İlginç, Komik ve Tuhaf tasarımlar

Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
Bazen öyle şeylerle karşılaşıyorum ki hem paylaşmak istiyorum hemde boş topic açmak istemiyorum. O yüzden bu topiği açtım. Bundan sonra bu tarz paylaşımları sadece bu konu içine yapacağım. Sizlerden de beklerim. Sık sık gülmek iyidir.
:katil2: :katil2: :katil2: :katil2: :katil2: :katil2: :katil2: :katil2:

Duşakabir
20200913_014814.png

Emergency button.

Görevi acil durumda basılması ama bu butona basılmaması icin pleksi ile kapatmışlar.

Acil durumda başının çaresine bak demek.

Yer Mugla'da ozel bir hastane.

20190810_125628.jpg

O acil butonlardan okullarda da var. Ergenler mutlaka basıyorlar. Koruma vs. kar etmiyor yani.
O yüzden korumaları yok. Denemedim ama çalışmadığına eminim.

Hayat hileleri en beğendiğiniz hangisi
Benim lighthack
2020_11_08_22_31_42_201.jpg

Last edited by a moderator:
Benim havya sizlere ömür. Annem damacanayı saksı yapmak için bıçak ile kesemeyince havya ile erite erite kesmiş. İçi dışı her yeri yapış yapış.
Bunu bana yapıpda hışmıma uğramayacak yeryüzündeki tek kişi.

20201111_155441.jpg

Benim havya sizlere ömür. Annem damacanayı saksı yapmak için bıçak ile kesemeyince havya ile erite erite kesmiş. İçi dışı her yeri yapış yapış.
Bunu bana yapıpda hışmıma uğramayacak yeryüzündeki tek kişi.

6017 eklentisine bak

Pratik zeka sahibi kadınmış helal olsun ama :D

Pratik zeka sahibi kadınmış helal olsun ama :D
Evet ama keşke bana yaptırsa bu tür işlerini. Evde budama makası var, pvc kesme makası var, testere var, dekupaj var varoğlu var. Hatta onuda geçtim ne zaman bana saksı lazım dese o dakka çıkıp alıyorum. Yine de vazgeçmiyor yoğurt kabından, damacanadan ve hatta salça kutusundan. Müthiş bir geri dönüşümcü :D

camspeaker.png
Cam şişeden hoparlör kabinide oluyormuş.
videodaki Japon arkadaş yapıyor ve ilgiçdir ses kalitesinin çok iyi olduğu duyuluyor.
paşabahçeden şişe alıp camcıda deldirip deneyebiliriz.

6023 eklentisine bak
Cam şişeden hoparlör kabinide oluyormuş.
videodaki Japon arkadaş yapıyor ve ilgiçdir ses kalitesinin çok iyi olduğu duyuluyor.
paşabahçeden şişe alıp camcıda deldirip deneyebiliriz.
Valla üzerindeki hoparlörü pet şişeye taksam ondan da güzel ses çıkar gibime geliyor :D

Bir ucu kırılarak farklı bir alet olmayı başardı. Bunlarla Plastik koparmayın. :facepalm1:

Ekler

• 20201124_132241.jpg
    20201124_132241.jpg
    351.8 KB · Görüntüleme: 195
  • 20201124_132302.jpg
    20201124_132302.jpg
    453.6 KB · Görüntüleme: 194
  • 20201124_132746.jpg
    20201124_132746.jpg
    393.7 KB · Görüntüleme: 196
Aynısından bende var. Plakete lehimlediğim direnç, kondansatör gibi elemanların bacaklarını dipten kesmek için idare ediyordum. Bir kere başka bir malzeme kesmeye kalktım ağzı bozuldu. Bunların çok kalitelileri var aslında ama çok pahalı. Zamanında 1mm çeliği kestiğimi hatırlıyorum bunun kalitelisi ile.

Son düzenleme:

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,653
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back