. Önce masa ayarlamakla başlamak istiyorum daha sonra malzeme için ayrı konu açacağım. 2 tane 160 cmlik masa lazım sallanmayan internette çok uçuk fiyatlar var öğrenciyim onun için bildiğiniz marangoz varmıdır izmir içi şimdiden teşekkürler

.. öğrenciyim onun için bildiğiniz marangoz varmıdır izmir içi şimdiden teşekkürler

Öğrenci için marangoz daha masraflı olmaz mı?

Yakın muhitte ikinci el masa bulabilirsiniz. Nakliye masrafı da olmaz. Arka sokakta bir yerlerde vardır. Öğrenciye bekara ikinci el eşya satarlar. İki büyük masa 500 lira filan olsa gerek. Gece karanlığında iki kişi eve getirebilirsiniz. İsterseniz önce tekini alın yetmezse diğerini. 200..300TLdir en fazla.

Öğrencilik bitiminde masanın vereceği sıkıntıyı da hesap ederek ikinci el almanızı öneriyorum. Kitaplar filan hepsi ağır gelecek. Hibe edeceksiniz.

Hem yeni masada çalışmak zor olur. Çizilecek diye korkarsınız. Kirli ve çirkin masa tercih ediniz. Gerekirse üzerini kaplayabilirsiniz

Son düzenleme:
Herkese selamlar daha öncedende 1 yıl kadar elektronik ile ilgilenmiştim sonra kopukluk yaşadım 2 yıl kadar şimdi kendi atölyemi açıp projeler yapmayı düşünüyorum. Önce masa ayarlamakla başlamak istiyorum daha sonra malzeme için ayrı konu açacağım. 2 tane 160 cmlik masa lazım sallanmayan internette çok uçuk fiyatlar var öğrenciyim onun için bildiğiniz marangoz varmıdır izmir içi şimdiden teşekkürler
Matkap var mı?

Ben masamı sanayide MDF kestirerek yapmıştım. Ayakları da silinip zımparalanmış 5-10 kalastan. Montajında sadece 3 tane matkap ucu ve çeşitli sunta vidaları kullanılıyor. Masa yüzeyinde herhangi bir vida deliği olmadan yapılabiliyor. Herhalde 2 saati bulmamıştır bir masanın montajı.

Plaka ve ebatlama fiyatlarını bir öğren istersen 2 masanın maliyeti 3000 lirayı geçmez tahmin ediyorum. 180x360cm gibiydi plaka ebatları. Bir plakadan 2 masa ve üstündeki raflar için yeterli malzeme çıkar. 160 santim için 6 ayak uygun olur.

Ben 2 adet 185x73 cm MDF bitmiş masa ve
3 adet 185x30cm MDF için toplam 7400 TL ödedim, eve kadar da getirdi yer İzmir.

Matkap var mı?

Ben masamı sanayide MDF kestirerek yapmıştım. Ayakları da silinip zımparalanmış 5-10 kalastan. Montajında sadece 3 tane matkap ucu ve çeşitli sunta vidaları kullanılıyor. Masa yüzeyinde herhangi bir vida deliği olmadan yapılabiliyor. Herhalde 2 saati bulmamıştır bir masanın montajı.

Plaka ve ebatlama fiyatlarını bir öğren istersen 2 masanın maliyeti 3000 lirayı geçmez tahmin ediyorum. 180x360cm gibiydi plaka ebatları. Bir plakadan 2 masa ve üstündeki raflar için yeterli malzeme çıkar. 160 santim için 6 ayak uygun olur.
hocam matkap var ayakları internetten hazır demir profil alsam mdf kestirsem daha ucuza mı gelir?

hocam matkap var ayakları internetten hazır demir profil alsam mdf kestirsem daha ucuza mı gelir?
Önce fiyatları bir öğrenmen lazım, ebatlama ve bantlama yapılacak. Masada da titiz bir işçilik gerekecek ama atla deve değil biraz özenle hallolur. Sarkma olmaması için alttan 10-12cm'lik kirişler atacaksın. Bütçe beli olsun kararını da verirsen lazım olan ölçülere göre bir montaj planı yapıp parçaları kestirirsin. Buradan yardımcı olurum. Ayaklar için de araştırma yaparsın. Ekonomik olmayabilir, sen bilirsin yine sağlam olması, sallanmaması için etek yapmak lazım ayaklara MDF'den, metal ayağı buna uygun seçmeli.

Önce fiyatları bir öğrenmen lazım, ebatlama ve bantlama yapılacak. Masada da titiz bir işçilik gerekecek ama atla deve değil biraz özenle hallolur. Sarkma olmaması için alttan 10-12cm'lik kirişler atacaksın. Bütçe beli olsun kararını da verirsen lazım olan ölçülere göre bir montaj planı yapıp parçaları kestirirsin. Buradan yardımcı olurum. Ayaklar için de araştırma yaparsın. Ekonomik olmayabilir, sen bilirsin yine sağlam olması, sallanmaması için etek yapmak lazım ayaklara MDF'den, metal ayağı buna uygun seçmeli.
Hocam şuanlık 1 tane 160 cmlik masa bana yeterli çünkü hali hazırda 120cmlik bir masa daha var onları L yaparım

karabağlarda bu işlerin merkezi en iyisi ordan birini bulman
Peki test aletleri, alet edavat için 2.el parçalar nereden bulurum izmirden çünkü onları 0 almaya kalkarsam baya uzun sürebilir

Peki test aletleri, alet edavat için 2.el parçalar nereden bulurum izmirden çünkü onları 0 almaya kalkarsam baya uzun sürebilir
Bilmem ki. 2. el sitelerinden bakabilirsin. Bazen forumlarda da olur. Tek masa için sana ufak MDF plaka da yeter ölçüsü ne oluyordu hatırlamıyorum. Plakanın artanı komple sana kalacak. başka eşya için de kesim yaptırabilirsin.

• Beğen
Reactions: nt
Bilmem ki. 2. el sitelerinden bakabilirsin. Bazen forumlarda da olur. Tek masa için sana ufak MDF plaka da yeter ölçüsü ne oluyordu hatırlamıyorum. Plakanın artanı komple sana kalacak. başka eşya için de kesim yaptırabilirsin.
Hocam masa işini halletiğimde ofisin fotoğrafını paylaşıp birlikte düzenlemeye destek olur musunuz?
Bu arada ofiste sıva işleri boya işleri falan var daha

Hocam masa işini halletiğimde ofisin fotoğrafını paylaşıp birlikte düzenlemeye destek olur musunuz?
Bu arada ofiste sıva işleri boya işleri falan var daha
Herkesin aradığı şey bu. Tabii oluruz başkasının işine karışmaktan daha eğlenceli ne var ki :) . Yalnız montajı yaparken masayı delik deşik edersen senin kabahatin olacak ona göre :) .

Herkesin aradığı şey bu. Tabii oluruz başkasının işine karışmaktan daha eğlenceli ne var ki :) . Yalnız montajı yaparken masayı delik deşik edersen senin kabahatin olacak ona göre :) .
Hahahah yok hocam kendim alüminyum işinde çalışıyorum zaten açıkçası masa yapmaya aşırı üşendiğim için hazır masa alır kurtulurum diye düşünüyordumda internetteki fiyatları görünce vazgeçtim :DDDD

Ben internetteki tek masa fiyatına 2 masa 3 raf yaptırdım, içime de sindi.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,878
Üyeler
2,488
Son üye
ilter

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back