I2C 128 X 64 Ekran Çalışmıyor

ArdaDmr

Üye
I2C 128 X 64 Ekran almıştım. Sorunum çıkmadan önce güzelce çalışıyordu ama bugün anlayamadığım bir sorundan dolayı çalışmayı bıraktı. Koddan diye düşünmüştüm fakat librarydeki örnekleri açtım halde halen çalışmadı. Yardım edebilir misiniz?

Forumda medyum falan varsa eminim ki hemen sorununuzu çözecektir. Ama bildiğim kadarıyla yok. Bu yüzden sorununuzu daha ayrıntılı bir şekilde ve mümkünse fotoğraf, program kodu gibi materyallerle desteklerseniz yardımcı olan çıkabilir.

Forumda medyum falan varsa eminim ki hemen sorununuzu çözecektir. Ama bildiğim kadarıyla yok. Bu yüzden sorununuzu daha ayrıntılı bir şekilde ve mümkünse fotoğraf, program kodu gibi materyallerle desteklerseniz yardımcı olan çıkabilir.
Yeni aldığım 128X64 OLED Ekranımı Arduino'ya bağladım. Ekranı en son denediğimde yanlış bağlantı yapmıştım. 5V ile GND hattını tam tersi bağlayıp yeni hazırladığım kodu öyle atmıştım. Ondan dolayı olabilir mi?

Bağlantılar:
GND->GND
VCC->5V
SCK->A5
SDA->A4

Kodda herhangi bir hata yok, kütüphanenin kendi örneklerini açtım fakat böyle de çalışmadı...
1707840639045545496518056149784.jpg
17078411303982606487253151340235.jpg

Son düzenleme:
Ters bağlantıdan dolayı yanmıştır muhtemelen.

işte bir bağlıyorsun, iki bağlıyorsun, üçüncüye dayanamıyor artık.

Q1 üzerinde 662K yazıyor
D1'i maalesef bilmiyorum, daha doğrusu nasıl bakacağımı bilmiyorum
Q1 Voltaj Regülatörü
D1'in üzerinde sadece V yazıyor. Yada ters okuduysam A'da yazıyor olabilir.
Multimetren varsa diyodu diyot modunda, Voltaj regülatörünü de DC voltaj konumunda ölçebilmen gerekiyor.

Bunlar bozulmuştur.
D1 -> A1 yazıyordur. Genel diyot.
@Gokrtl 'nin verdiği koddan pin yapısını
bulun. Çıkışından 3.3V verip deneyin.

Forum istatistikleri

Konular
5,973
Üyeler
2,514
Son üye
evrenbasaran

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back